Říj 052011
 

kde jsem nebyla

Tak; snad bude zase chvíli klid… jak si člověk po “odletu ptactva” váží té nudné všednosti života…

Dost času jsem věnovala v posledních dnech Občanu Havlovi. Přečetla jsem si i knihu o jeho “podvečerním vzplanutí” k nejkrásnější české spisovatelce, jak ona spisovatelka “Největšího Čecha” cituje. Ano dali se dohromady Největší s Nejkrásnější, a tak holt musela vzniknout tlustá kniha o ničem… na věčnou památku tohoto mýtického spojení. (více příště)

Projížděla jsem fotky z Havlových narozenin v DOXu, tu i onde, mám docela zmapovaný kdo se zúčastnil a co měl na sobě, kdo přišel sám, kdo s doprovodem…  kdo se opil až spadl jak široký tak dlouhý na asfalt. Zajímavé fotky. Muselo to být pro oslavence úmorné, vždyť je jako věchýtek, tak valem zestárl… tyhle dvě fotografie z narozenin Hany Zagorové letos a před pěti lety to ukazují: (upozornilo SUPER – foto www.hermina.cz)

Prohlížím si celou plejádu gratulantů oslavence a z mužů mi utkví v hlavě Horáček. Střídmost, jemnost, kultivovanost, zdrženlivost z něho vyzařuje. Přišel sám a snad má i černý kožený kalhoty, frajer. To jen okrajově, každý pán a každá paní vzbuzují v člověku nějaké pocity, že, jen se mi o tom nechce vypisovat, jen zmíním ty dojmy nejvýraznější. Z žen na mne hodně zapůsobila Meda Mládková. Miluji tu statečnou a jiskřivě elegantní ženu (kalhoty měla červené), stejně jako Soňu Červenou. Obě jsou z jednoho kadlubu. Musí to stát hodně sil, bojovat v takovém velkém stylu proti totálnímu zestárnutí. Jim se to daří. Jsou to velmi silné, samostatné a odolné ženy. Nebo alespoň na mne tak působí.

Chtěla bych se však zeptat, kdo byla tato drobná milá a krásná žena, doprovázející literáta Ludvíka Vaculíka… nikde jsem tuto informaci neobjevila. Nevíte kdo to je? Ta žena vedle toho starýho morouse jen září…ale paní Vaculíková to není. Hmm, Kocáb, Horáček, zhubnuvši Karásek, nikdo snad dnes nechce zestárnout se starou původní ženou, se kterou vychoval své děti.  A omlouvá nebo vědecky vysvětluje se to poslední dobou tím, že je to normální a proti lidské přirozenosti. Dožít s vrstevnicí… A věchýtek Havel také vystrčil růžky! Ale vocaď pocaď. Někdo se rozvádí a někdo ne. Ještěže Pafkov, Lasicovi a Havlovi (bratr Občana Havla) zachraňují čest starých rodinných svazků….

Podívejte se na celou galerii časopisu Týden, je podle mě nejlepší a nejúplnější. Jen “mrtvej Brabenec” z Blesku mi tam chybí. A jeho doprovod, žena tvrďačka. Připomíná mi svého času manželku rokera Mikoláše Chadimy. A závěrem vznáším výtku, že jsem nikde nenarazila na program tohoto festivalu. Totiž jaké hudební skupiny oblažovaly oslavence. Takový havlovský mejdan se už asi konat nebude, proto jsem si na těch fotkách tak pošmákla… jem Magor Jirous mi tam scházel. Se svojí Dášou. Snad už se z toho marodění vyhrabal…

 

 

 Posted by at 18.53

  9 Responses to “Havlovy narozky”

 1. No tak Václav Havel by se jistě taky nikdy nerozvedl:o)
  A pravda, Madla Vaculíková to není.

 2. Nojo, ale safra, kdo to tedy je??? Ta baba má šmrnc!

 3. Tak já našla tohlehttp://www.super.cz…r-bakala.html a je tam napsáno s manželkou….???

 4. Ale ta fakt vypadá jinak. Nemá druhou????Tajnou?

 5. Hmm, zeptala jsem se, uvidíme?

 6. Několik dobrých postřehů autorky!Přidám jeden svůj. Bohdalka pere v Savo! Její stejné bílé sako je i po 5-ti letech zářivě bílé a stále jako nové!
  PS Na dotaz odpovědět neumím. Paní vypadá sympaticky, ale není můj ročník. Proto z mé strany nezájem.

 7. idol?Toho saka jsem si také všimla, jiná dekorace, stejná bělos, ano :), je to prostě universální kus oděvu. A dortíčky! Ta změna výrazů ve tvářích po pěti letech je ovšem příznačná.

 8. všechno kolem Havla je tak zářivě blbé

 9. Vím o vašem náhledu na jeho osobnost. Také nepatřím k jeho sympatizantům, ale nejsem tak radikální jako vy. Mám mnohem raději Olgu Havlovou, z lidí v jeho blízkém kruhu. Však nemůžete mu upřít jeho ikonický fenomén, je to jedna z absurdit současné doby.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient