Zář 292011
 

ať mi dlouho vydrží – je to takový experiment.

Pracuje-li vedle mne druhý, nemohu ze nechat zahanbit. Nějak jsem se do té práce zabrala a začala ji brát na sklonku roku vážně. Kotelna je zpacifikována a kdo přemýšlí, přemýšlí a zaobírá se jednou věcí (to je o mně!), ten má přímý tah na branku a ledacos dobrého ho napadne. Nejen dobrého, ale skvělého! Dnes poránu jsem dumala nad tím svým malým královstvím a odhodlání zbavit se různých letitých krámů, to jest po filosoficku: vymotat se z pavučin, co člověka vězní, mě nyní zcela pohltilo. Odkládám stranou jiné intelektuální činnosti a uklízím vnější kruhy. Cítím, že je to tak dobře a bude se mi lépe dýchat. No a první výrazný produkt tohoto nového myšlení bylo moje ranní vnuknutí. Vzpomněla jsem si totiž na chlapíka, kterého jsem předchozích  10 let vidívala jen velmi sporadicky, ale předtím… to byla jiná. Nezapomenutelné bylo, jak jsme spolu v souhře řezali dřevo motorovou pilou. Bydlívali u nás v ulici a s jeho ženou jsem hodně kamarádila, s ním však jsem vztah měla trochu odtažitý, vykali jsme si; tykat si se mnou nechtěl. Tak na něho jsem si vzpomněla, že by mi mohl s ledačím pomoci, samozřejmě již ne z kamarádství, ale pracovně-právně. Tak jsme to ráno upekli a odpoledne již řezal dřevo a já opodál trhala jablka. To byl nápad! Takhle přesně si představuju chlapskou práci. Bez zbytečných řečí a problémů, které musím pomáhat řešit ač o nich prd vím; rychle, a ještě to nařezaný dříví perfektně uklidil do kotelny do komínků jako naskládaný košile ve skříni a vymetl pracoviště od pilin. Byla jsem jak v sedmým nebi a v pondělí přijde zas. Vypadá to, že tu kůlnu spolu skrámujeme. Také mi kývl na zdvořilý dotaz, zda by mi neodvezl ty hnusný asfaltový parkety, který mi jiný pán doporučit spalovat v kotli; mám nyní pocit, abych snad po něm nechtěla je přemístit do sběrného dvora. Pomalu jsem je tedy spalovala, ale vždy jsem z toho měla blbej pocit, že si zanáším tím sajrajtem kotel a komín. No, uvidíme. Snad budu na něho mít, ještě se nevyjádřil a když jsem řekla slovo záloha, divil se, co to znamená… Holt někdo má gigola a já si platím chasníka na věci onačejší…

 Posted by at 20.10

  10 Responses to “Rozhodnutí vyšlechtit se prací!”

 1. Kolik na hodinu?

 2. Čti pozorně, nevyjádřil se, vůbec o penězích nechce mluvit. Nechci tohle téma rozvádět, musela bych mluvit o věcech o kterých mluvit nechci. Doufám, že se domluvíme na rozumné ceně.

 3. No já čtu pozorně, ale ty asi pozorně nepíšeš, protože když napíšeš, že si platíš chasníka, znamená to, že si platíš, a že on nechápal co je záloha, může znamenat, že nechtěl zálohu, ale zaplatit ten den.
  Že to nechceš rozvádět chápu, ještě by tě mohli nějací socani nařknout z toho, že vydíráš pracující lid nějakýma padesáti za hodinu :o))

 4. Ale jinak se můžeme zase klidně shodnout na tom, že blbá sem já 😀

 5. V klidu :), je to takové literární cvičení, ještě si ho neplatím, to máš pravdu, že to neštymuje, ale ta pointa se mi zalíbila, tak jsem to tam frkla. Kolik by měl podle tebe koštovat takový pán s motorovou pilou? Dosud tu řezal každý dřevo jen tak, z kamarádství.

 6. No řezač z kamarádství je fajn, do toho bych šla:o)), jinak pomocné práce za těch 50 a případně stravu:o), ale asi je dobré se domluvit, předem.

 7. Příklady táhnou, docela mě to nakoplo. Taky mám resty, kolem kterých chodím jako kolem horké kaše. A vymlouvám se, že na řešení nemám fyzicky, psychicky, zdravotně, ani finančně. Takže se budu muset Tebou inspirovat a rozkývat se.
  Zdravím a fandím Ti. K.

 8. KLDěkuju za podporu, že mně to ale trvalo. Myslím proto, že jsem neměla nikdy parťáka, který by do toho se mnou šel, do tý nepříjemný práce. A nečekal, že já to budu řídit. Nyní mám pocit, že stačí naznačit a o technologii se už starat nemusím. Ale kotelnu jsem porichtovala sama, to je úspěch.. Podaří-li se mi vyklidit do zimy kůlnu a přístřešek, bude to jako bych vyhrála první místo. Uspokojení, že se podařilo tím prokousat. Snad to dotáhnu do konce a přeju tobě KL také sílu zdolat to, co potřebuješ…

 9. No a jak to pokračuje?

 10. S dřevem v pondělí… já odpočívám…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz