Zář 252011
 

budu snídat s ptáky?

Dnes je poráno teplo a přece jsem snídala sama, že by to už kosáci měli za sebou??? Nebo ještě nesnídali? Nevím, ale každopádně se blíží čas, kdy snídat na zahradě přestanu. Včera a dnes to ještě šlo, ale kdovíjak za týden.. Vzpomínám na červenec…

Ale správně namítáte, že postrádáte důkaz, že se snídalo, tak pohledám nějakou jinou…

Včera jsem osekala cellou zahradu, stojí to mnohem více času než v létě. Sebrat spadaný jablka, pohrabat sousedovy nečesaný švestky a šoupnout mu je tam zpět, posbírat na třech lokalitách ořechy (už padají) a nakonec pohrabat celou zahradu (plíživě přichází podzim). poté teprve mohu sekat (nemám koš u sekačky, a tak musím hrabat). Příští rok si pořídím novou sekačku, tohle neustálé hrabání je vážně znepokojující. A rozhodně tráva letos ještě neřekla svoje poslední slovo!

 Posted by at 8.24

  15 Responses to “Jak dlouho ještě..”

 1. Připadá mi, že máte ochranářský vztah k přírodě, proto mi připadá divné, že sečete trávu zřejmě sekačkou. Nadělá se tím mnoho škody přírodě. A ten hluk přitom nadělá mnoho škody na psychice sousedů.

 2. Vy jste dobrej! Jsem za tu sekačku vděčná, že si to jsem schopná obstarat sama a nemusím si platit sekáče s motorovou kosou, nebo snad jste poslední dobou viděl někoho s ruční? Vztah ke světu mám intuitivní a nikam se neřadím. Sekám jednou za týden, nebo 2x a trvá to nanejvýš dohromady 2,5 hodiny. V porovnání s denodenním kvílením motorové pily v packách bílého nezaměstnaného pohůňka v sousedství u Romáků to je jak pohlazení, a nerejpejte, nebo spustím ostřeji. Dnes také ticho, pila mlčí.

 3. Nu, mohla by sis pořídit dvě, tři ovce a nemusela bys sekat ani jednou týdně:o)

 4. Ach jo :), tohle mi jsou rady, odpadla by jedna starost a objevila by se nová. Ještě komplikovanější. Abych si k nim pořídila ještě baču a salaš!

 5. Ale kdepak, jediná starost by byla, co by jedly v zimě:o), jinak ovce v ohraničeném prostoru nepotřebují bače ani salaš, jen nějakou budku do které by zalezly:o)

 6. Jedné mé známé ovce v počtu jedné jen na vlně vydělala na auto.

 7. Mod, kuš! Musím z pravdou ven. Nemám kladný vztah k domestikovaným zvířatům, resp. to doma nechci, raději osekám a ještě mám pohyb a nemusím koukat kde šlápnu do kdejakýho výkalu, já se v té zahradě procházím a kochám.

 8. LV, nu, tohle je onačejší argument, na to bych se chytla, ale bohužel i tuto variantu musím zavrhnout. Nemám k tomu vztah, viz výše, a tak tomu v mém případě nevěřím. ostatně ještě jsem neslyšela, že by bačové byli nadstandardně situováni a o salaších ani nemluvím… jsou to takové boudy, žádný luxus…

 9. Možná je rozdíl když to má někdo jako jediný zdroj příjmů a když je to tak, že všichni chodí do práce, ovce na vesnici na zahradě pojídá trávu, občas ji ostřihají a za několik let je z prodané vlny na auto. Stalo se v obci Podivice v minulém tisíciletí.

 10. Ano, takové hezké vzpomínky jsou milé, ještě že je máme. Já ale vzpomínkám čas nevěnuji, protože spoustu energie mi zabírá život v současnosti. Vzpomínám nanejvýš na zlaté časy v Solné komoře letos v srpnu. Já si nemohu pomoci, mám mnohem radějim lidi než zvířata, a věnovat svoji energii vofci, třebaže mizivou, je pro mne ztráta času, raději věnuji ušetřený čas sobě a td…

 11. Já s Tvými argumenty naprosto souhlasím, vzhledem k tomu, že já mám radši zvířata, stojí mě život mnohem míň energie:o))

 12. Člověče, Mod, mně to nedá, věnovat svou přízeň lidem, i když to je značně nejistý a na nervy, ale kdybych nad tím mávla rukou a vzdala to, šlo by to se mnou s kopce, já se znám.

 13. Ty máš ze mne pocit, že věnuju lidem málo přízně?:o)
  Já myslím, ji věnuju komukoliv možná až příliš, přízně:o), jen se tím prostě pak už dál nezabývám.

 14. Já o tobě přece vůbec nic nevím… tak nesoudím, odpovídám, mluvím o sobě…

 15. Jasně:o)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz