Čvc 172011
 

peču vánoční cukroví

Ve znamení ořechů. Včera jsem objevila při úklidu další zašantročené nerozlousknuté ořechy a rozhodla jsem se je trochu zpracovat. Upekla jsem ořechový medový koláč, jak jsem měla ostatně v plánu a  z půl kila mouky ořechová linecká kolečka. Marmelády mám na litry, tak spojím příjemné s užitečným. Jenže co s bílky? Vedena od dětství k šetrnosti, vymyslela jsem bílkové pusinky. Ty umím a jsou natotata. Pomalu připravuji dům na obydlení Tamary s dětmi a likviduji nadměrné zásoby všeho. Dnes vlny a hadry, čekají mne v nejbližší době knihy a desky. Nenápadné hromadění trvalo roky, a že jsem v tomhle domě nehromadila jen já, je tu všeho v míře vrchovaté. Takže nastal čas na pořádnou čistku. Zatím to zvládám, ale brzy budu muset angažovat nějakého chlapa s pořádnou pilou nebo cirgulárkou. Snad takoví ještě existují!

Ve čtvrtek jsme se v debatě dostali s Tamarou na Danielu Fischerovou a její GEN natočený Igorem Chaunem. Upozornil mě na něho před  nedávnem TS a já byla z něho docela vedle. Bylo to přesně jak DF říká – vypouští o sobě do světa falešnou představu. Jako sépie. Všechno mne fascinovalo. Její manžel, tatínek, pes, vila v Braníku. A nejvíc akrobatický přemet na závěr. To mne přesvědčilo, že všechno je možné, i nemožné věci. Znovu jsem si ten GEN zopakovala nejméně 2x celý. Moc pěkně natočeno, i když nějaké připomínky bych měla. Prozkoumala jsem kdo tam to video vložil a pěkně jsem se tam zamotala. Vlastník účtu na YT Gotssscha je Igor Chaun osobně. Přejela jsem několikm kratších videí a dostala jsem se k GENU s Eduardem Tomášem. Jak uklidňující pán, a hodnověrný. Připomněla jsem si tu dobu po sametovce. V televizi běžel s ET cyklus dokumentů. Všechny jsem je viděla. Zaznamenala jsem v tom GENU plné sály naslouchajících mladých lidí. Zdá se mi, že tohle už je totálně pryč. Šance jistého produchovnění společnosti je fuč. A v televizi můžeme vidět tak akorát nějaké směšné kreatury věštící z vody a plamene nebo podivné čarodějnice, jejichž výraz má blízko k tuposti. Překvapuje mne, že i paní Fialová jim dala své požehnání a propaguje web těchto vědem po telefonu. Peníze nesmrdí. A bude hůř. Konzum, komerce a málo času na cosi jiného než je honba za penězi. A když nějaké vyděláš, hned se sápe tisíc paží, které tě o ně připraví…

Z vývoje v naší zemi mám pocit, že se vracíme zase zpět. Do doby kutilů, zahrádkářů a malého domácího štěstíčka. Zbude lidem ještě na to trochu si povyskočit? Abychom si nemuseli povyskakovat a uspokojovat svou touhu po nějakých životních bonusech sledováním falešného světa falešných českých celebrit. To je totiž něco tak podivného, že mi to připomíná kolektivní mystifikaci z dob předsametových. Každý věděl že TO není opravdické, že to je takové divadlo a jeli jsme v tom všichni. A nyní jede většina národa v iluzi celebrit. Je to tak zvláštní, že mi to připomíná náboženství. Umělá konstrukce, která ho v současnosti nahradila a prapodivnými zprávami z jejich světa krmí dělný lid. Je Iveta Bartošová skutečná? Nebo je jen loutkou v rukách režiséra? Mystifikace. A další hereckou partičkou jsou naši mocipáni. Jenže ti jsou daleko víc nebezpeční, protože si hrají s ohněm. Jenže mi přijde, že si to neuvědomují a připadají si odborníci na všechno. A když to nevyjde? Nevadí, zkusíme to jinak. zuzi

 Posted by at 22.55

  12 Responses to “Asi jsem se zbláznila,”

 1. Eduarda Tomáše mam pěkně pokupě na videoblogu http://media.bloguje.cz…stika.php a některá další videa od Chauna taky.
  O tom, jak to půjde s touhle zemí z kopce byly i Otázky Václava Hlodavce, kde to nezachránil ani pozvaný Václav Cílek.
  Je mi poněkud smutno z toho, že na to někteří lidé přichází až teď, někteří stále ne. Pochopil jsem to už před mnoha lety, ale s tak osamoceným postojem jsem byl za nebezpečného pesimistu, s kterým je neradno se bavit. A tak už se s těmi nepodloženě věřícími optimisty moc nebavím…

 2. Je zajímavé, že já občas uvažuji zda jste skutečná – vzhledem k množství aktivit. Také je mi známo, že existuje mnoho zejména zájemců o počítače, kteří vytvářejí na internetu virtuální osoby, které zakládají své blogy, facebooky, stránky, twittery, atd. Někteří se tím baví. Někteří si tak dělají průzkum trhu – zloději, marketingoví specialisté, politici a jejich strany ke zpracování veřejného mínění, policie k tomu aby získala kontakty na občany v opozici, sekty aby získaly ovečky atd. Dokonce již před 8 lety se o tom psalo v tisku jako o nové formě umění mezi mladými. Začalo to v zahraničí.Tak jako existují programy na vygenerování kombinací textů diplomové a jiné práce známá aféra s náhodně vygenerovaným textem poslaným do vědeckého časopisu, tak se dají vygenerovat životopisy a osobnosti. Jeden počítačové nadšenec dokáže obsluhovat několik osobností a nechat je diskutovat na různých stránkách a ovlivňovat tak veřejné mínění, uřvávat odpůrce nesmyslných reforem atd.

 3. LV: jojo, ve skutečnosti je tu banda uřvaných ajťáků, kteří z nudy nemají co dělat a tak zakládají tyhle blogy. Částečně to generuje počítač automaticky. To jsou ty nejlepší texty.

 4. TSV první třídě jsme měli donést do školy jednu korunu na zakoupení knihy pověstí o Leninovi. Učitelka nám z ní na ukázku něco přečetla. Jak soudruh Lenin byl na Sibiři a tajným inkoustem vytvořeným z mléka a citronu psal soudruhům co mají dělat.Zeptal jsem se – kde vzal soudruh Lenin na Sibiři citrony. Odpověď zněla poslali mu je tam sovětští soudruzi. Zeptal jsem se jestli ten citron po cestě z teplých krajin na Sibiř byl ještě citronem. Na druhý den museli přijít rodiče do školy. Pane TS jestli si chcete přečíst něco o názorech na současné nesmysly pojďte si je přečíst na veselýbloguje. U mě máte jistotu, že protestuji za všech režimů, dlouhodobě, kvalitně a proti všemu. Mimochodem já na Vaše stránky chodím. A doporučuji je lidem v mém okolí.

 5. LV, to je zajímavý nápad:-))

 6. LV:ta moje poznámka byla žertovná nadsázka… myslím že jsme na podobné vlně. jen o tu četbu Lenina jsem přišel,…

 7. Děkuji za názory,vidím, že jste se tu dobře bavili i beze mne, já už spala.
  Nedělní hovory VM jsem neviděla, to je překvapení, že si tam pozval Cílka. Nemohu upřít, že s Cílkem se člověk setkává velmi často. Nyní má ty HORY s paní Fialovou. Není tak radikální a nenapadá politiky, je obezřetný, tak mu dovolí publicitu. Běda ale kdyby chtěl vlastním tělěm bránit kůrovce, to by docílkoval. Mám ho ráda, aby bylo jasno :). A je fyzicky podobný mému kamarádovi, to činí oba vzájemně pro mne atraktivnějšími.
  Jsem skutečná, ale už také zpomaluji a pochyby o svém konání mne přepadají stále častěji. Teď musím vyklidit domácí augiášův chlívek a pak se uvidí :).
  Já si ani nevzpomínám, zda jsme měli ve škole nějakou propagandu. Myslím že ani ne, že se u nás soustředilo na učení. Vůbec si nevzpomínám, nic si nevybavuji. Chodila jsem do pionýra a později jsem také pionýry vedla. Ale šlo to dělat i bez té ideologické omáčky.

 8. Mě do pionýra nikdo nedostal. Nátlak byl velký. A do strany mě také chtěli a vyhrožovali problémy ve škole a také mi je udělali.A také mě tam nikdo nedostal.A do kostela také ne a také byl nátlak velký. Stejně by mě nikdo nedostal do skautu. Pár mých známých skaut vede a je to příšerná organizace. K volbám také nechodím. Má se dělat to co je potřeba, nebo se rozhodovat na základě faktů a ne podle pochybně vytvořených názorů, které nemají s realitou nic společného.

 9. Vidíte, a mně do strany nechtěli,tedy nikdo mně to nenabízel, já byla nepřevychovatelná v tom směru, však slušná. Dělala jsem si svoje, moje zájmy byly tramping a psavectví a malování. Nátlak byl pouze abych se stala tou tajnou informátorkou. Ale to jsem jim na druhé schůzce slušně ale rázně odmítla a byl klid. Žádný problém. Bylo by to na delší povídání, ale mám práci. Pokud s nějakým spolkem spolupracuji a jsem spolupracovala, je to spolupráce volná a nesvazovaná striktními pravidly, tak to bylo je a bude. Se slušným přístupem se dá domluvit skoro s každým, když to není namyšlený vůl a sebestředný demagog.

 10. skaut, pionýr aj.no vidíte, já chodil do skautu tři roky a pak ho komančové zakázali, bylo mi 9 a já chtěl tedy do pionýra a nevzali mně protože ty ze skautu prostě nechtěli. tehdy jsem to obrečel protože jsem tomu nerozumněl…později mne nevzali na školu kam jsem chtěl a prý takoví jako já patří do zemědělství…to už jsem neobrečel, ale od té doby nemám žádné iluze o komunismu a jakémkoliv ismu vůbec. A nevěřím tomu, že se s komančema dalo rozumně domluvit na čemkoliv, jedině na tom co se jim hodilo.
  To je však téma na hodně dlouho a kolik hlav tolik názorů a zkušeností. Že to dnes taky stojí za starou belu je podle mého názoru pořád jen důsledek "výchovy" podle komančů.
  Omlouvám se, pokud to tady kazím svými názory a já slibuji, že se k tomuto tématu už nebudu vyjadřovat.

 11. V pohodě, pane "Nováku", ano, každý máme jiné zkušenosti. Pro mě byly vždy ty životní kulisy tak nějak nepodstatné. Přizpůsobila jsem si mantinely a jisté věci brala jako dobrodružství. Vždyť byl člověk mlád! Ale něco pro mne bylo vždy tabu. Asi jsem působila komicky když jsem oslovovala pane a paní všechny. Když se ohradili, slušně jsem jim to vysvětlila že mi to nejde přes hubu a oni si zvykli. Pro mne bylo důležitější něco jiného. Život v rodinné komunitě, tatínek a jeho kulturní zájmy, trampování, umění, výstavy a tak… Uzavřela jsem se do sebe.

 12. Jediný způsob, jak se dalo domluvit s komunisty by, nemluvit s nima:-)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz