Čvc 172011
 

já už šít nebudu

Nabízím látky, je jich plná banánovka. Nejsou to zbytky, ale kupony, na šaty, halenky, a také asi 10 šátků bavlněných, 3 stejné orientální, ty dvě mačkané látky vpředu jsou vrapované, byly by z nich asi teplákovky pro děti, nebo nevím…

Hodilo by se to někomu z vás, některé z vás, která šije? Já už na šití od doby přestěhování  z paneláku do domku nemám čas.

Pletete? Také nabízím mnoho vln na pletení, různého druhu, jen pár klubek je páraných, jinak opět v množství na svetr, nebo ke kombinování. Vlny také vyfotografuji. Vln jsou asi 2,5 banánovky, jsou mezi nimi i bavlněné “vlny”.Přihodím jehlice a háčky.

Byla jsem zdatná pletařka a švadlena samouk. Nedělám si iluze, že se k této zálibě vrátím, ale třeba někdo by byl za to rád. Možná i výtvarník, co já vím..

Zabalím a pošlu, musím vyzkoumat jak, bude-li zájem. Dám vám ty věci za balné a poštovné, ale pokud můžete, budu vděčná i za nějakou třeba i symbolickou částu, kterou nechám na vašem uvážení. Děkuju.

A prosím, poradíte mi, co se starými gramofonovými deskami? Nemám žádný blbosti, jako je tehdejší pop. Merta Bratříče, hutkaStůj břízo, pak dost desek klubových, lidová hudba, etnická… asi vypracuji seznam, ale safra je toho tak na 1 metr… co s tím..

Mám už úplně jiné zájmy a aby mi tu sedal prach na věci, které třeba někoho potěší… ale koho.. Chodí to tak, že zrovna když je potřeba tak člověk svého zákazníka nenalezne.

 Posted by at 14.15

  21 Responses to “Šijete? Pletete? A nechcete látky a vlnu?”

 1. Já su nadšená pletařka… mohla bych to pojmout trochu eklekticky? Že bys mi poslala jenom něco? Třeba z té látky se mi líbí jen ten štůček červené s bílými květy… cechalova@gmail.com

 2. Které šátky jsou ty orientální?

 3. Raději bych se toho zbavila naráz, pak přijde na řadu knihovna, půda, sklep, spěchám na to.
  Orientální jsou ty lesklé zmačkané vpředu, Jsou zvláštní, tmavě zlaté, a tak na mě působí, tím leskem a vzorem.

 4. Tak já bych si vzala ty šátky, všechny 3 teda:o)

 5. Desky, no vida, k narozeninám sem letos dostala gramoforn, takže o desky bych taky měla zájem, hlavně o takové ty přednormalizační.

 6. O desky by mohli mít zájem sběratelé, fankluby, existují hudební antikvariáty. Doporučuji ještě pár let počkat,potom to bude mít vyšší hodnotu a prodat do muzea, nebo obchodníkovi se starožitnostmi.

 7. V případě prodeje knih mám zájem o následující : Otakar Batlička, Nick Carterovky, Leon Cliftonovky, Meyring – například Golem, toho jsem měl a nebyl mi vrácen, a další časem si vzpomenu.

 8. Dík za nabídky, objevila jsem na netu bazar s deskami, hlavní je nyní to sepsat, to bude fuška..

 9. Hm, to je škoda, ta červená květovaná je totiž mezi ostatními jako perla…

 10. Jé já mám stejnou tu červenou s bílými květy, tu černou s malými kvítky a ten šátek nejvíc vepředu. Jsem na tom podobně, látek na šití celá jedna plná skříň a stále si říkám, že z toho by bylo …. Nemám čas! A 2 banánovky pletacích přízí. Když byly holky malé a měly jet někam na tábor či podobně, nebylo mi zatěžko na pl. stroji jim naplést od rukavic,šál, svetrů, nákoleníků za týden a bylo vymalováno. Zrovna tak jsme byli pozváni na svatbu, a já za sob.+neď. ušila pro všechny nás tři vhodné šatky. Jo, kde jsou ty časy.

 11. Eli já sem se naučila postupně ušít všechno, včetně saka s podšívkou, které bylo i nositelné, pánských společenských kalhot…. všechno na starém šlapacím stroji:-), dneska, ne, že bych neměla čas, prostě se mi to už nechce dělat, protože ty látky kolikrát výjdou dráž než hotový kus. Plést ani háčkovat sem teda neuměla nikdy

 12. squirejá ti ji vyčlením, teda, když jinak nedáš.

 13. Eliso, Mod,času bylo dříve víc, zdá se a chuti něco splodit taky. nebo to byla možná malá nutnost. Nyní se to nevyplatí, dcera nakupuje pro malou krásné věci z druhé ruky a za babku. Objevila jsem tam v jednom pytli s klubíčky návod na pletení ponožek na dvou jehlicích. To bylo to poslední co jsem zkoušela cca před 10 lety, tuším. Tak ten pytel jsem si teď jediný nechala. Možná bych někdy takovou maličkost mohla..

 14. Jé, díky, napiš mi prosímtě na mail, jak to zorganizujeme:)

 15. Tak jo, ale pokud na to nespěcháš, a to doufám že ne, tak bych to nechala po dovolený. Zkrátka, vydrž!

 16. Vůbec nespěchám! Šicí stroj je stejně v Brně. A já ve Stuttgartu. Ale v Brně je máti a ta mi to vyzvedne z pošty. Já už se tak těším, až si zas zašiju! Mám schovanou pro malou krásnou holubí modř na kabátek, k tomu šatičky z té červené, no mlask!

 17. Teď tady čtu, že prodáš vlnu ..zbylo ještě něco? Měla bych zájem.

 18. Dobrý den,
  mám zájem o vše, pokud to ještě je k mání.Přidám pochopitelně k poštovnému- po dohodě. Jsem z Prahy a pokud to není příliš daleko, dojedu si pro vše. Na místě zaplatím. Jsem i dcera kutilky a ze všeho co se nám se podaří máme radost.
  Děkuji za odpověd a zdravím. M.

 19. Dobrý den, mě by se hodily látky, lestli ještě máte.Děkuji za odpově%d Radka Neubertová.

 20. Dobrý den, mě by se hodily látky, lestli ještě máte.Děkuji za odpově%d Radka Neubertová.

 21. Lituji, už je vše pryč. zuzi

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient