Čvc 112011
 

s odkazem jinam, neboť jsem intelektuálně vyčerpána

A ostatně fyzicky též. Vyplela jsem v jednom tahu kromě zarostlého jahodiště celou zahradu, kdejaký záhon. Vše lahodí oku. Mezitím jsem dávala do souladu text a fotografie k textu o kubistické knihovně v Olomouci, tak se mrkněte. Stojí to zato!

Píšu ale hlavně proto, abych poprosila, Vás, Pražáky o pomoc. Syn se pokouší přežít v Praze a stále se mu nedaří, aby se nějak stabilizoval a hlavně osamostatnil. Jde to ztuha, ale snažíme se. Prosím vás, nemáte někdo matraci na spaní, kterou nepotřebujete?

Vím, nejjednodušší je si ji koupit, ale on na ni nemá a má v plánu si pro matraci přijet domů. Nevím jak se s matrací dopraví do Prahy, ale mám pocit, nejspíš, že má zalubem něco jiného. Peníze mu už posílat nechci a ani nemohu. Nenašla by se prosím u někoho z Vás matrace, kterou nepotřebujete? Byla bych vám vděčna. děkuju. i když ani moc v úspěch této mise nedoufám. zuzi58@seznam.cz

 Posted by at 20.50

  14 Responses to “SOS MATRACE a doporučení”

 1. Matrace je pitomost. V případech nouzového přespávání v pronajatých bytech atd. se osvědčil molitan, nejlépe tlustý cca 10cm. Je lehký, dá se stlačit při přepravě,kopíruje tvar páteře,je snadno přenosný, je levnější než matrace, vše znám z vlastních zkušeností a ze zkušeností mých známých, dá se použít polystyren,na stavbách v Praze ho mají dostatek, také jsem osobně vyzkoušel – před lety. Ten je zdarma.

 2. Prosím vás, kreativní člověk si poradí s lecčím, ale můj syn kreativní bohužel není. Tedy jak na co, že.

 3. Myslím že na jeho příjezdu domů pro matraci je přímo závislý můj potenciální pobyt v blázinci.

 4. 10ka molitan je dost drahá 3ka stojí kolem 7stovek) a blbě se přenáší:-), na spaní stačí i 5ka, ale taky to není levný.

 5. Musím upřesnit,desítku měli moji známí v bytě v Praze pro případ návštěvy, protože měli malý byt, a další postel se nevešla, tak se dal molitan na chodbu, já sám jsem používal pětku, bylo to v 90. letech, když jsem působil v Praze,tehdy to bylo levné,vidím, že to hodně podražilo,
  pokud se s molitanem nechodí celý den od bytu k bytu myslím, že se dá přenést lehce, také jsem spával na nafukovací matraci, ta je skutečně lehká, kolik dnes stojí nevím

 6. Já jsem s molitanem jezdila na čundry, pěkně se stočil spolu se spacákem, ale nyní už to není nic pro mne, mám ráda své pohodlí.

 7. Mno, předvčerem sem " přenášela" 10ku z místnosti do místnosti pro jednoho z Gremlinů a musela sem ji táhnout po zemi, protože bych to prakticky nezvedla.
  Nafukovací postele se dají najít na seznamu, dvoupostel stojí i do 4 stovek, je to levnější než molitan. Zrovna dneska jsem to hledala, protože vymýšlíme pro Gremliny něco na občasné spaní, něco, co by normálně nezabíralo Čaky místo v pokojíčku.

 8. Nafukovačka, to je také řešení, když to nevyjde s tou matrací…

 9. http://www.ikea.com…ucts/10123133

  nevím jestli to bloguje veme a nebude to považovat za spam:-)299,-Kč, to je dobrá práce

 10. Dík, Mod, mezitím to nějak chlapci pořešili, a nepotřebuje nic, teď zase shání něco jinýho. Děkuji pěkně za nabídky.

 11. Jéé a kolik mu je, že si to spaní nezařídí sám? A ví o tom, že pro něj matrace sháníš? Má z toho radost?

  Na nafukovací spala nedávno kamarádka u mne – přivezla si ji ke mně na návštěvu – a pak si hodně stěžovala, že to moc nešlo.
  Je to individuální – mně by stačila karimatka nebo dát si na sebe nějaké dvě deky…

 12. Synovi je 20. Chtěla bych ještě dodat pár informací, ale neustále mažu, co jsem napsala. A právě to vzdávám. Lze to odbýt tím okřídleným heslem: malé děti malé starosti, velké děti, starosti velké. S matrací je to už vyřešeno, mají navíc nějaké letiště.

 13. Pokud budete i někdy v budoucnu shánět matraci či třeba postel apod., zkuste mrknout na nevyhazujto.cz, často se tam objevují nabídky na matrace apod. pouze za odvoz 😉

 14. Pokud budete i někdy v budoucnu shánět matraci či třeba postel apod., zkuste mrknout na nevyhazujto.cz, často se tam objevují nabídky na matrace apod. pouze za odvoz 😉

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz