Čvc 072011
 

a následné zhroucení systému

Ano, dnes jsem po velmi dlouhé době byla připuštěna do oddělení dospělých. Je to pro mne vždy svátek přeložit si, a tak jsem si ho také patřičně užila. Hned po 3. návštěvníkovi, v tom největším fofru, však spadl počítač. Nefungovalo nic. Myš, klávesnice, načítač čárového kódu. V tom největším návalu jsem tedy počala zapisovat vše ručně na papírky a po laickém zásahu (kabely přitisknout, restart) jsem zavolala odborníka. Díky bohu se na chvíli též ukázala nemocná kolegyně, která prodělala malý domácí profylaktický šok (snad pamatuji dobře její diagnozu) a ujala se role hostesky. Posílala zákazníky nahoru do dětského, kde stroj fungoval a já mohla svazky odečítat a načítat. Takže se přenášely kupy knih nahoru dolů po schodech, kdyby bylo více zákazníků, mohl se vytvořit řetěz. Ale každý zřejmě spěchal domů číst! Mezitím opravář odešel, poslal tam mladýho a jeli jsme ve stejném stylu dál. Po čase mladý technik závadu skutečně odstranil, situace se uklidnila a mohlo se pracovat klasicky. To jsem si oddechla! Uf!

A konečně jsem si začala užívat daru práce s dospělými jedinci a mohla jim vnucovat, projevili-li přání, své oblíbené knihy.

A tak to šlo až do 18 hodin. Zůstala jsem ještě chvíli v práci a oskenovala pár ilustrací z dětské knihy, o níž vám zítra povím na knihoblogu. Přečetla jsem ji včera za 1/4 hodiny a je to kniha z edice 1. čtení. Ano první čtení, o zvířatech, ale také nečekaně o kamenech – hitu pslední doby – od objevení 13. komnaty Hany Andronikové a posléze návrat k Jaroslavu Duškovi a jeho praktikám. Duchovním praktikám, aby se mnozí z vás náhodou zbytečně netěšili na praktiky jiného druhu. Pro ty zde zatím není prostor. Ale je to v řešení.

Seznámím vás s Arnoldem Lobelem – Zikmundem Freudem v říši zvířat. A vy uvidíte, že ani první čtení nemusí být taková nuda jak si také mnozí z vás mylně představujete. Hluboká filosofie.  malá upoutávka – autor si knihy i sám ilustruje:

Téma KAMENY pokračuje!

 Posted by at 21.42

  8 Responses to “Záskok”

  1. Počítačoví odborníci říkají, že počítač pozná, kdo s ním pracuje.

  2. Jen mi potvrzujete to, čemu se v práci už mnoho let s nadhledem smějeme. Nikdy jsem však tomu nepřikládala zbla pravdy, ale něco na tom pravděpodobně bude.

  3. ach ta technika! stalo se i u nas- koncem června-všichni chrtili knihy na prazdniny, ale PC se načetl a po pár minutách zbuchnul… knihovnice se omlouvala a střídavě zapínala a vypínala oba PC… lidí bylo dosti,ale představ si, NIKDO nenadával!! Všichni ukázněně čekali, nebo se už začetli do nasyslených úlovků… to mě docela potěšilo… jistá kultivovanost se projevila 🙂

  4. Stejně je krásný, že ještě lidi čtou… No, řekni, nebylo by horší, kdyby PC makal, leč nikdo si nepřišel pro žádnou knihu?

  5. Ilustrace je úchvatná!

  6. Wlčice, u nás taky ne a vůbec nic nenamítali, když nosili knihy sem a tam. Zlatí čtenáři :). To je postřeh, a ta shoda tam i tam :).

  7. Kutile, děkuji za asociaci, je to milé..

  8. Liško dík, už se těš na ten text, já se zase těším jak ho budu psát. Potřebuji na to soustředění, nechci to psát narychlo!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz