Čvn 272011
 

tak už se setmělo

Seděla jsem doteď na zahradě a nedělala nic, a snažila se také myslet jen na to, na co se mi upíraly zraky. Na čerstvě posekanou zahradu a vše co s ní souvisí. Mám poslední dobou dost starostí podstatného rázu a navíc se musí řešit i několik malých domácích katastrof. Jak to tak chodí, když se něco sere, nikdy nezůstane při jednom, říkám jadrně. K tekoucímu topení pod podlahou a ruplému čerpadlu se přidal i dnes i nefunkční bojler. Čekala jsem to. Doba mu dochází a navíc poslední týden jakoby v koupelně něco se jemně přiškvařovalo! Mínila jsem při té příležitosti i udělat malý zásah na podlaze záchodu, a domluvili jsme se s Mistrem instalatérem, že vyměníme dole i radiátor, když už se v tom budeme vrtat. Hmm, bez komentáře. Dívala jsem se, co by koštovala taková malá půjčka u ČS… člověk zaplatí o 1/3 více.

Úvěr: 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 roků 6 roků 7 roků 8 roků 9 roků
25 000 Kč
30 000 Kč 2 773 1 508 1 090 882 758 675 616
35 000 Kč 3 225 1 747 1 259 1 018 873 772 706

Nabídka úvěru

Druh úvěru: Půjčka
Výše úvěru: 30 000 Kč
Orientační měsíční splátka: 1 090 Kč měsíčně
Úroková sazba: 18,10 % p.a.
Poplatek za zpracování úvěru: 400 Kč jednorázově
Poplatek za vedení účtu: 59 Kč měsíčně
RPSN: 25,88 %
Doba trvání úvěru: 3 roky
Celková částka splatná spotřebitelem: 41 787 Kč

Těším se v práci na prázdniny, bude jiný režim a budu moci doufám dělat zase jiné věci než jen besedy a akce s dětmi a přípravu na ně. Chystám se na nějaká vylepšení a novinky a kdovíco mne ještě napadne. Těším se také více dnů volna, které nás čekají. Chystám se pouze v sobotu na výlet s pardubickou galerií, ale jinak budu pracovat doma a na zahradě. Potřebuji hlavně udělat soupis své knihovny, kterou chci prodat do antikvariátu. Mám hodně knih o výtvarném umění.. doufám že se toho břímě majetku konečně zbavím. Ty knihy tu léta leží nepovšimnuty, nemám už čas na jejich studium. A ostatně nyní jsou mou prioritou trávy :). Mám připraven ovsík, sveřep měkký a sveřep střešní.. jen stáhnout fotky, vybrat ostré a upravit je. Ale nějak se mi do toho nechce. Potřebuji nejdříve sem vložit poslední “Vídeň”. Prátr a obří ruské kolo.  Trávy jsou velmi náročné, hlavně se chystám naučit podrobně botanické názvosloví, aby mě nezaskočily ty oficiální popisy. Objevila jsem web jistého nadšence, co se tím tématem podrobně zabývá a ten mi jen potvrdil mou domněnku, že ani odborníkům se do toho rozpoznávání moc nechce a nejsou si mnohdy jisti. Zase jsem na to zůstala sama, a to jsem měla dva poradce. Když však viděli můj amatérismus a usilovnost, s jakou se držím svých teorií, zlámali nade mnou hůl :)). Ale tak to chodí, že koneckonců člověk nakonec stejně zůstane na všechno sám. Tak jo, jdu spát a končím se svými “žvásty”, jak jsem byla nedávno za úvahy podobné těmto zde počastována! zz

 Posted by at 22.01

  8 Responses to “Večer doma”

  1. "žvásty"ZUZI, jenže mne ty Tvoje "žvásty" baví číst a takových nás je ! Finance jsou horší, jsem na tom stejně. Ale kdybych byla v balíku, tak to poznáš na vlastní kůži. Máš smůlu. A pravdu v tom, že nakonec člověk stejně zůstane na všechno sám. Tak už to na světě chodí. K.

  2. No, ono se to zase nějak třeba na chvíli srovná, každá chvilka dobrá :), žiju permanentně s Damoklovým mečem nad hlavou.

  3. Slíbila jsem, že čumnu… někdy, ale nedalo mi to HNED, aspoň poslední článeček :-)) Jsem v šoku, jaký trávy, co vše o Tobě nevím, jak dlouho jsem tu nebyla. Musím to vzít zpětně. A takovýho lidu tu mám víc, tak to se asi učtu! :-))
    Zuzi, pokud budeš dlat nějaký soupis knih a ty "výtvarný" budeš třeba pak mít někde na vrchu, šlo by, že si nějakou odkoupím? Patrně jen k tomu, abych je jednoho krásnýho dne neprostudovaný odnesla do antikvariátu, ale člověk nikdá neví :-))

  4. Ahoj Kaš, to já jen tak, znáš to, pořád něco novýho začínat a nic kloudně nedodělat :).. Soupis vyhotovím, všechno prodám a pak zmizím do neznáma :). Zveřejním to tady, kdyby někdo něco chtěl, ale nejraději bych se toho zbavila na jeden zátah, jenže to určítě nepůjde tak snadno jak bych si přála..

  5. Dnes jsem byla ve spořitelně, jednají s člověkem pěkně lišácky, asi jsou na to školený! Do 30.6. mají náhodou akci, že můžeš splatit dlužnou částku bez poplatku. Tak že prý si mám raději vypůjčit 50000 pro strýčka Příhodu a když to nebudu potřebovat, tak to zase mohu v pohodě najednou vrátit bez toho poplatku. Ještě že jsem na to neskočila, takhle se to povídá hezky, ale zas by člověk zaplatil jako vůl zbytečně další navýšení navíc… nehledě k tomu, že k této variantě by určitě nedošlo, protože bych to zřejmě tak nějak rozfofrovala aniž bych vědomě chtělam prostě by se to rozpustilo… oni vědí..

  6. to není moc dobrý nápad, půjčovat si od banky v dnešní době…

  7. Zuzi, jo, vnutěj Ti milión, co by ne… Držím palce, abys tu banku potřebovala co nejmíň!!!!

  8. Také z toho nemám radost, ale někdy jsou nepopulární opatření nezbytná.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient