Čvn 112011
 

Dražba unikátní sbírky českého moderního umění v  aukční síni Sothebys v Londýně

Ještě několikrát se pokochejte sbírkou jejímiž vlastníky byli manželé Suzanne a Norman Hascoeovi v Greenwichi v Connecticutu poblíž New Yorku, než bude rozprášena kdovíkam. Je škoda, že nemůže zůstat kompletní jako galerie tam, kde původně přebývala nebo někde v důstojném prostředí u nás. Ale to jsou jen úvahy! Co je řečí jen kolem Epopeje A. Muchy… samé kecy, samá zlodějna – tedy investice do vlastních požitků. Tolik (kolik?) peněz zahučí na soukromé účty dnešních mocipánů apod. a na kulturu a záchranu památek se schraňují po troškách. Teď by se ty milióny a milióny hodily, ale kdo se jich vzdá dobrovolně… je mně taky docela špatně z informace, že filmové Odcházení stálo 44 milionů. Peníze vyhozené pro radost několika spiklenců..Ostatně své si k tomu řekl i Kardinál Vlk na Twitteru: (doporučuji. zuzi)

Msgr. Miloslav Vlk

@kardinalvlk Msgr. Miloslav Vlk
Havlovo Odcházení dostálo svému jménu. Nejprve se ze sálu vyplížil @dominikduka s tím, že musí ke zpovědi, já a Malý jsme odešli vzápětí.

28 Mar via web

Peněz je dost, ale všechny jsou někde deponovány. Safra, ještě je do pondělka čas, nekoupíte to někdo komplet??? Spojte se a udělejte gesto, vy, co na to máte! Podívejte se, nestojí to zato? Dík. zuzi … jenom jeden z 200..


Josef Čapek / Námořník a Fantomas
 Posted by at 11.08

  3 Responses to “V pondělí to vypukne!”

  1. Arcibiskup chodí ke zpovědi? To zpovídá nebo je zpovídán? Obrazy pěkné. Kdyby už odešel, bylo by pozdě, ale i tak ať už odejde a není o něm slyšet.Lucerna byla akciová společnost, na ty se restituce nevztahují, takže k 44 milionům můžete přičíst tři miliardy. Nemluvě o tom, že již před válkou byly všechny a. s. zadlužené u bank a ty patřily většinou zahraničním subjektům, po válce se v důsledku protektorátu zadlužení zvýšilo, takže prvotním důvodem k znárodňování ještě před únorem 1948 bylo zmíněné zadlužení, což ale znamenalo, že stát jejich dluhy zaplatil, většinou zahraničním subjektům a protože čtvrtina předválečného hospodářství patřila Francii a Francie podepsala Mnichovskou dohodu ( uchránila tak investice francouzských firem ), bylo jí zaplaceno, i když se prostřednictvím válečných událostí podílela na zvýšení zadlužení. Takže restituenti měli zaplatit v restituci ty dluhy co za ně a jejich firmy( totéž platilo u zadlužení i pro jiné formy podnikáníi prodrobné živnostníky atd. ) zaplatil stát. Takže restituenti Lucerny měli zaplatit dluhy, které za Lucernu zaplatil stát. Byla by spravedlnost.

  2. Děkuji za názor.O restitucích, a.s. a poválečném vypořádání s Francií nevím zhola nic; děkuji za poučení. Twitter Kardinála Vlka je fiktivní, ale sofistikovaný. Tenhle styl humoru patří mezi mé nejoblíbenější a chtěla bych vědět, kdo za tím "projektem" stojí. To nepíše žádný nedouk, ale člověk znalý s neuvěřitelným smyslem pro humornou nadsázku, někdy staví stojku na hraně propasti. Nejsem doma v téhle oblasti, tak si nemohu ani tipnout kdo by to byl. Hluboce se autorovi klaním a současně je fajn, že pravý Vlk je tolerantní a nejde mu po krku.

  3. […] Myslím ten twitter. Humor přesně podle mého gusta. Několikrát jsem o něm psala nebo na něho odkazovala . Skvělé postřehy, skvělý výběr fotek. A  teď je fuč! Jsem přesvědčena, že za něho […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz