Čvn 102011
 

“pochlapit se” a nebýt za sraba. Pokolikáté už?

Jsem introvert, nejsem? Asi málokdo z nás je bílý nebo černý a zdá-li se takovým makovým, nepochybně je to jen iluze. Je libo nějaká temná místa, nějaké temné stránky duše, nějaké zakopané hřivny či potlačované závislosti, dovedně skrývané determinace? Určitě tu jsou, kdo je nemá, ať se přihlásí. Jsme lidé – složité bytosti. Tím složitější, čím víc žijeme ve světě divadla a iluzí, které se stávají něčím, s čím se musí holt počítat a nějak se žít musí, aby se cítil člověk šťastným. Nebo aspoň aby se necítil permanentně nešťastným. Protože je to lepší než nebýt. Asi. Přirozené prostředí stejně jako nepsané ale přirozeně žité zákony přírody a starost o přežití se přesouvají do jiných rovin. Proto tak překvapí drobný projev důvěry!

Včera za mnou přišla slečna “zezdola”, z oddělení dospělých a přinesla mi svoji knížku, co si koupila a před několika dny mi ji nabídla; ani už nevím, jak jsme se k TOMU (rozuměj shazování nadbytečných kil) dostali. Asi téma obvyklé, ke kterému nezávazný hovor nakonec sklouzne skoro vždy…

No a včera mi ji půjčila (je to takové nošení dříví do lesa či sov do Athén :)) a po chvíli rozhovoru mi s rozpaky nabídla, zda bychom mohli hubnout společně, že se to líp táhne. A mamka že s ní nechce do party. Tak jo, proč ne. Sedly jsme na TO z jedný vody načisto a udělaly malý rozpis. Za týden, v pondělí máme první kontrolu. Mám být o 2 kg lehčí a každý den bych měla ode dneška cvičit. Zkrátka musím, nechci být za sraba a co mi to nakonec udělá..  jen dobře.

 Posted by at 9.09

  31 Responses to “Důvěra”

 1. Ve dvou se to lépe táhne. Známá pravda. I když po tak filozofickém úvodu jsem opravdu čekala něco mnohem mnohem temnějšího. Palce držím.

 2. Evi, máš mě na háku :); musela jsem to trochu filosoficky zdramatizovat, protože to je tak strašně banální věc, že bych se jinak zdráhala o tom jen zmínit.

 3. Není škoda hubnout, vždyť co to muselo stát peněz každé kilo váhy. Někde jsem četl,že každé kilo stojí šest tisíc. Také jsem měl nedávno dojem, při prohlídce Vašich fotografií z nějaké akce,že jste oproti době před rokem hubenější. Když už hubnout, tak je třeba si uvědomit, že člověk nepřibere navíc kila jen tak, většinou proto, že je nervozní, nebo mu v jídle něco schází,nebo se přetěžuje.Když zhubne je to vše ještě horší. A jak chcete pomáhat hospodářství, když budete snižovat spotřebu. To my ostatní budeme muset zase v jídle přidat.Ať zemědělci nekrachují.

 4. chachá,děkuji za odborný posudek, už několik osob mně sdělilo to samé, že jsem nějak zhubla. Ale já si tím cvičením pouze asi zformovala jinak tělo. Kila jsou bohužel stejná. Určitě by mně menší úbytek prospěl. Jsou partie, které po tom přímo volají. Dnes jsem však režim nedodržela, jsem tak unavená, že jsem i zapomněla, že chci hubnout. Jestli byste mi tedy pomohl a na úkor mne svoji spotřebu potravin zvýšil a vyrovnal tak schodek, který svým nezodpovědným jednáním způsobím, byla bych vám za tu pomoc velmi vděčna, pane Veselý.

 5. Ano, dnes jsem jel na kole až ke Kroměříži a tak jsem měl dvě večeře, jednu před cestou a druhou po cestě. Protože jsem v důsledku svého ježdění nezodpovědně nějaká kila stratil a ani jsem neměl v důsledku pohybu čas se zodpovědně najíst, měl jsem dnes i dvě snídaně. Zítra tomu bude také tak.

 6. Díky za zprávu!i když to pro mne znamená, že dnes mohu pouze obědvat.

 7. Někdy vyfotím můj oběd, na množství by to pro dva jistě vystačilo i když to jím najednou. Takže dnes by tomu odpovídal půst, když jím za Vás. Kolega RJ v takovém případě doporučuje Jonášovo pročištění žlučníku. To také připraví o nějakou váhu.

 8. Jsem v rozpacích pane Veselý, toužím vidět na obrázku váš oběd a současně se toho pohledu bojím, zda by váš oběd nerozhodil moje kruhy a já bych okamžitě jala se konzumovat vše, co v domě je k jídlu k nalezení. Pak by se pročišťující obřad J a J jistě hodil. Jak se to dělá, prosím o postup. děkuji. Půst jedině až zítra, dnes už jsem si malý oběd uvařila.

 9. Tak pokud jste ještě neobědval, snižte si prosím odpovídajícím způsobem porci, abychom to dorovnali, nechci stále hladovět, z toho mám v našem virtuálním spojení obavu. Že budete jíst za mne od rána až do večera, když je to takový bohulibý účel!

 10. Je zde problém, přečetl jsem si to až večer. Byl jsem dnes na poli, kdesi můžete natrhat za 35kč za kg jahody,trhal jsem a protože se vážily košíky s natrhanými jahodami – při příchodu a při odchodu a ne lidé při příchodu a při odchodu, snědl jsem několik kg jahod. Myslím, že jsem se najedl na několik dní dopředu.

 11. LV,v tom nevidím takový problém. předpokládám, že jste si jahody hygienicky neočistil a ani ruce, kterými jste je vkládal do úst. Dá se předpokládat, že dne vám bude špatně, to jest budete mít průjem, a snížíte dramaticky příjem potravy. Já jsem už kvůli vám včera skoro nejedla, tak se dnes prosím držte od jídla trochu zpátky. Takového sparingpartnera mě byl čert dlužen, ovšem byl jste jediný kdo mi takovou pomoc nabídl, ale nepředpokládala jsem, že to zneužijete takovým způsobem, že budu nucena držet několikadenní půst. Přesto děkuji.

 12. Dnes jsem skutečně mnoho nejedl a jahody, které jsem si na dnes nachystal na jídlo ( nevešly se do ledničky a do mrazáku )jsem zatím pouze shlédl a nějak na ně nemám chuť. Je to zajímavé, před lety mi takové výkony problémy nedělali.Asi si dám na blog heslo : když jsem mohl tak jsem nemohl a teď když můžu, tak nemůžu. Když jsem mohl jíst, tak jsem na toneměl peníze, a teď když na to mám, tak to zase nesním. Je to velice nespravedlivé.

 13. Ve čtvrtek většinou navštěvuji jídlo ve vagonclubu – informace na mých stránkách, je zde v tento den vegetariánská kuchyně, takže se také moc nenajím. Někdy si k tomu přidávám od vietnamců tofu, jako druhý oběd, tento týden možná vynechám.

 14. Mimo oficiální večeři, která mě ještě čeká jsem před chvílí snědl ledňáčkový dort, studentskou pečeť, banán, sáček rozinek, hrst ořechů, oplatky, mandarinku, ananas, sáček strouhaného kokosu, půl flašky vaječného koňaku, kilo jahod a jednu celou šlehačku ve spreji, k tomu ještě nějaké detaily, které je zdlouhavé vyjmenovávat – borůvky, maliny, rybíz atd. Ranní jahody jsem už snědl dopoledne. Oběd byl velmi velký neboť mi bylo řečeno, že maso nemá kdo jíst, tak ho mám sníst já, bylo ho asi kilo, k zelí atd.

 15. Mimochodem já jsem za ty dny kilo shodil.Asi by mělo více pršet ať nemohu jezdit na kole a přiberu.

 16. Kilo jste shodil, máte zřejmě dobrý metabolismus a jistě také ze hodně energie ze sebe vydáváte. Já jsem dnes zhřešila. Přijela vzácná návštěva, pozřela jsem s nimi 2 ks vánočky a několik maxijednohubek, se zbylou pomazánkou jsem si po jejich odjezdu namazala 2 polystyrénové kukuřičné "chleby". Na výletě jsme se ocitli v krásném prostředí parku v Poličce a v bistru jsem si dala ledovou kávu a bulku se smaženým sýrem. Jdu si zacvičit. Dnes jsme oba jedli za 3. Cvičení zdar!

 17. Moc hezké. U vašeho jídelního ping-pongu jsem se Zuzi a pane LV velmi pobavil. Byť vám, pane LV to, co jste napsal v 16:50 nevěřím. Tím jste chtěl odsoudit Zuzi k týdennímu hladovění 🙂
  Hospodářstvíšetrnému hubnutí zdar!

 18. šedý,díky, vaše podpora, přátelé, mi dává křídla!

 19. Pane Šedý věřit mi to můžete. Samozřejmě tak nejím každodenně. Nemám na to ani openíze, ani žaludek, ani další zařízení. Například z mého silničního kola jsem musel udělat téměř terénní.Musel jsem dát pořádně silné pneumatiky,protože původní pořád po de mnou praskaly. V předchozí práci jsem pro změnu zničil tři otáčecí židle. Moje schopnost jíst mnoho je způsobena těmito skutečnostmi : Na zahradě roste velké množství ovoce a zeleniny a tak se člověk nacpe,tu kilem rajčat,tu několik hlávek salátu atd. , žaludek to roztáhne a nemám dojem, že by mi to škodilo. Sníst adekvátní množství brambor, nebo masa, nebo těstovin, rýže bych nezvládl. Další okolností je můj pohyb : joga, taichi, cyklistika, posilovna – zde si nakládám maximum co naložit jde, až na některé cviky, které v důsledku následků dávného úrazu nemohu dělat naplno. Další okolností je to, že se moje váha pohybuje kolem 115kg. Myslím, že to je dost argumentů proto abyste mi to věřil. Teď jsem u toho hlavního.Takové jezení za dva aby producenti potravin neměli menší tržby a jeden mohl přitom hubnout, to leze do peněz, co takhle založit konto ZUZI, z vybraných financí by se financovaly mé druhé večeře, snídaně, obědy, které bych konzumoval pod dohledem státního notáře, snězené jídlo by bylo zaprotokolováno a o to menší množství jídla by měla ZUZI druhý den povoleno sníst. Vše by bylo konzultováno s nějakým dietologem, jednak hubnout se má rozumně a ne drasticky, a já také nemohu jakýkoliv zvýšený příjem kompenzovat pohybem. Mám i jiné povinnosti. Nebo bych mohl mít některé dny volno a mohl by mě zastoupit náhradník.

 20. Je pro mne velkou vzpruhou,že se mohu osobně zúčastnit tohoto dietního experimentu. Dnes jsem "přežila" i knihovnickou akci, kde byly nabízeny chlebíčky a mnoho sladkých produktů, nejen průmyslových, ale také z domácí kuchyně. Mám obvykle ve zvyku jíst ty dobroty, dokud je co na stole. Dnes jsem využila pohostinnosti pouze ve věci 2 chlebíčků. To je ode mne velmi neobvyklá výdrž. Držím se co to dá, už mám 1 kg dole, ale u mne se to pozná až po několika dnech, kdy najednou klesne váha dramaticky dolů. Nese to s sebou ale zrádné nebezpečí, že se uspokojím a když to tak hezky jde, dám si to nosu. Ale nyní je to jinak. Už v tom nejedu sama a pan Veselý kvůli mé hmotnosti se také snaží a já mu to nechci zkazit. Jen doufám, že moje kila, která zhubnu nenaskočí na hmotnosti u něho. Jojo, a také si budeme muset dát pozor na tzv jojo efekt. S tím kontem bych byla opatrná, zatím bych pracovala experimentálně, až jak se to osvědčí po týdnu nebo dvou. Pak bychom si na to také mohli dát žádost o grant v EU, na takové podivnosti oni slyší. A kdyby se jednalo dokonce o mezinárodní spolupráci v rámci zemí EU, tak to máme v kapse!

 21. Občerstvení jste si mohla odnést domů, mohlo se hodit, to s tím kilem dolů asi tak jednoznačné nebude. Kdysi jsem četl v čem tkví tajemství úspěšných diet : ve střevech máme asi 5kg nestrávené potravy, když omezíme příjem potravy,nebo změníme zvyklosti tak, že se v nich pohybuje rychleji, tato rezerva se ztratí, takže každá zázračná dieta a ozdravný hubnoucí víkend má rychlé a zázračné účinky ale potom není z čeho brát,potom se musí skutečně hubnout. O grantu jsem také uvažoval. Třeba vyzkoušet,které potraviny z kterého státu jsou pro hubnutí nejlepší.

 22. Raději, když doma nejsou žádné zásoby. Jakmile se v této době hladu předzásobím, jsou těžkosti s odoláváním a je nutno neustále čelit chuti na konkrétní potravinu. Proto je také lepší kupovat to, co mi nechutná. Ale mně chutná skoro všechno, proto je krajně obtížné realizovat tuto strategii. Koupila jsem si křížovou kost a právě ji vařím. Sním k večeři uzené s okurkou bez chleba. Možná vynechám i tu okurku.

 23. Právě jsem se vrátila od očního lékaře a zjistila, že nemám už vůbec hlad a nejraději ze všeho bych šla spát. Mám připraveno 5 druhů trav a na knihovnický knihovnu v prvorepublikové vile, ale únava vítězí. Paní oční lékařka, které je 68 let a dojíždí k nám z Opočna mi zkoušela více než 3/4 hodiny kombinaci očních skel, abych lépe viděla a hlavně měla k dispozici náhradní brýle, si se mnou opravdu vyhrála až do vítězného konce. Nejsem opticky jednoduchý případ. Byla jsem s jejím důsledným přístupem moc spokojena, a tak jsem jí nejen poděkovala, ale řekla i něco milého navíc. Vím, jak to potěší mne, tak to ráda vrátím, když je proč. Tak zítra..

 24. Dnes můžete jíst více i křížovou kost,já jsem dnes měl pohanku na oběd a na večeři tvarůžky. Nicméně když si budete tak vyvařovat a účastnit se akcí s chlebíčky, bude mě to inspirovat k větší chuti na jídlo. Křížová kost,z toho by mohla být dobrá polévka, uzené s chlebem a okurkem,já bych přidal křen a hořčici,myslím, že k uzenému je nejlepší plnotučná, také rohy se k tomu hodí. Nakládané feferonky by to také chtělo.Hubnete a jdete spát pomalu v poledne, to já jím a půjdu spát ve dvě v noci,nebo až ve tři.

 25. Hmm! Vy jste renesanční člověk a vizáž hubeńoura není nic pro vás. Cítíte-li se se svou životosprávou harmonicky, lze vám to jen přát! Více takových občanů a doktoři si nás budou předcházet! Já jsem dnes přečetla v čekárně u lékaře celou knihu o novém přístupou k hubnutí. Psychickém. Čekala jsem hodinu a půl. Ale bylo to čekání příjemné. Sešla se tam dobrá parta a slečna optička mi uvařila turka.
  Z knihy jsem se dověděla, že mám otevřít ledničku a nemilosrdně ji vyprázdnit od věcí, které jsou možná dietní nebo zeleninové či nízkokalorické ale nechutnají mi. Mám jíst na co mám chuť – pomalu, dlouho žvýkat a soustředit se na požitek z dobrého jídla – vychutnat si ho. A bedlivě sledovat, kdy už mám dost a jedu přes míru. Vážit se jednou za 14 dní. A hlavně se v té knize říká, že se člověk má mít rád. Pak prý se hubne samo.

 26. Já již několik let propaguji stravu Ericha Roučky, člověka,který se dožil 97let a nejen on,lidé, kteří ji také provozovali se dožili podobného věku a to byli vysokoškolskými profesory, takže dost vytíženými. Základem je zásaditá strava – tj. obilí, brambory, ovoce,mléčné výrobky. Já jsem si z toho vzal pouze to obilí a brambory, doplňuji mléčnými výrobky, velkým množstvím zeleniny, občas ovoce( obsahuje mnoho cukru ), často žampiony a hlívu, a k tomu občas ty excesy. Mým typickým jídlem pokud nejsem vázán na restaurace je kotleta s rýží nebo brambory, k tomu červená řepa – s tatarkou nebo majonezou jinak by mi nechutnala, dyně, olivy, ořechy, žampiony, nebo hlíva ústřičná a sezonní zelenina, velké množství česneku, cibule atd. křen, porek, pažitka. Jednou za čas doplním kotletu brokolicí nebo sojou, k tomu buď vařená vajce, nebo aby mi to zdravé jídlo chutnalo tak vejce smažené se slaninou, nebo škvarky, atd. Někdy přidávám po francouzském vzoru sýr, záleží na tom co vše na talíř seženu a jak se chci přecpat, zda chci potom ještě pracovat nebo ne, Večer mám tvaroh s japonskými houbami,k tomu zmíněné obilí – pšeničné, žitné,ječmenné, ovesné vločky, samozřejmě vše po menším množství,ne celý sáček,někdy přihodím burizony,nebo strouhaný kokos, nebo jiné vločky – sojové, pohankové, rýžové atd.,doplňuji rozinkami a kakaem, někdy medem, nebo ovocem, které seženu. Myslím, že jídlo má být co nejpestřejší. Samozřejmě nejlepší je zelná polévka s moravskou klobásou ( z masa ne ze separátu, čabajka je také skvělá náhražka ) a šlehačkou,v mém případě dvojnásobnou, poté svíčková,s dvojitou šlehačkou, medovník, zapíjím třemi černými pivy – nejlépe Černá Hora,k tomu půllitr kofoly – žádná lightcola a podobné blafy a k tomu minerálka. Takto a podobně jsem mohl jíst před lety každý den, dnes bych šel s váhou rychle nahoru.

 27. Vidím, že vám šmakuje, a to je dobře. S pestrou stravou souhlasím, ale jak jsem si přečetla včera, je dobré se nepřecpávat. Možná byste s touhle informací měl více pracovat. Soudím podle některých vašich informací o množství požitého jídla. Já sama mám s tím problém, a navíc ještě při jídle obvykle čtu. Hrozný zlozvyk, pak jen hltám a jídla si neužiju. Kniha od McKenna je sice módní bestseller, ale ty její pravdy nejsou tak odsouzeníhodné jako u jiných výstřelků-bestsellerů. Dnes jsem snědla k snídani zelného šneka (slané pečivo), doufám, že si budu moci dát i něco maličkého k obědu a vy se trochu umírníte ve svých gastronomických nárocích.

 28. Zuzi, mám tě na háku. :-)) Skoro se mi zadřely mozkové závity, než jsem to pochopila. :-)) Od zítřka najíždíme v kanceláři na "mléčnou dietu". Zatím nevím, co to obnáší, ale je prý třeba tvarovat tělo do plavek. Při tom já tvaruji celý rok až až. 🙂

 29. Evi,já jsem také tvarovala, do koule. Není to útvar, z kterého muži šílí!

 30. Na tvarování je třeba hmotu, a té já mám dostatek. Vytvarovala bych z ní asi tak dvě osoby, po které muži šílí. no, není to nádhera. 🙂 Vlastně jsem taková dvě v jedné, tím žádný rozumný muž nepohrdne. .-)

 31. Ano, krásně řečeno, s tím mohu jen souhlasit. Jen zda existují muži rozumní, nevím, na své cestě potkávám spíše ty nerozumné 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient