Čvn 022011
 

v  aukční síni Sothebys v Londýně

V pondělí 13. června to vypukne. V jedné ze dvou nejšpičkovějších aukčních síní na světě se bude dražit velmi neobvyklá sbírka českého moderního umění 20. století.

Tato sbírka pochází z Ameriky a jejími vlastníky byli manželé Suzanne a Norman Hascoeovi v Greenwichi v Connecticutu poblíž New Yorku.

Na prodej je i sama luxusní vila, v jejichž interiérech i na zahradě se nacházela výlučně díla těch nejslavnějších českých modernistů Františka Kupky, Josefa Čapka, Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály, Jana Baucha, Antonína Procházky aj.

Příběh sbírky si můžete přečíst zde a dražené obrazy prohlédnout v katalogu na webu Sothebys. Jsem zvědavá, jak to dopadne a kolik bude českých kupců. Návštěvu katalogu vám doporučuji, užasnete.. několik dalších jmen: Špála, Trampota, Kubín, Kremlička, Nowak, Kubišta, Blažíček, Nejedlý, Kalvoda, Lebeda, Beneš, Kalvoda, Kavan, Preisler, Tichý, Jan Slavíček, Knížák, Hoffmeister….. rozhodně se podívejte, stojí to zato. Naleznete tam i kubistický nábytek. ach jo. zuzi

 Posted by at 20.27

  One Response to “Unikátní dražba českého moderního umění”

  1. Manželé Suzanne a Norman Hascoeovi do té sbírky vložili za svého života mnoho energie a peněz a také jejich dům vypadá velmi přitažlivě. Jsem naivní a těšilo by mě, vybuduje-li někdo takové dílo, aby o něho i nadále bylo pečováno a zachovám byl odkaz. Díval jste se katalogu? To jsou věci.. Kdo takovou krásnou sbírku má? je jí škoda. Třeba v heřmanově Městci je vystavena sbírka manželůAno, u nás existuje jakýsi zákon, však celník nedávno zamezil vývozu obrazu Picassa, nyní visí v Praze na výstavě. Podobná ucelená sbírka visí nyní v Heřmanově Městci v Galerii Cyrany. Patřila manželům Emě a Josefu Horákových a ještě za svého života ji věnovali tomu, kdo pro ni měl vhodné prostory. Tohle je dobré řešení.
    http://rozvedena.blokuje.cz…i.php

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient