Kvě 292011
 

a kdybych to neznala z loňska..

myslela bych, že je to kukačka. Mladé kose je na rozdíl od svých štíhlých a elegantních rodičů tlusté, nerudné, nehybné a zájem projevuje pouze o žížaly. Stojí na skrytém místě mezi dvěma plastovými sudy, ovšem dva metry na přímý dohled ode mne, a čeká.

Pozoruji tu rodinku několik dní, a co jsem se vrátila z Rokytnice, mládě už je trochu pohyblivější. Celý den jsem dnes na zahradě a pracuji u stolu a přitom sleduji, co sekolem děje. V poledne se ke mně poprvé přiblížila toulavá černá kočka a já viděla, jak je znetvořená. Jistý důchodce hajzlík tady střílí do koček vzduchovkou. Povídala mi to vzdálenější sousedka, jinak bych myslela, že to má ta kočka z nějaké pranice. Vůbec by mě nenapadlo, že nějakej vůl na ně číhá s flintou. A prý i na ptáky.

Hodně zájemců s jarem míří do sekce Plané rostliny … rozhodla jsem se, že budu ve fotografování květin pokračovat. Bohužel by bylo potřeba vyrazit do jiného biotopu, zde už toho mnoho neznámého nenajdu. Až v létě v Rakousku nafotím počítám mnoho nových druhů. Jest tam, jak jsem vypozorovala, daleko větší biodiversita než v místě kde žiju. Zatím jsem ale vymyslela něco zcela nového. Odjakživa nejsem moc silná v trávě. A tak se mezitím budu věnovat různým druhům trav. Dnes jsem cestou do knihovny utrhla 4 běžné druhy, tak se zatím mrkněte a můžete třeba poradit. Já jsem je snadno určila, ale nejsem si stoprocentně jista. Tohle je pouze první předvoj, upoutávka, trávy zařadím samozřejmě do samostatného “chlívku”. Ten druh dole je snad naše nejběžnější a nejznámnější tráva.

Podařilo se mi je takto zajímavě nafotit. Tím myslím tu spodní fotku s rozostřeným pozadím zahrady. Líbí se mi to.

Došly mi dnes v e-mailu nějaké fotky z nedávné besedy. Jistě poznáte o kom byla řeč. Ale je to trochu chyták. Na fotce je dobře vidět, jaký mám nesymetrický účes. Konečně to má nějakou formu.

No a zbyla tu ještě jedna neostrá fotka ptáka. Má však hezkou kompozici. Tak sem s ní!

 Posted by at 21.43

  2 Responses to “Kosáci vyvedli opeřenou kouli”

  1. Krásné mládě. Ať se mu daří! Já se těším na pět malých poštolek.

  2. Vznosně jsi to napsal. Ať se daří i tvým poštolkám!
    I já mám v okolí mnoho hnízd poštolek, ale na nepřístupných místech starých činžáků. Několikrát jsem ale měla možnost pozorovat zblízka stejně jako kosí mláďata, mláďata poštolčí. Jakoby neuměla létat. Ale vždy se nějak zmátoří a nakonec zmizí

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient