Kvě 262011
 

jestli už neprší

Kupodivu moje pylová alergie udeří, když se chystá na déšť. Mám to vypozorováno a zrovna k té události došlo. Musela jsem učinit opatření, jak jsem se rozslzela, tak jsem se rozslzela.

Chtěla jsem poprosit hudebníky z Moravy, zda by mně nemohli sehnat noty a akordy k písni Rumcajs chodí po lese. Ano, Rumcajs chodí po lese v Jičíně, ale oslavil ho Petr Dudešek z moravské Kopřivnice. Dnes jsem oslovila knihovnickou konferenci a NIC. Vždy někdo pomůže, ale tentokrát jsem musela udiveně pokývat hlavou. Zatímco tohle píšu, napadlo mě, zda pan Dudešek a jeho Buřinky náhodou zase nekoncertují! Tolik kapel a zpěváků hlásí v poslední době návrat! A hle! Buřinky a Petr Dudešek stále žijí. Tak jsem mu o to zboží zkusila napsat. Je to takový test. Zda se ozve. Stejně jsem nedávno poprosila jednoho žijícího literáta, zda by nám napsal zdravici, když už mu budeme věnovat literární besedu. A NIC. No, asi na nás zapomněl.

Dnes jsem provedla premiérově dvě besedy o Boženě Němcové a její Babičce. Připravovala jsem se velice pečlivě a prostudovala kdeco, a tak jsem si mohla dovolit zeptat se na závěr, zda mají děti nějaké dotazy. A měly! Janička ze třetí třídy se mě zeptala, jaký byl osud jejich 4 dětí. A já to, považte, opravdu věděla, protože to samé mě zajímalo také. Besedovat o BN pro mne znamená dětem přiblížit i dobu kdy žila, politické poměry a každodenní život. Všechno jsme pěkně zvládli, jen na ty milence jsem si netroufla. Ale měla jsem pro ně jiný bonus! Josefa Němce, mrtvého v otevřené rakvi, našla jsem ho včetně mnoha fotek potomků BN ve známém Digitálním archivu atelieru Šechtl a Voseček. Též jsem připravila pro děti ukázky různých ilustrací babičky a zakoupila pro ten účel Babičku s ilustracemi Václava Špály. Toje pro mne vždy příležitost přihřát si výtvarnou polívčičku a zalobovat za malíře a ilustrátory. Škoda jen, že jsem nesehnala Babičku s ilustracemi Zdeňka Buriana. Což o to, dostupná je v antikvariátech, ale na rozdíl od Špály za 60 Kč tento stojí 1000 Kč. Ale nic není ztraceno. Objevila jsem, že tato verze byla vydána nedávno znovu a za cenu obvyklou, do 300 Kč. Tak to je dobrá zpráva.

Na několika serverech se objevily zprávy, že pan Paroubek s chotí prodává byt. Což o to, ale byly přiloženy fotografie, jaké jsem ještě nikdy na stránkách realitek neviděla. Fotky neuklizeného bytu, kde bylo vidět kde co. Od zbytků po snídani po neuklizené svršky a fotografie manželů. Ten pohled ve mně zcela přirozeně probudil uklízečku a dvě hodiny jsem věnovala po příchodu z práce domácímu uklízení. Howg.

Opouštím na dva dny virtuální svět na bloguje.cz a budu se těšit na setkání v sobotu, možná neděli.

 Posted by at 22.12

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient