Kvě 182011
 

rozhodně sleduj videa na Spotter.TV

Vím, že TS, Jirka P., svému projektu věnuje moře času a už bylo safra na čase, aby se i zde objevila pozvánka do jeho pokladnice videí. Ale co já budu povídat. Vím o někom, kdo má větší “kompetence” a hlavně o tom ví svý! Tak mu dejme slovo. Do svého systematicky budovaného koutku plného polic s nejrůznějšími videodokumenty vás zve jeho majitel – TS:

Na internetu se povaluje obrovské množství videa. Zvykli jsme si, že když si chceme pustit nějaký videoklip, nejdřív se podíváme na YouTube. Určitě tam bude.
Ale co když chceme věnovat čas i pro něco jiného z nepřeberné internetové nabídky? Jak to sakra v tom množství najít?

Připustíte-li, že svět kolem nás není jen o skandálech celebrit, chcete-li se krom zabití času taky něco dozvědět, nebo poznat souvislosti, chcete se prostřednictvím naučných dokumentů podívat do nejrůznějších koutů planety a pochopit, že v cizích zemích nejsou jen suvenýry, hotely a pláže..

Zkuste mrknout na videoblog Spotter.TV. Těch videí je tam tolik, že kdybyste denně shlédli 3 hodiny, nestačil by Vám rok na to vidět je všechny. A obsah je stále živý. Někdy přibývá, jindy mizí. Někdy se dotkne i aktuálních událostí.

Víte, že v Číně se chránění Medvědi ušatí chovají v těsných klecích, aby se jim zaživa odebírala žluč?
http://media.bloguje.cz/875311-velka-vychazka.php

Víte, že k podstatnému zlepšení biodiverzity životního prostředí na celé Zemi by stačilo, kdyby se prostě 100 nejbohatších firem dohodlo s tím něco udělat?
http://media.bloguje.cz/869637-jak-mohou-velke-spolecnosti-zachranit-biodiverzitu.php

Víte, že v Antarktidě je hluboko pod ledem obrovské jezero sladké vody, kde je možná život, jaký ještě neznáme?
http://media.bloguje.cz/868747-jezero-vostok.php

Víte, že do Keni a Somálska jezdí jeden český chlapík, aby tam s pomocí své nadace pomáhal chudým africkým dětem?
http://media.bloguje.cz/886445-hranice-somalska.php

Chtete si vyslechnout vyprávění cestovatelů kteří přešli pěšky jezero Bajkal?
http://media.bloguje.cz/878313-expedice-bajkal.php

Víte, že existuje férová banka pro nejchudší lidi?
http://media.bloguje.cz/881456-banker-chudych.php

Najdete tam témata z mnoha společenských oborů, i odborných návodů a zábavných inspirací. Namátkou zmíním třeba permakulturní pěstování zeleniny.

Spotter.TV nikdy nechtěl být prvoplánovým bavičem pro dlouhé večery a tak uvidíte videa, která vás můžou i zarazit, nebo rozesmutnit. Jsou tam videa, která potřebují i ochotu pochopit, nebo porozumět. Jsou tam ale videa, které Vás chtějí i nadchnout!  (pozn. zuzi – už jsme se jednou nadchli, vzpomínáte?)

Spotter.TV by neměl být konečná stanice kde strávíte spoustu času a pak už nezbyde nic. Přeje si, abyste našli další souvislosti, inspiraci, nebo alespoň chuť dozvídat se něco dál. Přál by si, aby jednou ukázal video i o Vás, že jste něco dobrého dokázali.

Spotter spíše pokládá otázky a chtěl by, abyste si je pokládali i sami. Odpovědi k nim často dávno existují, ale vyjádřit je a realizovat, už je jen na Vás.

O tom, jak Spotter.TV vznikl, co sleduje a kam směřuje by se mohlo psát ještě dlouho. Ale to není důležité. Důležité je vidět a chápat svět kolem sebe.
http://media.bloguje.cz

Mnoho štěstí při hledání a nalézání vám přeje i zuzi!

 Posted by at 20.07

  8 Responses to “Chceš vědět víc? Nebo objevit, co ještě nevíš?”

 1. Sleduju už dlouho, prakticky každý příspěvek:-)

 2. dík! 🙂

 3. Je to dobré. Potřebuji vědět následující : je možné videa prezentovat veřejně? Mám na mysli nekomerčně pro skupiny do deseti lidí.

 4. [3] Spotter s tim rozhodně nemá problem::)

 5. Spotter ne, ale když se to pustí například pro skupinu zajímající se o filmy, popularizaci vědy, astronomii atd.,působící ve veřejných prostorách, na jejichž setkávání může mít přístup každý bez vstupného? Přijde někdo, že chce zaplatit za autorská práva? Když tak mi můžete napsat odpověď na mesje@seznam.cz

 6. Přál by si, aby jednou ukázal video i o Vás, že jste něco dobrého dokázali. Můžete zařadit i pět filmů kde jsem spoluautor.Jsou to na soutěžích ceněné amatérské filmy. Zabývají se lokálními pověstmi, historií, současností, zajímavou osobností.

 7. [5] jestli si přijde někdo pro výpalné, to opravdu nemůžu slíbit 🙂 odpověď napíšu tady, přestože nebude mít právní váhu:) Když jsem začal vkládat odkazy na videa, zeptal jsem se admina Bloguje.cz jestli to je formou embeddováním i obsahem Ok. Dostal jsem odpověď že to je Ok. V daném kontextu to nebylo a není v rozporu s podmínkami portálu Bloguje.cz. A rozhodně nejsem jediný na celém internetu, který dělá právě toto. Jsou videa, kde je původce jednoznačně určitelný, podmínky nezjevné a tam se dalo doptat jak se k tomu on staví. Mnohokrát jsem se ptal, zda video můžu na web vložit, v jaké formě a že s ním neplánuju vydělávat. několikrát jsem dostal odpověď, že NE, tak jsem ho tam nedal. Pravý důvod odmítnutí si můžu jen domýšlet (nejčastěji strach z potenciálních důsledků nejasného výkladu AZ) , zdůvodnění bylo vesměs nijaké, nebo pro mne nedostatečné, přesto jsem ho respektoval.
  Některé jiné videoweby, které jsou kromě odkazů na videa napěchované reklamními plochami pro přímý zisk, mají zřeknutí vlastní odpovědnosti k případnému porušení aut. práv ve smyslu, že veškeré případé spory o nároky u videí na sebe přenáší divák v okamžiku, kdy video shlédne. Tento podivný výklad odpovědnosti nesdílím, ale mám jiný argument. Každý, kdo provozuje server jako nosič obsahu (např. YouTube) a nese+poskytuje obsah způsobem určeným ke sdílení mimo server, tak nese odpovědnost za to jaký obsah má, případně tu odpovědnost vyžaduje od těch, kdo obsah na server nahráli. Spotter nikam nic nenahrává, už pouze přejímá kod, který umožňuje zobrazení obsahu kdekoliv jinde.

  Jestli je problem s výkladem Autorského zákona, pak vidím problém zejména v tom "výkladu" a pak v A:Z. kerý takový zcestný výklad umožňuje. Dotaženo do konce, tak naprostá většina videí vzniklá a nahraná kýmkoliv na veřejné portály má nějakého autora, který "může" nárokovat prakticky cokoliv. Rozdíl je právě o tom, zda právo skutečně ochraňuje ty, kteří mohou být bezprávím ohroženi, nebo zda slouží těm, kdo jej bigotně vyžadují ve jménu nárokování čehokoliv na kdekým. Je celkem jednoduché tyto rozdílné přístupy rozeznat.:)

  Jak říkají někteří přednášející, tak společnost se dostala do podivného stádia, kdy už nedělá nic, co by přinášelo hodnoty nebo pokrok, zato dělá vše proto, aby se s hodnotami přinejmenším kšeftovalo. Když kšeftovat nejde, tak hodnoty znehodnotilo. Na to bych navázal absurdním příkladem, kdy někdo prezentuje přednášku, která by měla být (a chce být) šířena mezi lidmi a zároveň kdosi jiný definuje omezení, že šířena být nesmí, maximálně tak, že prakticky nakonec šířena nebude. Z toho mi plyne že praxe bigotní a mnohdy nelogické definice zpoplatnění nehmotného duševního vlastnictví předčila praxi obecného užitku díky společenskému užití zdravého rozumu. Spotter ale duševní vlastnictví nikomu nebere, podobně jako fotograf nebere focením duši křovákům 🙂 Na téma výkladu AZ se dá bavit dlouho, ale většinou to je mlácení prázdné slámy. Proč? Protože právní systém, v kterém toto právo existuje a je dále rozvíjeno, je cosi, co má daleko ke všemu co se týká moudrosti a spravedlnosti.

  Pokud jde o umístění dalších videí, rád je zařadím, když to půjde technicky podobně jako u těch stávajících videí a rozpoznám u nich cokoliv, co stojí zato představit ostatním :).

 8. taky sleduju,je tam spousta zajimavosti !

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient