Kvě 132011
 

potěší!

Dopoledne vstoupil na mé pracoviště velký fešák! Starší pán v padnoucím decentním šedivém obleku ladícím s jeho prokvetlými vlasy a ptal se na mne. No ano, byla jsem to já, ale kdo je on? Nemohla jsem se zbavit pocitu, že ho odněkud dobře znám, ale odkud jsem netušila, až mi sám prozradil kde se tu bere, odkud přichází a kam směřuje! Hmm, ano, byl to jeden z členů jistého hudebně-pěveckého kvarteta a přinesl mi pozdrav od dalšího člena této formace; toho, s kterým jsem měla po více let nějaké techtle-mechtle. Myslela jsem si i na víc, ale nepodařilo se mi ho přesvědčit o svých poctivých úmyslech. Nebo to bylo jinak, že. Co já vím.

Donesl mi jeho jménem bromélii a ode mne dostal pusu, kterou má předat dál. Tomu pravému dárci. Bylo to moc hezké a milé překvapení, ale současně také trochu smutné.  To vlastně ale až později. Obě kolegyně mi záviděly toho elegána a také tu bromélii, ale já jsem byla trochu rozpačitá a to pravé nefalšované nadšení jsem s nimi nesdílela.  Kolegyně D., na mě zkoumavě kouká a pronese: Co blbneš, raduj se, vždyť se na tebe mohl vysrat!

No, ba, zablesklo se mi v kebuli, vždyť ona má pravdu! A přehodila jsem výhybku.

Takže, milý L., děkuji. Je milé, že sis vzpomněl.

A návdavkem několik fotografií ze včerejší zahrady / fotografie jdou zvětšit, i bromélie

Ořešák shodil jehnědy

Zákoutí s jahodištěm a rybízy

Kvetoucí česnek medvědí

meduňka citrónová

Špaček, málokdy ke mně zavítá; zato kosové, ti jsou tu všudypřítomni

 

 Posted by at 18.30

  14 Responses to “Nečekaný dárek”

 1. Vzpomenul si to jistě ano. Ale v jakém významu mi není jasné. Servác se nejmenujete. Je to ledový muž. Ledové ženy v kalendáři nejsou. Ten Váš vzkaz je také pro mě nepochopitelný. Jestli nejsou teplí tak nemůže být předán. Nebo u toho bude mezičlánek – žena?

 2. No, mám ráda absurdní situace a vymýšlím si je snadno, také hned konám. Představila jsem si, jak se bratranci líbají a nedalo mi to. Pán se vůbec nepohoršil. Dárek byl předán u příležitosti jeho návštěvy v našem městě. Pán zde měl řízení.

 3. nějak nemohu pochopit, jak souvisí teplota zmíněných souhrajících kolegů s vyřizováním vzkazu. 🙂 Na zahradě mě potěšila meduňka. Na pohled nudná rostlina, ale ta vůně…

 4. dodávámMně to přišlo docela vtipný a není polibek jako polibek.
  Meduňka je opravdu krásně do citrónova, hlavně po rozemnutí. A čaj je z ní skvostný.

 5. Jak souvisí teplota? Dle starých vojenských pověstí se přidával brom do čaje vojínům základní služby. Bromélie tak jako všechny květiny mají pyl a motýlové a Motýl Emanuel a Maková panenka. Jistě to znáte z období předávání OP. A jistě znáte staré komunikační praktiky. Například známka na dopisu nalepená zešikma znamenala sejdeme se večer. V jiné poloze zase sejdeme se na hřbitově atd. Co se týká květin vycházely dokonce celé knihy s názvy Květomluva atd. Stačí se podívat co znamená Bromélie a je to jasné.

 6. jdu zvetsit po kliknuti? mne to nejde. A pokud to vymyslis pak mi rekni jaks to udelala. A nahledy delej mensi. Zdravim! x

 7. LV,hmm, staré pověsti vojenské, vzpomínám si jak jsme si tyhle informace tajně špitali a hltali významy naklonění poštovní známky.. přísámbůh, mnoho let jsem o tom neslyšela! Já bych pod tou bromélií žádné významy nehledala. Je prostě krásná. Ovšem pokud si na ni chcete brousit svůj ostrovtip a připomínat staré vojenské mýty, díky za zasunuté vzpomínky!

 8. spoon, pravou myší si dej zobrazit obrázek, a ještě jde zvětšit, polepším se.

 9. [5] jojo, podle Květomluwy Otimíra Kláska vydané 1832 vlastním nákladem, půlnočního snáře a handbuchu domácího lékaře je mi to s tou teplotou motýlem a bromélií naprosto jasné!

 10. Mohlo to být jasnější ještě dříve, kdybyste si uvědomil, že Bromelie je manželka od Bromu.

 11. jo manželka? To pak chápu že s bromem se blbě množí opylováním blizny. Proto se bromélie úspěšně rozmnožuje spíš vegetativním množením. http://www.ceskestavby.cz…89.html

 12. Přátelé,jsem si jista, že tou bromélií chtěl dárce udělat radost a ne vzkázat nějaké skryté poselství. Jinotaje bych zkrátka od muže, který mi kytku donesl a určitě ji i koupil, nečekala. Je hezké, že se toho úkoli zhostil. Nepředpokládala jsem však, že bromélie vyvolá takovou bohatou empirickou diskusi.

 13. Zuzi,máš moc krásnou zahradu.Tak ti chci popřát,abys měla čas užít si ji i k odpočinku,ne jen k práci.
  Bromélie je nádherná,dostala jsem úplně stejnou od kamaráda.Tak ať ti dělá radost a pěkně roste :-))

 14. Díky, Ivy, je tradiční, jednoduchá a obyčejná. Líbí se mi tak a je dobře udržovatelná. I tak s ní však mám práce jak na kostele. Letos mi sem chodí kolčava, sojka a straka. Každá extra, nikoli ve trojici.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient