Kvě 122011
 

nepřeberná nabídka

Na webu:

DOC ALLIANCE

Nové možnosti pro celovečerní dokumenty

Doc Alliance je partnerství, které vzniklo jako výsledek spolupráce pěti klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu – CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, MFDF Jihlava, Planete Doc Review Warsaw a VISIONS DU REEL Nyon. Cílem iniciativy Doc Alliance je podporovat rozmanitost celovečerních dokumentů a přesvědčit diváky o tom, že cinéma du réel může být zároveň fascinující, dojemné i poučné, a že skutečnost může být působivější než vymyšlené příběhy.

– adrese http://docalliancefilms.com/ naleznete nepřeberné množství dokumentárních filmů on-line zdarma ke shlédnutí, namátkou vybírám:

Sejdeme se v Eurocampu

Erika Hníková / Česká republika / 57 min

Tragikomický dokument Eriky Hníkové líčí život v české vesnici Běšiny prostřednictvím členů tří místních spolků; jeho hrdiny jsou dobrovolný hasič František, myslivec Mates a sokol Pavel.

 

Prodáno

Lucie Králová / Česká republika / 28 min

Praha, Hradčany. Dům ze 16. století, který přímo sousedí s Ministerstvem zahraničí, je jako jeden z mála v této lokalitě ještě obývaný původními nájemníky.

 

Moje 20. století

Olga Sommerová / Česká republika / 56 min

Režisérka Olga Sommerová nahlédla do soukromí tří českých žen narozených za první republiky; tří významných umělkyň, jejichž dílo je doma mnohdy ceněno méně než v zahraničí a které srší energií i životní moudrostí.  (Nenechte si ujít – na obrázku vidím výtvarnici Ardienu Šimotovou – zuzi)

 

To jsou některé české, ale naleznete zde i nepřeberné množství  zahraničních dokumentů. Krátkých, delších. nejdelších.

 Posted by at 17.19

  3 Responses to “Dokumentární filmy online”

  1. kdyby měl někdo zájem o video-přednášky, měl bych tip.. 🙂

  2. Z jakého oboru, oblasti?

  3. [2] sociologie, ekologie, psychologie, energetika, politologie, entrepreneurship, pedagogika, další exaktní vědy nebo humanitní obory

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient