Kvě 102011
 

a stírání rozdílů

Rozmanitost… jak je krásné objevovat jiné světy, jiné kultury. Ovšem jen v omezeném měřítku. Nemyslím, že je třeba vše zakazovat, ale jsem nepřítelem masové turistiky alternativních intelektuálů do míst dosud nedotčených civilizací. Myslím, že většině populace by mohly postačovat Disneylandy, legolandy, westernová městečka a další podobné destinace masové zábavy. Vždyť jim jde o to se pobavit. No a ti rozumní jistě nebudou daleko od mého názoru. Držet se ve svém teritoriu a nelézt jiným do zelí.  Obrazně řečeno. By byla zachována druhová rozmanitost.

Pěkně to za mne řekl Vladimír Franz o vojenských újezdech:

Zóny! Tajuplné ostrovy, Třinácté komnaty, na sedm západů v devadesátém roce se uvolnily. Chodil jsi křížem krážem od chebu po Slavonice. Obětoval jaro i léto… Znám necesty přes medvědí horu na Roklan. A jindy zase z Příbráním přes Ulrichov do rašelinišť za Mařákovým Žofínským pralesem. Zvířata se sbíhala, připadal jsi jim jako svatý františek. Čtyřicet let neviděla člověka.. Zastavený čas.

Nyní je z chráněných území a národních parků Las Vegas. Ochranářská hysterie, děravá mnoha “výjimkami”, spolu s “turistickým” průmyslem přírodě nesvědčí. Ta však dosud trvá. Nerušena. Ve vojenských újezdech! Nyní by se jich měla armáda zbavit. Politické rozhodnutí? Kdež! Jen obyčejná výzva k drancování! Už vidím všechny ty “podnikatelské” záměry. Haciendy, delfinária, diskotéky, golf, bordely… S puncem ochrany přírody, samozřejmě! Česká armádo, drž svá území! Jménem všech šťastných i nešťastných bitev. Jménem Brůdku, Tachova, Zborova, Dukly i Tobruku. Jménem zemských patronů! Uchovej drobínek Čech! I kdyby ti zbyl jen prak, kšiltovka a oči pro pláč. Bojuj!

Dnes ráno jsem viděla otřesný příklad glogalizace a komercializace běžného života. Otřesné. Ani ne tak ta šikovná čínská babička, ale ti baviči! Zůstala jsem paf! Neviděla jsem náš pořad, ale na YT v průběhu času asi 5 videí z anglické “ligy”. Ta čínská je nemlich to samý, i s těmi ksichty z poroty, promiňte, ale jak ty vysmáté šílence nazvat.. Zlatě bylo, dokud stála čínská zeď. Ach jo…

Talentová soutěž Čína má talent objevila další klenot, talentovanou 65letou tanečnici. Babička z Pekingu Paj Šu-jing se stala díky svému energickému vystoupení v národní televizi, inspirovanému Michaelem Jacksonem, okamžitou senzací.

http://www.youtube.com/watch?v=Yt7WyZjKTtM

 Posted by at 21.01

  8 Responses to “Jeden z šílených příkladů globalizace”

  1. Zřejmě jste nepochopila základní pravidlo na jehož základě úspěšně funguje kapitalismus. Čím méně tím lépe. Přece když je něčeho hodně klesá jeho hodnota. Čím je něčeho méně tím je to vzácnější a jeho hodnota roste. Ekonomický stav a současně pro všechny nejlepší je takový kdy je dosaženo rovnováhy. Když jste v knihovně přečtěte si někdy učebnice ekonomie. Takže čím méně přírody bude, tím pro nás bude dražší,za vstup do lesa se bude platit a tím jeho využívání bude nejefektivnější. Takže ubývání přírody je zcela přirozený a žádoucí proces, který směřuje k jeho lepší ochraně, zvýšení jeho ceny, a zvýšení životní úrovně všech. Prospěje to i tomu lesu, protože bude více peněz na jeho údržbu a ochranu. Před zvířaty i před turisty.

  2. Zatracenej režim! Nebudu studovat nic, dám se k anarchistům. Ale až v důchodu. Budu podpalovat stranické buňky a likvidovat poslance.

  3. Pane LVBohužel se v těch učebnicích ekonomie nepíše, že funkce lesa není jen ekonomická:-))
    Málo platné bude, že se bude za vstup do lesa platit zlatem, když toho lesa zbude 20 hektarů. Možná si něco přečtěte zase vy.

  4. Tak teď nevím, Sejra, příspěvek pana LV jsem brala jako nadsázku, jako jeho skrytou osobní kritiku kapitalismu. Já myslím, že má lesy rád. A hlavně ty hluboké a tajemné.

  5. Ach tak, nějak tam tu nadsázku nevidím.

  6. Já tyhle věci, Sejra, beru citem. Omyl však nevylučuji. Nadsázku mám ráda, sama ji používám. Někdy zůstávám nepochopena a křehký vztah nevydrží. Nadsázka je zaměněna s urážkou.

  7. Následující text je myšlen vážně. Protože chci zůstat státním úředníkem dal jsem se na studium ekonomie. Učebnice jsou pěkné a řekl bych i na úrovni současných poznatků nezatížených ideologií. Týká se to například učebnic jako je ekonomická geografie atd. Učebnice mikroekonomie a makroekonomie jsou plné nesmyslů a divím se, že je možné podle nich učit. Ekonomie takto rozhodně nefunguje. K učebnicím je mnoho doplňujících textů, kde se sice přímo nemluví o lese ale zákony trhu jsou stejným idiotským způsobem jaký jsem popsal v mém předchozím komentáři aplikovány na podobné situace a skutečně podobně nesmyslná řešení jsou vydávána za správná. Co se týká mého vztahu k čemukoliv, jsem toho názoru, že vztah se nezíská jeho nařízením nebo deklarováním ale poznáním toho objektu, ke kterému mám mít vztah. Takže obecně pro každého platí když se budu rozhodovat jestli pohodlnou silnici nebo pěkný les rozhodnu se pro silnici. Ale když budu znát historii té krajiny, vzácnosti v tom lese atd. Rozhodnu se pro les. Takže já jsem ve smyslu tohoto mého názoru s kolegou Jadomkem Radomírem natočil čtyři filmy, které umožňují získat vztah ke krajině v okolí Vyškova. Mé další texty opět nebudou myšleny vážně a budou plné ironie.

  8. Tak vida a dík za informaci. -Hodně štěstí ve studiu. Snad ty teorie z učebnic zharmonizujete s těmi vlastními, abyste nenarazil.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient