Dub 282011
 

pracovně i jinak

 • Kdybych se nedržela, neustále bych bědovala nad tím, jak jsem poslední měsíce besedně vytížena. Ale zároveń mě to těší, že se u nás něco děje a to mě baví. A těší mě samozřejmě samolibě též narůstající počet takových setkání. Možná bych se ale měla naučit občas říkat ne a zamyslet se, zda nemá Zorka pravdu, když pozorovala mé domácí aktivity a konstatovala, že jsem značně neefektivní. Jdu od ničeho k ničemu a nic nedodělám. Poradila mi, že jí její rakouský manžel naučil, že čeho se jednou chopí, má také dodělat a už se k tomu tedy posléze nevracet. Zkouším to tedy a musím uznat, že její postřeh sedí. Pokud toho člověk nemá moc na práci, jde to, ale jakmile ten kopec úkolů naroste, je třeba přistoupit k jejich plnění s rozumem a systematicky. Což mi opravdu moc nejde. Rýpu se obvykle v té kupě restů velmi opatrně – je to asi tak stejné, jako rýpat se klacíkem v hovně, s dovolením. Takže… já se přátelé stále něco učím a tím se zdokonaluji. Otázkou však zůstává, zda bych tyto dovednosti již neměla mít dávno pod kontrolou.
 • Stále mi přichází před můj vnitřní zrak jeden hlavně vizuální zážitek z cesty vlakem do Čachnova před pár dny. Stoply jsme si vlak a nastoupily, hledáme volné místo a míjíme na první pohled totálně opilého  frajera. Blonďatého drsňáka, co sedí na polstrované lavici a nohy v černých perkách má také na té lavici. Šel z něho strach a tušila jsem, že ulpět na něm déle pohledem, koledovala bych si o jeho nepatřičný “zájem”. Jeho tvář měla zvláštní rysy, jak jsem si okamžitě podvědomě všimla. Zlaté kudrnaté vlasy a mastný zjizvený obličej. Kombinace protikladů. Mluvil si cosi česky pro sebe i pro nás, chtěl se zahovořit, nechtěl být sám, ale my jsme nereagovaly, protože jeho řeč nás neoslovovala přímo. Pak mu někdo zavolal na mobil a hle! Gavaril pa russki. Skončil a rozhodl se navázat kontakt. Přesedl si na sedačku za nás a ptal se na nějaké vlakové věci. Byla to jen záminka. Hned přešel ona svěřování osobních stesků a také se vytahoval. Že byl v cizinecké legii a opustily ho 4 ženy a že je opilý a vůbec mu to nevadí. Tak pořád dokola. Využila jsem této příležitosti a pohlédla mu zblízka do tváře. Nešlo ho ignorovat. Měla jsem dojem, že přechod od sdílnosti do agrese může být záležitostí vteřiny, jen aby se mu něco neznelíbilo; měla jsem divný pocit, strach a současně zjitřená zvědavost. Odpovídat jsme nemusely, jen poslouchat a být k němu trochu natočeny. Teprve nyní jsem shlédla detaily jeho tváře. Množství zarostlých jizev různé velikostia jedna čerstvá. A na bílém svetru pod rozepjatou černou koženou bundou do pasu u krku stopy krve. Nikdy jsem takového chlapíka neviděla. Měla jsem pocit, že je schopen všeho. Byla jsem ráda, že jsme společně cestovali jen kousek a můj strach mě přešel, až když se zabouchly dveře vlaku a on zůstal vevnitř a pokračoval dál.
 • Zítra vysílají na ČT24 přenos té slavné svatby, z které neuvidím vůbec nic. Až do šesté večer mám nabitý program. A věřte mi, že kdybych mohla, celý den bych se na to svatební třeštění dívala. Potřebuji už vypnout, a tohle by byla dobrá příležitost k uskutečnění tohoto plánu.
 • V sobotu ráno se možná zúčastním velmi zvláštní akce. Pojedu hned poránu do Chrudimi a před budovou muzea bude čekat autobus, který účastníky zájezdu zaveze do Nasavrk na výstavu do zámku a ještě nás bude čekat koncert seskupení Pink elefant. Následovat bude hodinový pěší přesun do kostela na Práčově a varhanní koncert. Poté autobusem zpět. To vše kromě cesty do Chrudimě a zpět zcela zdarma. Já bych za to byla ochotna i zaplatit. Těším se. Možná se mnou pojede i Tamara,která mě na tu zvláštní akci pozvala a vypadá to, že nakonec pojedu sama. Nevadí mi to, alespoň nebudu muset s nikým mluvit, na což se docela těším.
 • V Chrudimi bude záhy i potom několik dobrých koncertů. Richard Müller, Dva, Circus Ponorka, Žlutý pes, Mišík. Také se budou 1. května otevírat nové klášterní zahrady a opravený kostel plný barokních soch. Letos má Chrudim spadeno na baroko.
 Posted by at 20.55

  4 Responses to “Několik střípků z posledních dnů”

 1. Zuzi,povídka z vlaku do Čachnova byla vzrušující! Tajemná a s otevřeným koncem – prima!
  Problém systematičnosti v jakékoliv práci trápí i mne, je to boj s větrnými mlýny…

 2. Díky za reakci, Míšo. Jsem ráda, že tě příběh z vlaku zaujal. Chtěla jsem zachytit drobnou příhodu a pocit, který se obvykle po pár dnech zapomene.
  Ano, jak píšeš, je to boj s větrnými mlýny. Někdo to má vrozené – zeť, někdo se to naučí – dcera a někdo už to dojede po starym – tím myslím sebe 🙂

 3. Jak říkal Luis de Funes v Senzačních prázdninách, chce to přidat, přidat, přidat. Když je čas na stížnosti,ještě je pořád málo práce. Ve vlaku se nedalo jít si sednout jinam? Třeba někomu volat mobilem a během rozhovoru zjistit, že sedí ve stejném vlaku.A tak z toho důvodu si přesednout? Nejlépe do hovoru vkomponovat prvky : služba,už tě povýšili, budeš teď velet okresnímu oddělení, máte novýho ministra vnitra.
  Já mám podobný zážitek s následujícím průběhem. Jednou jsem se předklonil abych ve výloze lépe uviděl na malé ceny. Najednou se ke mě postavil chlap s neuvěřitelně širokými rameny. Zeptal se jak to stojí,říkám je to drahý.Nějak mi to ještě nedošlo.A on to asi pochopil jinak.Začal mi dělat návrhy. Když jsem ho odmítl tak zvýšil hlas a bylo ho slyšet dost daleko. Odstrčil jsem ho, ale nějak mu to nestačilo,pokračoval. Tak jsem mu řekl, tady za rohem je u jedné budovy křoví, tam se ti to bude líbit.Tak jsem ho tam dovedl. Řekl jsem mu, tady se podívej nahoru doprava do kamery, a teď doleva na nápis policie. Další slova jsem už křičel_neutíkej,jen něco vyřídím kolegům a hned budu mít čas. Samozřejmě u policie jsem nikdy nepracoval.

 4. To je dobrá otázka :), ten vlak měl jeden vagónek, je to takový starší typ, kde není kam zmizet. Tedy ty slovní kličky by mě ani nenapadly, v životě by mě nenapadlo takhle fábulovat, asi jsem suchar v tomhle směru. Kdyby teklo člověku do bot, zapamatuji si. Takový typ jsem ještě neviděla a vůbec s nimi nemám zkušenost, kdoví, možná hned vytahuje kudlu, když byl tak pořezán.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient