Dub 172011
 

kdo by odolal!

Jirka alias TS to protokolární pero objevil a získává výhru, KNIHU!

A co je nejdůležitější, pero můžete mít i vy! Ovšem za jeden a půl milionu, chcete-li investovat:

PLNICÍ PERA STIPULA FRANCISCUS I MEDICES A BIANCA CAPPELLO

Kód: AC24 DFE Typ: Sada
Popis produktu:
Limitovaná edice 12ti kusů. Set dvou jedinečných ručně vyrobených nástrojů, Bianca Cappello – z růžového argentinského kamene (rhodocrosite) a Franciscus I Medices – z lazuritu (lapis lazuli), v kombinaci s masivním 18ti karátovým zlatem. Doplněno diamanty a dvou-tónovým 18ti karátovým zlatým hrotem. Každé pero je jednotlivě očíslováno. Luxusní dárkové balení.
Bianca Cappello
Mistrovský kus inspirovaný uměním drahých kamenů, navržený na počest Bianci Cappello, krásné benátské manželky velkovévody Francesca I de Medici. Tělo pera je složeno ze dvou částí rhodocrositu, známého také jako kámen lásky. Růžový kámen s kruhovými vzory, jejichž zbarvení se mění ze světle červené až na bílou. Masivní zlaté víčko je inspirováno erbem rodiny Cappello. Skrz jeho otvory jsou vidět nádherně broušené diamanty, zasazené do pryskyřice. Skryté diamanty představují vnitřní krásu Bianci a také všech žen. Plnicí pero je vybavené systémem na bombičky i na konvertor.
Franciscus I Medices
Tento unikátní klenot je prvním vydáním kolekce, kterou Stipula zasvětila slavné historii města Florence pod záštitou rodiny Medici. Franciscus I Medices – mistrovské dílo kolekce Tesori dei Medici (poklady Mediciů) znázorňuje vášeň pro umění, která charakterizovala renesanci slavné Florencie. Toto plnicí pero je holdem velkému vévodovi Toskánska, Francescovi I dé Medici, který byl fascinován vědou, zaujatý zkoumáním přírody a zamilovaný do polodrahokamů. Prvních 12 čísel série je použito pro set s plnicím perem Bianca Cappello, navrženým na počest vévodovi tajné lásky. Úžasné plnicí pero vyrobené z 18ti karátového zlata a růžového argentinského kamene, doplněné vodopádem oslnivě broušených diamantů.

Záruka: Doživotní záruční lhůta

Naše Cena: 1 458 000,-Kč

 

 

 Posted by at 12.36

  23 Responses to “Pero pana prezidenta”

 1. Před lety psali v tisku o tom jak Victoria Beckham dostala od Beckhama vibrátor zdobený diamanty za půl milionu.
  Vy byste nedopřála Kikině ani ten jeden drahý kámen? Třeba se chce zapsat do análů. myslím historických samozřejmě, ne soudních.

 2. Kdo by nám měl být morální autoritou se ohání tím, že jsme všichni jedna verbež, a ani výkvět naší společnosti nemůže být jiný. Svými činy nám dokazují, že mají pravdu. Ale kam se hrabe lid běžný nad těmi jejich současnými morálními vývrtkami. Drží se té skoro ohlodané kosti jako přišití. Ještě kus masa zbývá. Jestli se mu pero líbilo, mohl se zeptat kolegy státníka, zda by mu ho nevyměnil za jeho. Tohle jeho chování má puns provokativní umělecké performance. Jen to nikdo nepochopil, snad jen Knížák ten kousek doufám ocenil.

 3. Já se nechci zastávat, Klause určitě ne, ale kdyby to nebyl dar, nebyla by tam ta krabička, já vidím problém jen v tom potutelném způsobu.

 4. Zuzi, pera pěkný, až budu mít zbytečnej jeden a půl mega, půjdu do nich 🙂 A co se týče toho ostatního, radši neřešim a snažim se nesledovat 😉 Nerada se rozčiluju.

 5. Mod, to je ale hodně chabý argument, který zavání alibismem. To už jsme jen kousek od proslulého "každý muž je potencionální násilník, nevadí že neexistuje úmysl, hlavně že má nástroj".
  Dar darem dělá projevený rituál darování, nikoli předmět sám o sobě, nebo předpoklad že je asi darem, nebo jeho krabička. Proto je chování Klause neomluvitelné. Představ si že to samé udělá usoplený bezdomovec, když příjde na úřad podepsat nějakou bumážku. Sbalí propisku a druhej den jsou toho plný noviny a má na krku kriminál. NO JOKE !

  jsou snad korunovační klenoty darem, přestože jsou ve futrálu? Jsem hodně zklamanej, kolik lidí omlouvá takové chování nebo ho účelově posouvá do jiné roviny.

 6. TSno nevím čím to zavání, ale já o tom četla svého času nějaké pojednání, že je to tak míněno / bez ohledu na Klause/,tedy, že protokolární podpisovací nástroje jsou dar pro toho, kdi s nimi má podepisovat.
  Pokud jde o muže, já v nich nikdy potenciální násilníky neviděla a Budha zaplať za jejich nástroje:o)
  Myslím, že korunovační klenoty darem nejsou, protože se za tím účelem nevyrábí.

 7. Já s tím perem problém nemám. V pouzdru bylo, aby tak vzácné pero neleželo na stole a kromě toho se ten klenot mezi pery určitě v nějakém pouzdře nechází, aby ležel pěkně v pohodlíčku. Když je to míněno jako dar, mohl si ho vzít veřejně i s pouzdrem a nedělat tam ty přesuny pod stolem. Je to nedůstojné státníka a basta. Klause se zastával myslím nepletu-li se Aston, ale dar nedar chovat se jako uličník není dobrá vizitka.

 8. Ještěrko,dík za návštěvu, to jsem ráda, že se ti pero líbí! Někde jsem četla charakteristiku našich politických špiček: Loď bláznů.
  http://wp.satzservice.de…hiff.jpg

 9. Snad to neměl být růžový rodochrozit, ten pérový materiál, ale modrý lapis lazuli. Snad tím prezident nic nepodepisoval, ale už před tím ministr zahrančí.

 10. Ano, podepisoval to před ním ministr zahraničí a v textu a na obrázku je i modrá varianta pro muže, ušlo mi to po prvním čtení stejně jako tobě

 11. Nezajímal jsem se o to, ale teď mě to zaujalo : Klaus Abart podepisoval modrým za modré ptáky nebo růžovým za Kikiny?

 12. Píše se o modrém lazuritu, ale na fotce jsem identifikovala spíše tu dámskou versi – růžovou

 13. Mod.Nene, že ležela na stole krabička, značí, že podpisující měl vrátit pero do krabičky, nikoli že měl vrátit pero do krabičky a pak si to celé vzít!

  Mám za to, že taková pera jsou erární, nikoli dary pro kažého, kdo s nimi něco podepisuje. Taková pera se přechovávají na ministerstvech apod. za účelem opětovného podepisování (tvrdí moje matka, která na ministerstvu pracuje).

 14. Také jsem měla pocit, že ta pera nejsou určena pro okamžitou spotřebu, milionové pero tomu nasvědčuje.

 15. Já jsem se podepisoval na úřadech několikrát a vždy jsem musel mít pero své nebo si ho půjčit a vrátit.

 16. Veškeré i osobní dary prezidentům jsou majetkem státu a musí zůstat ve vlastnictví státu. Někdy se vystavují v muzeech a podobně. Takže interpretace, že si myslel, že pero dostal svědčí o Klausově neznalosti diplomatického protokolu. V každém případě by pero převzal k tomu určený a proškolený speciální Podržtaška.

 17. Ano, dobrýpříklad z praxe. Zdá se však, že Klaus v tom mínění, že když něco podepíše může si nástroj odnést s sebo domů, není sám. V našem národu je toto hluboko zakořeněno. Na poštách a také v České spořitelně mají sice psací prostředky k podpisu k dispicizi, ale májí je současně ošetřeny před možností jejich odnosu z úřadu; – provázkem nebo podobným zařízením na tom principu. Ztěžují uživatelům jejich zcizitelnost. V tom případě si vzpomínám na naši paní bývalou vedoucí, kdy k u veřejného PC vázala provázkem blajštift k otlučenému hrníčku.

 18. Ruda z Ostravy nahrál skladbu s názvem Vašku ty jsi klasa.

  http://www.mimibazar.cz…?id=36940

 19. Vyposlechla jsem, děkuji za tip. Je to krátké a úderné. Čekám ještě další písně, určitě tomu není konec. Ta etuda se panu prezidentu opravdu povedla a je z toho v pozoru celá zeměkoule. To jsme se zase zviditelnili!

 20. [16] přesněji řečeno podržpéro. čímž to u Kikiny dostává úplně nový rozměr.

 21. Tedy TS, tys ale zareagoval.. :), v duchu TS a ještě jsi jeho teze rozvinul. Eleganrně lingvisticky 🙂

 22. pardon TS, v duchu LV, ach jo, ty zkratky 🙂

 23. Nadherná pera, snad nekdy… :}

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient