Dub 142011
 

tak jsem si to došněrovala domů z literární kavárny

Kdo by to řek, že tak pěkně oslavíme Balabánovu Literu Magnéziu! Zhvízdali jsme se všichni, co jsme na naši 1. občasnou literární kavárnu dorazili! A že nás bylo!  3 inventární knihovnice a jeden host. Náš sponzor, který nás v našem konání bohulibě a nezištně podporuje.

Připravila jsem si besedu o té literární ceně a místo domácího čtení jsem měla v přehrávači zasunutého Tchoře v podání samotného autora Jana Balabána. Dlouhá povídka, ale pěkná, ovšem depresivní, kromě dalších kladů. Nejvíc však pravdivá. Nejdříve jsme si jen tak povídali a pak jsme si pustili tu půlhodinovou povídku a otevřeli si na to dvě ze čtyř lahví vína (1 bílé a druhé červené), co jsme měli na literární večer připraveny. Navařen čaj, připravena horká voda na kávu, minerálky, zákusky po ruce a na to vše pouze jen my čtyři! Ách! Co myslíte..  po poslechu Mistra jsem si dodala kuráže a besedu provedla i tak. Jako když muzikant hraje jen pro jednoho posluchače. Byla to spíš rozprava, protože jsme opravdu tu Literu a literaturu probírali a Mojmír si dokonce odnesl na prostudování Straku v říši entropie.

Domluvili jsme se, že to nevzdáme a nenecháme příště nic náhodě. Stejně jako dětské čtení začínalo klopýtavě, tak i Schúzky u literatury pro dospělé rozjedeme i přes všechny překážky. Tak jsme si slíbili a uvidíte za pár měsíců.

 Posted by at 20.22

  3 Responses to “Na tenkém ledě”

 1. Dotaz : Na kopečku blázinec, pod kopečkem hřbitov, a uprostřed žijí normální lidé. Kdo to napsal?

 2. http://cs.wikipedia.org…_R._Field
  Blázinec orbis bis pictus

  Na kopečku blázinec,
  pod kopečkem hambinec
  a uprostřed na stráni
  zdravým hrana vyzvání.

 3. Děkuji, tohle jsem nevěděl. Jen jsem to znal v jiné verzi.Ta Vaše je lepší.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient