Dub 092011
 

Do toho bloggeři, dokažte si, že nejste jen virtuální mátohy!!

Máte chuť zažít něco velmi neobvyklého a skamarádit se s podobně založenými lidmi? Nebo jen sdílet a užívat si to? Dvě příležitosti by tu byly. A nic vás to stát nebude, jen mít odvahu a v druhém případě navíc čas a chuť prožít něco tajemného – šlápnout si do neznáma… Neváhejte, příležitostí zažít dobrodružství tohoto druhu není příliš. Být součástí performance, aktivně vytvořit umělecké dílo.

Stovky dobrovolníků pro výjimečné experimentální projekty hledá prestižní mezinárodní přehlídka scénografie a divadelního prostoru Pražské Quadriennale, která se uskuteční ve dnech od 16. do 26. června v Praze.

Pro uměleckou intervenci Explosion of Silence/Exploze ticha z dílny světoznámé režisérky a performerky Claudie Bosse, vůdčí osobnosti vídeňské divadelní skupiny Theaterkombinat, hledají pořadatelé více než 500 účastníků, kteří se zúčastní masové performance, jež bude součástí obří městské intervence The Tears of Stalin a odehraje se v ulicích pražského Starého města a v okolí Stalinova pomníku na Letné.

Dalších dvacet lidí se může přihlásit do divadelní reality show slavného maďarského seskupení Kretakör – jp.co.de. Tito dobrovolníci se na dva týdny nastěhují do objektu bývalé tiskárny Rudého práva na pražské Florenci, kde bude projekt realizován. Musí ovšem počítat, že zde stráví celých patnáct dní, tj. dny i noci.

K účasti se může přihlásit kdokoli, komu nechybí odvaha experimentovat. Umělecké vzdělání, herecká průprava či zkušenosti s performance nejsou podmínkou.
Informace o přihláškách jsou na www.intersection.cz. Uzávěrka přihlášek pro projekt Kretakör je již 10. dubna.


zdroj právo

 Posted by at 10.46

  5 Responses to “Máte odvahu zúčastnit se aktivně veřejné performance? Odvaha stačí. A udělat si čas. Ale spěchá to.”

  1. Stalin je historie. Takové připomínání historie v dnešní době znamená nevnímat současné problémy. Nevšiml jsem si, že by dnes někdo dělal s velkou reklamou a podporou akce kritizující současné zločiny. Takže takové umělecké akce mě absolutně nezajímají. Co se týká druhé akce, tak reality show jsou pořádány pro vojenské účely, mající zjistit chování lidí v různých situacích a připravovat tak psychologickou válku. Dle zjištění severských novinářů to vzniklo z toho důvodu, že nebyly peníze pro dobrovolníky na tyto experimenty. Takže to financují diváci. V poslední době se výsledky těchto reality show používají pro marketingové kampaně. Takových akcí také nechci být účasten a ani je propagovat.

  2. Díváte se na to z odlišného hlediska než já. Já to beru jako hru a změnu, vybočení z jisté šedi života. Účast by pro mne znamenala takové zajiskření po elektrickém výboji. Narazili jsme na něco podobného na besedách. Vznikl rozpor zda okořenit besedu pro děti kouskem mystiky, šamanismu, zde jsem se zastala že ano, ale brát to jako hru, jít pom povrchu, nic neslibovat ani neočekávat, může se povést a nemusí. Myslím, že v tomto případě se jedná opravdu jenom o TO co je deklarováno, i když samozřejmě nevím nic bližšího. Mám pro takové experimenty, absurditu a nadsázku smysl. Každý z nás je jiný a je dobře že "stojíte na stráži". Klidně můžete mít i pravdu. Co já vím…

  3. Jestli chcete mít takové zážitky tak to není problém. Stačí se spojit s nějakou firmou poskytující adrenalinové zážitky,teambuilding, kurzy přežití atd. Jsou jich celé dlouhé seznamy a řada akcí je dotována evropskou unií. Namátkou doporučuji například K2 adrenalin centrum, outward bount( psal jsem o obou i ve své práci, kterou jsem zveřejnil na blogu ), nebo si najít stránky evropské unie, kde jsou seznamy příjemců dotací v této oblasti.

  4. Text byl vložen jako nabídka pro ostatní – jedná se o akci uměleckého charakteru, nikoli o adrenalinový zážitek pro lidi, kteří už nevědí coby a platí nehorázné peníze firmě, která se živí na naivitě druhých. Dostali jsme se na jinou půdu než jsem zamýšlela. To bychom se mohli bavit i o současném umění. Kolektivní performance není akce každodenní, je to taková nevšední perlička a účast na ní by byla pro mne zážitkem, který jsem neměla nikdy možnost zažít. A když jsem se rozepsala, já si nepotřebuji adrenalin platit, můj každodenní život je pestrý a nudy prost. A kdo se mnou sdílí jeho střípky, mohl by povídat, ovšem to záleží na nátuře každého, co si budem povídat, že. Nepotřebuji každý den jezdit na tanku a skákat z letadla. O dotacích EU vím své, je to další doklad absurdity v našem životě ve velkém měřítku. je to stejné jako bylo, jen je to jinak. Hrajeme divadlo.

  5. [4] jojo..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient