Dub 052011
 
Apr 04, 2011 – 100th Birthday of Vaclav Ctvrtek – (Czech Republic)

 

A v Jičíně od Čtvrtka vypukne velké klání o nejlepší knihovnickou besedu o Václavu Čtvrtkovi.

Knihovnická přehlídka OKNA

Celostátní soutěžní přehlídka zajímavých a originálních knihovnických besed/pořadů o V. Čtvrtkovi a jeho díle se bude konat co nevidět -co nevidět 7. – 8. dubna 2011.

Vivat Čtvrtek!

Dnes jsem byla v Pardubicích na přednášce o nových trendech v knihovnictví, bylo to takové milé burcující školení pro knihovnice pracující s dětmi, takzvané děckařky. Snad to brzy zpracuji, než to zapomenu a to by byla vážně škoda. Pochytila jsem spoustu inspirací, snad alespoň něco uvedu v život. Burcovala nás Zlata Houšková.

Druhá část programu pojednávala o nebezpečí internetového prostředí pro děti. Shrnující, dobře připravená beseda, prezentace bude viset na internetu. Až se vzmohu, na knihovnickém blogu dám v plen odkaz – bude veřejný. zuzi

 Posted by at 19.38

  11 Responses to “Včerejší Rumcajsovské logo google”

 1. Konečně Google zveřejnil inteligentní a vkusnou připomínku nějaké události.

 2. ano,zdá se, že nesdílíte moje svaté nadšení pro všechna loga, která google vytvoří a vytvořil.
  K tomuto vámi vychvalovanému mám však připomínku – je maskulinní, genderově nekorektní; chybí tam Manka!

 3. Nám co nikoho neupřednostňujeme to tak nevadí, že tam není. Genderově správně potom není ani Čtvrtkova tvorba – proč měl Rumcajs s Mankou jen Cipíska, proč neměl také dceru? A proč je tak často špatný jen knížepán a ne kněžna? A co Ferda mravenec? Krteček? Křemílek a Vochomůrka? Garfield? Naši předci na takové myšlenky doporučovali těžkou fyzickou práci.

 4. Ano, je na čase v tom udělat pořádek, dobrá připomínka. Dát i ty figurky do haptáku. Jistě se toho některá z nás ráda ujme.

 5. Celkově jsou ty pohádky nekorektní – nevystupují tam menšiny a když už, tak negativně (cikáni v Mikešovi) Třeba zrovna v Rumcajsovi vůbec není žádný afroameričan, nikdo nemá dredy, Manka nerecykluje odpady, topí sice dřevem, ale v necertifikovaném ohništi!!! A určitě nevyplnili formulář o sčítání!

 6. Ano, děkuji,jsem ráda že my bloggeři sdílíme společné obavy a s negativním vlivem pohádek na dětskou populaci chceme něco dělat. To s ohništěm a sčítáním je velmi podnětný návrh jak pohádkám dát zcela nový společenský smysl. Občanskou poslušnost je třeba dětem vštěpovat už od kolébky, Rumcajs nerumcajs.

 7. V pohádkách by měla být vyvážená publicistika. Rumcajs je zloděj a extrémně levicově založený, je třeba dát slovo také knížepánovi. Co jeho právo na ochranu soukromého vlastnictví, právní jistotu – zákony platí pro všechny stejně atd. Kromě toho u Rumcajse jde také o ohrožování mravní výchovy mládeže. Rumcajs a Manka žili nesezdáni. Cipíska do školy neposílali. Žili ve špatných sociálních podmínkách – co na sociální pracovníci? Rumcajs neměl zbrojní pas.Převažující červená barva v Rumcajsově rodině, také je podezřelá.

 8. Pane Veselý,vaše schopnost rozklíčovat starodávné mýty a vtisknout jim nový společenský rozměr by si zasloužila samostatné nezávislé ministerstvo! Jsem ochotna za něho bojovat, jestli přijde na věc! A celá naše odborová organizace informačních pracovníků.

 9. 2 LVNezapomínejte na starostu! Omezoval Rumcajsovi svobodu slova a svobodu podnikání.

 10. Známý americký psycholog, jehož jméno si nemohu vzpomenout – napsal knihu s názvem Jak si lidé hrají – o společenských rolích, napsal později knihu s názvem – Co řeknete až pozdravíte. Kniha se zabývala dá se říci psychoanalýzou. Rozebíral v ní také pohádky. Došel k názoru, že pohádka O Červené Karkulce je o sexuálním zneužívání mužskými prarodiči. Astronomové zase tvrdí, že je to metafora o fázích Měsíce. Pravda je, že v řadě pohádek a to i u těch, které vznikají v současnosti není použita možnost registrovaného partnerství.

 11. Právě jsem se vrátila z Jičína, z dvoudenní přehlídky knihovnických besed na téma Václav Čtvrtek a jeho dílo. Vyhlašuji časově neomezené moratorium na pohádky, pohádkové příběhy a pohádkové postavičky. Jsem syta.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient