Bře 132011
 

výstava v pardubickém zámku

Výstava mne potěšila. Kromě starých známých ruměnic a krokouše jsem zde objevila mnoho nových neobvyklých předmětů a výjevů. Byla jsem okouzlena trampským zátiším s totemem, africkým křeslem pro náčelníka s dalšími atributy včetně faraónských pomůcek k ovívání, orientální lenoškou s kobeřečkem, bonbony v košíku, mysliveckými trofejemi, ekologickými kožkami divoké zvěře a tropickým ptákem – sběratelem, kterého znám z televize. Jak se safra jmenuje ? Nápadité. Překvapivé … Co vše se dá zrobit jen z obyčejných uzávěrů. A benátská zrcadla! Neodolala jsem a udělala si novou sérii autoportrétů! Už dlouho mě to nenapadlo! Kdyby byla autorka mužem a tvořila v cizině, jistě by z ní galeristé “vyrobili” mediální hvězdu! Jak jsou její věci krásné, veselé, šokující! I ekologické umění může být krásné. A byl by krásný i animovaný přírodopisný film.

Jak poetické, hned jsem si vzpomněla na ilustraci Josefa Čapka k pohádce O panence která tence plakala, třeba tuto:

 

Exponáty se nesmí osahávat, ale tenhle pavilon vám to vynahradí; můžete vejít dovnitř mezi PETky a opájet se jejich blízkostí.

Pohled na celkovou expozici. Vidíte krokouše? Vy to nerozeznátee, ale v expozici proti němu se ocitl zcela regulérní vycpaný křeček s klacíkem v tlamičce. Bylo to legrační.

Mnohem více fotek na rajčeti

 Posted by at 21.41

  7 Responses to “PETart Veroniky Richterové”

 1. Viděla jsem některé z těhle plastik loni, když je autorka vytavovala ve skleníku pražské botanická a zcela mě nadchlo, jak přirozeně zapadaly do okolní vegetace.. někdo holt umí..

  Mimocohdem ten opeřenec se zove lemčík 😉
  http://cs.wikipedia.org…1bn%C3%BD

 2. Jo, to je pravda, O panence, která tence plakala – taky to tam vidím.

 3. Gekko, díky, toho ptáka se mi nepodařilo ano vygooglit:(

 4. Zajímavá výstava, díky, že jsi nás informovala.

 5. Děkuji, ale také díky Sejrovi jsem si uvědomila, že ne vše pro co tak nadšeně horuji se může líbit každému.

 6. Zuzi, další důkaz o tom, že PET lahve mohou být kouzelné. 🙂

 7. ! Bingo! Má ji stále doma na očích. A jak píšeš, zrovna mě napadlo, že bych zítra mohla udělat kouzelnou láhev jako neotřelý dárek do knihovnické tomboly! Snad to stihnu. Dík za novou inspiraci.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient