Bře 112011
 

zvané Funktomass

  • Narazila jsem na dvě slova: NÁMĚT  a   MOTIV –   liší se ta slova významem?

Logicky soudím, že rozdíl významu obou slov je velmi nevýrazný; námět je výraz suchý, vyjadřuje pro mne pragmaticky konkrétní věc nebo cokoli, čím se tvůrce inspiruje při své tvorbě.

Motiv je něco podobného, jenže v tom slově cítím něco neohraničeného, spíše nezřetelného, ne tak konkrétního, ne tak přesně definovatelného. Podle jednoznačnosti bych řadila slova takto: námět – motiv – inspirace (velmi volné ovlivnění).

  • Kdo má čas na čtení a má rád knihy, ať si přečte knihu: Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli. Bayard Pierre, autor této duchaplné a provokativní knihy, tvrdí, že je důležitější znát místo knihy v kolektivní knihovně než podrobnosti o ní. Praktická, zábavná i inspirující kniha je vlastně vyznáním lásky ke knihám a hlubokým zamyšlením o tom, co pro nás četba znamená a jak nás proměňuje.

  • Kdo má ještě více času na čtení a baví ho dokumentární filmy, ať si přečte knihu Billa Nicholse: Úvod do dokumentárního filmu. Možná ho zaujme odpověď na otázku, nakolik jsou dokumentární filmy inscenované atd.
  • Před pár týdny mě Milada vzala do Pardubic. Já kupovala turistické boty, ona schůzovala s amatérskými divadelníky v divadle EXIL. V předsálí jsem čekala spolu s několika herci tohoto divadla. Já na M., oni též na konec schůze, což pro ně ale znamenalo začátek divadelního představení. V jednom mladíkovi jsem po dlouhém uvažování poznala frontamana pardubické hudební formace Funktomass – Lukáše Udržala. Dověděla jsem se, že už s nimi není. Teprve nyní ale vím proč. Protože ho zpívat nebaví. Škoda. Byl z nich nejvýraznější postavou, Harryšoumenem celého toho spolku.

Nejvíc mě tehdy v Jičíně, právě tam jsem je loni na podzim slyšela, vzala skladba ASIAN, objevila jsem ji, tak si ji posmrtně poslechněte, i když naživo je to úplně jiný kafe. A ještě níže zaklikněte  na 14 minutový rozhovor s Mirkem Bažantem, klávesákem, vysvětlující jak to s Funktomassem bylo je a bude. Hlavně však si můžete poslechnout jejich nové kousky v dobré kvalitě.

..je to ten fešák, co má flek na poklopci.

14minutovka s hudbou Funktomass a jejich klávesistou

 Posted by at 15.15

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient