Bře 082011
 

a dárky přijímám rovněž

Ano, dnes máme MDŽ = Mezinárodní den žen! A ať se škarohlídi ušklíbají a intelektuálové a pseudointelektuálové nepokrytě vychechtávají! My, ctitelé starých pořádků a tradičních rituálů si svůj svátek vzít nedáme! I to počasí nám dnes hraje do noty! Sluníčko svítí a hned zrána si také pospíšil se svou gratulací Google:

Jak skvostné přivítání do nového dne, který nám může přinést cokoli! A kdybych už i jiné přání nedostala (tím myslím to opravdovské, takové chlapské, ne to mezinámi ženami) a dárek jakbysmet, hezký den si vzít nenechám! A abych ho oslavila, založila jsem si svůj Twitter, abych mohla kamarádit s Twittwrem “pana kardinála” a když něco nebudu vědět, otázat se.

Tož, tak nějak postaru:

Kytičku pro Tebe
a k tomu přání,
ať se i Venuše
před Tebou sklání.

Ať se ti vše daří
nejen v Den žen,
ať v lásce žiješ
každičký den.

zdroj: poezie.kvalitne.cz

 Posted by at 10.37

  8 Responses to “Gratulovat povoleno”

  1. MDŽ byl úředně zrušen. Ženy jsou dle tvrzení feministek údajně znevýhodňovány. Jak se potom vysvětluje, že mají nejméně tři svátky : MDŽ, den čarodějnic, den matek. Muži nemají ani jeden. Nepočítám – li mezinárodní den dětí.

  2. Vaše námitky a projevy odporu podpořené důkazy neuznávám. MDŽ mám v oficiálním kalendáři označen jako významný den – Mezinárodní den žen, čarodky jste si vymysleli vy abyste mohli uplatnit v ten den svůj ordinérní smysl pro humor; vaše žerty jsou stále stejné, neinovujete a vaši radostnou gratulaci kvitujeme s rozpaky, neboť se už není po těch letech stereotypu čemu smát. Den matek ani netuším kdy je, to je diskriminační svátek, některé ženy mít děti nemohou, ač by rády, ty jsou pak v nevíhodě, že nemohou radostně slavit a přijímat gratulace. Muži mají svátek po celý rok, každý den. Poznala jsem jich dost velký vzorek, abych toto mohla tvrdit. Nevím, zda mám smůlu a trefila jsem se do hluchého místa populace, ale tak to vidím. Ano, muži se svým potlačeným smyslem pro zodpovědnost, mají svátek každodenně. Pohoda, klídek. Píšu černobíle, jistě jsou i různé odstíny, ale marnými debatami si dnes náladu zkazit nedám; co by vám to udělalo, kdybyste mi virtuálně potřepal pravicí místo toho pošťuchování?

  3. ..oprava: nevýhodě

  4. Já jsem dnes přál všem ženám v mém okolí, a teď i Vám. To upozornění na den čarodějnic by tam také nebylo, kdyby v prvních větách nebyl skryt feminismus. Nechci dnes rozebírat taková témata, ale to, že intelektuálové jsou proti feminismu má mnoho opodstatnění. Mohl bych uvádět příklady.

  5. Děkuji, také se připojuji k vaší dnešní nechuti to rozebírat, nebudeme si kazit hezký den. Já se necítím být feministkou, ale také se v tom nechci šťourat, je to téma na pěknou esej s historickým kontextem.

  6. Ano, den může přinést cokoli a já v jeho závěru musela složit kupu uhlí vlastníma rukama za pomoci lopaty do uhelny. Ještě že umím pracovat s lopatou, znám ty grify, to je poloviční výhra.

  7. Tvá hluboce filozofická úvaha nad režimem a společensky zprofanovaným MDŽ má něco do sebe. Budu se muset nad tím sám hlouběji zamyslet. Tak tedy se zpožděním: vše nejlepší, zuzi! …vidím, že sis to užila u hromady uhlí.

  8. ách jo!Děkuji; a vidím ráda, že mé úvahy padly na úrodnou půdu. Škoda, že muži tento svátek ignorují. Je to přece jen jedna z mnoha příležitostí jak velebit ženu a projevit jí svou oddanost. 🙂
    Ano, skládala jsem uhlí. I ženy mají své dny 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient