Úno 262011
 

co kdo řekl

Nebreč

Dodnes si pamatuji na scénu z Německa z pískoviště, kde se jedna malá holčička rozplakala, když jí cizí chlapeček vzal lopatičku a maminka ji okřikla slovy: “Neplač, slzy patří jen do pokojíku pro služky. Když něco chceš, musíš si to vybojovat.” Tak je vychovávaná měšťanská vrstva ve staré Evropě. Pokud takhle nebudeme vychovávat děti a dospělé, budeme je v práci vést k vystrašenosti, bude naše společnost stále vykazovat velmi nízké výkony: nebudeme schopní konkurence.

/ Karel Hvížďala blog / text  věnovaný divadelní hře KOULE, která byla velmi volně inspirována životem sportovkyně Heleny Fibingerové. Napsal ji David Drábek a odvysílala ji v rámci cyklu her ze současnosti stanice Vltava, Český rozhlas 3.

Luxus být otevřený

Každý má v sobě soubor vlastností, které se postupně učíte používat, abyste v tomhle světě vůbec přežil. Je v tom trocha politiky, trocha diplomacie a třeba i pletichaření. Ale náhle, z nejrůznějších důvodů, si řeknete, co se vám může ještě tak stát? A najednou si dovolíte ten luxus být diskrétní, přísný, někdy možná i výbušný a brutální, ale zároveň, doufám, nezáludný a důvěryhodný.

Život a úspěch je souhrou spousty okolností. Ale základ je vždycky stejný: práce, píle, kázeň. A hlavně – sebekázeň.

/ Lidovky.cz rozhovor Tomáše Motla s Pavlem Dunglem. Pavel Dungl (*1948) patří mezi přední české a evropské ortopedy / přednosta Ortopedické kliniky FN Na Bulovce.

Nevyzpytatelnost – VV strana prázdné slupky

Na véčkařském příkladu (ne)vidíme, jak výhodné je, když politická strana funguje tak jak má – tedy jako strana, ne jako výraz vzdoru, marketingový produkt, brand (obchodní značka). Namísto plnění slibů a zatočení se vším neřádem a zúčtování s dinosaury vidíme, jak se pomalu a jistě ze stranických představitelů stávají už ani ne dinosauří mláďata, ale pořádně vypasení samci.

/ To vše a ještě více řekl ve včerejších LN Stanislav Balík, vedoucí katedry politologie FSS MU

 Posted by at 7.24

  2 Responses to “Posbíráno”

  1. V historii se počítá kdo byl první, na mém blogu jste si možná přečetla, že Véce Veřejné jsem odhadl již před volbami.

  2. Tak jste se trefil! Ono to zas není tak těžké, u lizu se chovají všichn i stejně. Ale bez naděje se žije velmi těžko.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient