Úno 202011
 

aneb zpytuj své svědomí moderně!

Čas od času sleduji Křesťanský magazín. Zajímá mě, jak se přizpůsobuje cítkev době, jak inovuje své pastorační poslání a získává pro víru mladé.

V tom smyslu jsem zaznamenala dvě zajímavosti. Setkání mladých dvojic ve Vyšehradské kapitule u příležitosti sv. Valentýna (byla tam nelezena jeho relikvie), duchovní uspořádali pro zamilované celodenní seminář….  A pak něco zcela převratného! Představte si, že existuje katolická aplikaci pro iPhod, která pomáhá hříšníkům s přípravou na zpověď. (Laco, už ji máš nainstalovanou?). V pořadu ukazovali, jak takový systém pracuje. Nabízí vám sám formou otázek možnosti hříchu podle Desatera a postupně jste veden tak, abyste se sofistikovaně připravil na opravdovou zpověď.

Pokud vás tato neobvyklá aplikace zaujala, zde jsou dva bližší odkazy:

http://www.postoy.sk/spoved_cez_iphone_reforma_cirkvi

a pochvalují si ji i evangelíci

 Posted by at 18.52

  7 Responses to “Neobvyklá aplikace pro iPod”

  1. Nevíte náhodou zda ke zpovědi chodí také klerici? To co jste popsala se týká povinnosti zpovědi pro laiky. Kdyby ke zpovědi chodili také klerici potom by mohli mít výše zmíněný přístroj vyšší kategorie, který by jim mohl zahrát skladbu Sex je náš, dělá dobře mě i to tobě. A to zejména vždy po nějakém nadstandartním styku s nezletilým věřícím, zejména pánského pohlaví. Ale jistě jde v případě styků laků a kleriků pouze o informační nedorozumění. Mě nedávno spolužačky nabízely, že dáme pohlaví dohromady, říkaly to v autobusu a tak bylo špatně slyšet, myslely tím, že dáme hlavy dohromady – tj. budeme při studiu spolupracovat.

  2. Nenapadlo mě, že by ke zpovědi klér nechodil, ale také jsem na to nemyslela v té souvislosti jak píšete. Obávám se jedné věci. Politici už zcela lehce a bez uzardění vysvětlují a berou "normálně" svoji chamtivost, lži a úplatnos aj. a ohánějí se tím, že nejsou jiní než my všichni. A že se nic neděje. Nebudu to rozvádět.

  3. zuzi,iPod není iPhone. I když oba na sobě mají nakousnuté jablko. 🙂

  4. jablko mě inspirovalo k těm úvahám, nemohli se klerici inspirovat ke zpovědi lépe

  5. Hmm, já jsem ten rozpor ani nepostřehla, páč jsem ty produkty "opisovala" z webu:)

  6. zuzi,ať je to, jak je to, každopádně si tu aplikaci stahovat nebudu, páč se zpovídám jen sama sobě a to je kolikrát horší než to povídat nějakému panáčkovi v kostele. 🙂

  7. Nedovedu si Báro představit, že bych "oficiální zpovědí" nabyla klidu a hříchy by uvolnily své drápky. Já si je táhnu s sebou celý život v ranci a jestli snad o nich nevím, tak je to jen zdání, jsou tam v podvědomí stejně. Pokud je zpověď pro věřící skutečně dokonale očistná, nevím co na to říci. Opravdu si ten stav nedovedu představit. Asi proto že neznám pocit absolutní víry.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient