Úno 152011
 

sestřih dnes v ČT kolem půlnoci

Nějak jsem se do toho zapletla, safra … včera dnes a zítra, kde jsem to jen slyšela, už vím! a vy taky, doufám :)))

V americkém Los Angeles se v noci na včerejšek konalo slavnostní předávání prestižních hudebních cen Grammy. Vítězem nejsledovanější kategorie album roku se stala kanadsko-americká skupina Arcade Fire. – Ceny Grammy, které jsou považovány za jakési hudební Oscary, se udělují ve více než 100 kategoriích od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu

Těšila jsem se zase po čase na pořádnou šou a také jsem se jí dočkala. Bylo tam pro každého něco a díky za to, že kromě navoněného a exaltovaného populáru se dostalo i na těžký pecky. Moc jich nebylo, ale potěšily.

Zahraniční hudbu víceméně nesleduji – poslouchám spíše náhodně, a tak jsem mnoho kapel a sólistů neznala, jiní naopak se vám do hlavy zadřou ať chcete nebo nechcete a že existují snad může opominout jen mrtvej člověk!

Bylo  to zkrátka velkolepé kapitalistické “Ein Kessel Buntes” se vším všudy, na které se dalo s úžasem dívat jako na cirkus populární hudby. Nechyběl klavírista s kuklou plnou zrcadýlek a vzhledem rozčepýřeného pestrobarevného papouška s příměsí bažantích per ve spojení se zpívající herečkou GP vrávorající na vysokánských jehlách a posléze se ladně povalující na piáně, mladý neškodný bílý raper v duu se starším černým rapujícím kamarádem, lady Gaga přinesená polonahými muži na márách v průsvitném vejci oděná v nažloutlém latexu a tělových vycpávkách ramen; následná adorující veselice v závěru obnažených tanečníků v tělových mimikrech  atd, atd… Ukázala se spousta nastajlovaných zpěváků a herců, i když mnozí v roli moderátora a kdo vyhrál pro mne nějak nebylo podstatné. Zaniklo to v tom gejzíru barevnýho pozlátka. Chtě nechtě ale musím akci ocenit. Optická hostina! Scénografie a hra světel a filmových efektů byla mnohdy fascinující, též nezvyklá a velmi moderní choreografie (tím ale zrovna nemyslím lejdy Gaga, ale třeba Muse – vítěz rockové album roku)…. A málem bych zapomněla zmínit sladkou Katy Perry. Ve třpytivém stylu Harlequin se houpala na stříbrem omotané houpačce a já v úžasu zírala na její flitry posetý nafouknutý živůtek. Je to vycpané nebo opravdové? Celou dobu než zmizela “za plátnem” mi to vrtalo hlavou a já ani netuším o čem to tak tesklivě a opravdově pěla!

Nejvíce mne zaujal Mick Jagger tentokrát bez kapely, na jehož  vystoupení nebylo znát, že v červenci oslaví 68. narozeniny. Ten neposedný chlapík, jehož styl tance a vůbec celková kultura pohybu, oblečení, gesta, výraz, je naprosto unikátní, nenapodobitelná a nezávislá na čase a době, mě vždy svou nekompromisní energií fascinuje. Nebo to alespoň tak na mne působí. Že je to vše naprosto dokonalé a přirozené.

O něco později potěšil věčný “rebel” Eminem se zpěvačkou Rihannou a rapperem a producentem Dr. Drem. Spojení lascivnosti a jisté levné a  na odiv vystavované sexuality ve spojení s drsnými gesty bylo dráždivé.

Jinak vše OK, tak nějak v normě, vše bylo neškodné, včetně komentujícího vyměklého “drsňáka” Rejžka, a velmi velmi zábavné. zuzi

 Posted by at 9.04

  7 Responses to “Včerejší Ceny Grammy”

  1. Ale Grammy jsou hudební ceny, ne ceny za herecké výkony:-)

  2. Zuzi, já už se v současném pop příliš neorientuji. Ale odbočím k nominačnímu večeru Českého lva, ten byl tentokrát naprosto podle mého gusta. Nevidělas?

  3. Viděla jsem jen kousek, usnula jsem, hezky tančili Sladké mámení. Nějak se mi ti Lvi a Slavíci celkově přejedli 🙁

  4. Máš pravdu, stále nějaké "oceňování", ale V. tyhle šarády miluje, tak se tak spolu díváme. 🙂

  5. 1Většina populárních zpěváků ke svým výkonům ale přidává i kus šou, nějak se stylizují a málokdy jde jen o hlas, ne?

  6. Já tenhle populár beru jak píšeš, Bos, a když je to dobře udělané, proč ne? Jednou za čas se na to ráda podívám, však ty ceny jsou 1x za rok, tak aby to nebylo pořádný šou!

  7. Zuzi,to byl komentář k Mod příspěvku, k tobě bez připomínek, spíš s obdivem k tvému komentátorskému talentu 😉

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient