Úno 122011
 

hrobu Václava Čtvrtka hrozí zrušení

kdo z nás ví, kde je Václav Čtvrtek pochován? Hrdiny jeho knížek pro děti známe všichni, ale kde je pochován se ztratilo z naší mysli – pokud jsme o tom někdy věděli…. Jeho hrob je velmi prostý a spolu s panem Čtvrtkem (Čtvrtek je pseudonym, jmenuje se příjmením Cafourek) je v hrobě na vokovickém hřbitově v Praze uložen i jeho syn a spisovatelova první a druhá  manželka.

Jak jsem se k této informaci dostala jsem popsala zde. V pátek se mi nepodařilo dovolat na telefonní číslo příslušné úřednice, takže dlužnou částku nevím. Bude však pravděpodobně potřeba uhradit i několik následných let. Byli byste prosím ochotni přispět alespoň malou částkou? Já ano. Byla bych ráda, kdyby se nám ta věc společně podařila. Děkuji. Co nejdříve se ozvu s konkrétními údaji. zuzi

 Posted by at 20.09

  27 Responses to “Autor “Rumcajse, Manky a Cipíska” v nesnázích”

 1. Ano, jsem ochotna přispět.

 2. Nevím zda to bude úplně jednoduché4. placení prodloužení nájmu
  K zaplacení prodloužení nájmu přímo nájemcem je potřeba pouze nájemní smlouva a občanský průkaz. V případě prodlužování nájmu jinou osobou za nájemce musí tato osoba doložit nájemní smlouvu, občanský průkaz a zároveň plnou moc udělenou nájemcem. V tomto případě postačí neověřená plná moc.

 3. Díky Mod, zeptám se co a jak.

 4. Naěla sem tuhle stránku http://www.hrbitovy.cz…tml#spravy

 5. kompletní dílo:
  http://cs.wikipedia.org…v_Čtvrtek

 6. Nešlo by,aby byl pan V.Čtvrtek jmenován čestným občanem a hrob osvobozen od poplatku?Navždy?Dříve se to tak dělalo,města si vážila svých významných obyvatel.I ulice se po významných osobnostech v současné době pojmenovávají.

 7. ivyto by asi muselo vzniknout nějaké občanské sdružení, které by se za takovou věc bralo. Mě zaráží, že "Strejda Čtvrtek" snad má žijící příbuzné u určitě vydělává velké peníze i po smrti, které někdo dostává, no zřejmě je to všechno nějaké nedorozumění, nebo se to aspoň podaří nějak vyřešit. Neověřená plná moc určitě není nepřekonatelný problém:-) ale opravdu nemám ani mlhavou představu, kolik se platí za hrob ročně, natož za 20-25 let.

 8. Tak sem se dočetla, že například v Motole stojí pronájem hrobu na 10 let cca 3.5 tisíce, to bude v těch Vokovicích asi podobné.

 9. dobra prace zuzi! Preposilam dal a dej vedet pokracovani.

 10. Také jsem vedla několikrát o panu Čtvrtkovi besedu, měl pěkné dětství v Jičíně u děděčka mimochodem, v dubnu proběhne v Jičíně 2denní soutěžní přehlídka besed pro děti OKNA téma Václav Čtvrtek.
  Děkuji za váš zájem a starost, v pondělí doufám zjistím co a jak. Ptala jsem se maminky kolik se platí u nás za hrob, stojí to na 10 let kolem 2000,- Kč. To by šlo zvládnout :).

 11. Zuzi, i já se přidávám k potencionálním přispěvatelům. :-))

 12. Děkuji Evi.

 13. Já jen poddotaz, co ta dcera, kontaktoval ji někdo?

 14. Ano, výsledek zatím neznám

 15. Jo, tak jo, no předpokládám, že výsledek by ses měla dozvědět od hrobové úřednice, tedy, že je to zaplaceno:-)

 16. Zuzi obdivuju tě,že vynakládáš takové úsilí a doufám,že to přinese pozitivní výsledek – že to někdo z rodiny zaplatí.

 17. ivy, poslední dobou mám spíš pocit, že svými "aktivitami" spíš lidi "obtěžuji". Soudím tak z toho, že mnozí mne ignorují. Ovšem jsou to jen ti, kteří jsou ignoranty zřejmě u vědomí svého vlastního zbožštění, soudím 🙂

 18. domnívám se,že příjmy z autorských práv nemusí být v případě Čtvrtka velké, nemám dojem,že by teď zrovna vycházel, další problém je v tom, že pokud mohu soudit z informací které jsem nabyl ŕozhovory s vydavateli – přibližně pěti v průběhu let, mnoho autorských práv,zejména málo vydávaných spisovatelů je prodaných různýcm překupníkům, kteří čekají až bude dotyčný spisovatel v kursu,nejlepším řešením dle mě je napsat článek do novin v místě umístění hrobu,oslovit místní politiky, regionální televizi,a možná v případě celorepublikově známého spisovatele Čtvrtka i celostátní média. V případě slavných osobností ale i v řadě případů méně slavných se otázka platby řeší zřízením nadace, z které se hrob platí,například ve Vyškově takto jeden účastník napoleonských válek měl placen svůj hrob nadací,kterou zřídili jeho příbuzní a nadace přežila přibližně sto let,než ji minulý režim zrušil

 19. Myslím, že nebude nutné se na relativně malou částku skládat. Pan spisovatel zemřel 1976 a myslím si, že finanční částky za vydávání knih a hlavně večerníčky (víla Amálka, motýl Emanuel, hajný Robátko, forman Šejtroček, vodník Česílko a jiní hrdinové) budou naopak nemalé. Spoléhám na knihovnu v Jičíně, která nese v názvu jeho jméno a má kontakt na jeho dceru, jedinou dědičku. Bylo by neobvyklé, kdyby se na zachování jeho hrobu podíleli bloggeři z bloguje.cz :), ale zase by to bylo velmi krásné a chválihodné.

 20. Tak sem měla na mysli zejména zfilmované pohádky,které jsou v TV prakticky pořád.
  Nicméně, v tom hrobě jsou přece uloženy ostatky celé rodiny, a myslím, že je možné, že se třeba dcera pana Čtrvrtka domnívá, že je to jejich hrob a že není třeba platit nějaký pronájem, tím spíš, jestli žije v cizině, můžou tam být zvyklosti jiné.
  Teď je asi nejdůležitější zjistit, do kdy je ten nájem vůbec uzavřen, atd..

 21. Mod, už se běž lehnout 🙂 a nech si zdát o hrobu Václava Čtvrtka 🙂

 22. Nemělo tam být " už se běž bodnout" :-)Nemůžu si jít lehat, musím pracovat, abych měla na hroby:-)

 23. Také o tom přemýšlím pořád dokola, protože já bych nechtěla ani udržovaný ani neudržovaný náhrobek, zkrátka někam mne vysypte a nazdar. Vždyť jsou tu jeho knihy, které budeme číst našim dětem, nebo si je v lepším případě přečtou sami. To je přece nejlepší pomníček.
  Ale to samozřejmě nemění nic na tom, že v případě potřeby přispěji.

 24. Evi, raději na to nemyslet. Člověk zemře s neodejde jen on, ale spolu s ním i všechno co se za celý život naučil, co měl rád, jeho soukromé věci ztratí hodnotu a velmi intoiní zážitky a pocity, které nikdy nikomu nesvěřil se rozplynou. To na čem celý život pracoval, co pěstoval, jak se kultivoval, vše bude jedním rázem fuč. Já se za ty hroby přimlouvám a proto mám také ráda židovské hřbitovy, jejich rituály, zvyklosti. Jejich atmosféru. Ale já to neumím vyjádřit. Snad má lidský život nějaký smysl, když se člověk tak za celý život nasnaží a třeba i natrápí. Ale jaký …

 25. Prosím, jen na doplnění, záležitost je již vyřešena. Dcera pana Čtvrtka se již spojila se správou hřbitova, došlo z obou stran k opomenutí – selhala komunikace a spojení. Již napraveno. Zprávu podala p. ředitelka Benešová z jičínské knihovny.

 26. RumcajsRumcajse jsem potkala na Google a protože se mi vousáči tak jsen proklkávala Runcajse a omylem se mi pod IE připlet tento smutný web. Takový -slavný- by měl být třeba na Slavíně mezi jinýmy velikány a měl by to podporovat Stát ! To je jako kdyby zrušili hrob Komenskáho, Pernera, Negrelliho, Gočára, Vrclickýho, Švejka, ,,,. Proto prosím toho kdo má na starosti DMS , aby vymyslel třeba DMS RUMCAJS a fakturovalo by se to třeba 10,-Kč. Víc nemůžu, invalidní důchodkyně s malým důchodem a vysokým nájmem bydleni. Asi za půl roku budu bydlet někde pod mostem až výdaje dojdou za hranici přijmu.

 27. Díky, už je to vyřešeno. I skromný příbytek čistý a zaplacený o svátcích ozdobený má něco do sebe.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient