Úno 122011
 

několik slov

To je ale samec! Slunce svítí, ale věru že pořádně mrzne! Před chvílí jsem se navrátila z města, tak vím o čem píšu.  Než se zaberu do vaření, a na tu NOVOU rajskou s kořenovou zeleninou se těším, dovolte mi pár slov. Je dobré mít několik přátel, kteří vás mají rádi i přesto, že nejste výlupek toho nejlepšího a máte své mouchy. Ale také nesporné klady, kvůli kterým s vámi tak dlouho kamarádí. Že. A také je dobré mít nějaké odpůrce. Tím více pak oceníte přízeń těch skalních a upřímných kamarádů, co vám nemažou med kolem huby, neuráží se a nebojují s vámi. Můžete s ními být v klidu a vědět, že tu jsme pro sebe.

Včera jsem měla opět svůj den. V samoobsluze, kde jsem měla před 2 měsíci problém s koncem vaječné tlačenky, provázkem a dvěma železy, jsem včera opět excelovala, z pohledu prodavaček. Šla jsem si koupit 250 g kafe a u pokladny nesouhlasila cena – platila bych o více jak 10,- Kč více než bylo uvedeno na nálepce. Nesmířila jsem se s tím také jsem nechtěla přistoupit na to, aby se  kafe odmarkovalo a koupila jsem si kafe jiný. Bez vysvětlení. Neuspěla jsem. Paní na kase byla v klidu a pozorovala jsem laxnost a z výrazu tváře odečítala slova: Co ta ženská votravuje. I vybrala jsem si kafe jiné a zase stálo více než mělo. S prodavačkou, co měla co do činění se  storno nákupu, jsme posléze objevily  nesoulad  v oddělení kafe. A tím nesouladem myslím i to, že některé druhy zboží uvedené na liště zcela chyběly a jiným zase chyběla cena.  A zboží bylo poházené zcela náhodně. A opět  se nic nedělo. Tím myslím, že nějaký náznak omluvy či lítosti nad stavem věci zcela chyběl. Stane se, že, ale je dobré přiznat chybu a postavit se k tomu čelem a netvářit se, že o nic nejde. Nejsem expertem na chytání za slovíčko a hledání hnid, ale považuji za vhodné se takto chovat a spotřebitelsky bránit, aby nenastal úplný rozklad naší tvrdě vybojované demokracie. Nezvládáme to všechno, zmítáme se v chaosu; chování našich politiků ovlivnit nemohu, ale na svým písečku mohu dokázat mnoho. Když budu sama OK a nebudu mlčet k tomu, co mi vadí v mým světě. Když takoví budeme my dole, nebudou se moci ti nahoře ohánět tím, že jsou jen obrazem společnosti a zlodějna a kurupce že je normální. Jsem starej naivní vůl, vím, ale jiná nebudu.

K tomuhle výronu mne vyprovokovala událost dnešního dne. My tady na malým městě se navzájem známe a zdravíme. Je nás tu pár. A dnes jsem potkala na městě pěkně z očí do očí prodavačku z toho krámku. Koukala na mě nevlídně, a ač jindy zdraví s úsměvem, dnes tvrdý pohled a ignorace. No, k tomu mohu říci jen to, že se z toho nezblázním a nakupovat tam budu klidně dál.  zuzi – a te´d jdu na to vaření!

 Posted by at 9.13

  5 Responses to “Než se pustím do práce”

  1. Panebože, to bude ale extra pipka, ta prodavačka. Chybu neuzná a ještě je kyselá, z té budou mít doma asi radost 🙂 Dobře, že si od takových nenecháš diktovat.

  2. Nemám na tyhle věci žaludek, přijdu si pak jako fúrie, možná bych si toho nevšimla, ale nakupovala jsem jen jednu položku. Kdoví zda to není věc obvyklá.

  3. Zuzi,děláš to správně!Nenechej se okrádat!A všechny závady na zboží reklamuj!Já bych ti mohla vyprávět 🙂

  4. Zuzi,fandím Ti a držím palce. Máš recht! I já se v podobných případech bráním, vlídně, ale urputně.

  5. No ba, Míšo, bylo by špatné mlčet. Já také neřvu, ale nejsem ani puťka :).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient