Úno 102011
 

a ohromní bílí pavouci

V posledních dnech se tu objevuji nepravidelně, žiju zkrátka prací a doma jsem ráda, že už nic nemusím. Včera jsem měla velké dilema, už už jsem byla rozhodnutá trucovat, ale ráno jsem spontánně udělala pravý opak a díky za to vnuknutí. Není nic horšího než se žrát a dělat ze sebe nezávislého svobodného hrdinu. Jsem zase sama doma a užívám si to. Den se prodlužuje a těším se na víkend. Bude-li vše hrát do noty, vyrazím na Baldu a užiju si konečně i jiných potěšení. Snad to přežiju. Máme za sebou již páté podvečerní čtení a už se o návštěvu nebojím, ohlas je čím dál větší a přestože v pátek nepřišli 3 stálí hosté nahradili je jiní a úspěchem je, že chodí sami děti a dokonce i kluci. Čtu čím dál méně, a děti čím dál více. Dokonce se objevilo i několik velmi zdatných předčítačů s dobrým výrazným hlasitým přednesem a jsou to kupodivu oba kluci. Největší úspěch má závěrečné promítání filmů na primitivní promítačce. Také zde se děti mohou přetrhnout a střídají se v komentování jednotlivých políček. Zvolila jsem Červenou karkulku a tipovací soutěž co se bude promítat měla dva vítěze. Je fascinující, jak v době počítačů tohle děti baví. Byl to spásný nápad. Připravuji podvečerní čtení lechtivé literatury pro dospělé. Začneme nějak postupně, snad se někam dopracujem … Březen je měsícem čtenářů, tak čtěte! O víkendu se polepším, chci konečně popsat víkendové zážitky, dá to práci větší než tohle plkání :). Tak možná nějaké fotky z poslední besedy s prvňáčky.

Největší dojem z literární besedy v dětech zanechala návštěva tajemného sklepení s pavoučími sítěmi odhora až dolů a obrovskými bílými pavouky. Příští týden čekám další prvňáky a mám pocit, že to dopadne úplně stejně. Alespoň paní učitelka je právě na tohle zpestření pěkně natěšená. Člověk se snaží a nakonec to vyhrají bílí ohromní pavouci!

 Posted by at 20.35

  8 Responses to “Tajemné sklepení”

  1. sklepy jsou odkud?

  2. … a kde jsou pavouci?
    😉 detailíček by nebyl?

  3. LV,sklepy jsou v budově knihovny.

  4. Gombo,já tam nebyla, čekala jsem na ně schovaná ve skladu, říkali to ustrašené děti a učitelka. Ppozději jsem pochopila, že to byla fikce vymyšlená p. učitelkou, aby měly děti velký zážitek, a opravdu ho měly.

  5. pěkné sklepy, vhodné pro film a jako vinárna, málorozměrná divadelní představení atd.

  6. Ještě za socialismu tam měla být čajovna, zrekonstruoval by to na své náklady jeden sořízněný pan buddhista. Ale neprošlo to radou MěNV. Situaci dnes komentovat nechci.

  7. červená sukně jste Vy?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient