Úno 042011
 

a přesto jsem dostala zvláštní zprávu. Díky svým blogům.

Čtete mě? Čtete-li blogy oba (tím druhým myslím ten knihovnický), máte o mně a o mém psaní vytvořený určitý obraz. Kultura všeho druhu, tak trochu mišmaš, ale patrná 🙂 snaha nejít po povrchu a hlavně se vyjádřit, dát o sobě vědět.

Včera jsem dostala velmi zvláštní neveřejný vzkaz – týká se hrobu českého spisovatele Václava Čtvrtka.

Cituji: Bohuzel jsme se dozvedeli, ze za tento hrob neni od roku 1995 zaplaceno a hrozi jeho zruseni. Podle meho nazoru je to hrozne, protoze se vlastne jedna o “kulturni dedictvi”. Bohuzel se nam nedari sehnat jeho dceru Marketu, ktera zije v zahranici … atd.

Tato paní, jejíž jméno je uvedeno v e-mailu a je svým způsobem s touto rodinou příbuzensky svázána, hledala kontakt na jediného právoplatného dědice, jmenovanou dceru M. a díky informacím v blogu z Pohádkového Jičína mne oslovila s prosbou o jakoukoli pomoc. Zatelefonovala jsem do jičínské knihovny, kde kontakt na paní Markétu mají. Uvidíme, zda se věc pohne…

Zamyslela jsem se. Vím kde je pan spisovatel Václav Čtvrtek pohřbený? a vědí to jiní? chodí někdo rozsvěcet na jeho hrob? a zajímá to někoho? Jeho dílo je ještě tak živé a na celé síti jsem informaci o jeho místě posledního odpočinku neobjevila. O hrob se starali jeho příbuzní a jak to bývá, ať je člověk jakkoli slavný, někdy dojde k situaci, že i ten poslední kdo se o hrob stará a tam dochází, zemře, a nastane to co se stalo i s hrobem Václava Čtvrtka. Zapomene se na něho. Snad má svůj hrob na hřbitově, na Praze 6 – víte o něm? A jak můžeme pomoci, co myslíte?

 

 

Pozn. Tím nikam nechodím myslím, že jsem tuto zimu hodně uzavřená, tak i tak.

 Posted by at 10.55

  3 Responses to “Nikam nechodím”

 1. Od roku 1995? To už je 16 let…
  Ta paní, co má zprávu, že je hrob nezaplacený, neví kde ten hrob je? Možná to ví ten, kdo jí tu zprávu dal.
  Kolik stojí takové hrobové místo na 10 let asi?
  OSA nebo kdo, určitě vyplácí dědicům tantiemy.
  A jak můžeme pomoct? Třeba zaplatit ten nájem?

 2. Dík, Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně přepošle zprávu paní Markétě, bližší informace o ničem jiném nemám. Jsem vlastně jen prostředníkem. Kde má VČ hrob v současné době nevím, paní zjišťuje konlrétní fakta. Jsem také připravena pomoci.

 3. Já bych se taky přidal. Teď loni jsem si ho koupil podepsaného, mám ho moc rád.

  Demlovi někdo pro změnu náhrobek zničil…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient