Úno 012011
 

pod 10°C

 • od šesti do šesti …  byl dům prázdný a kamna vychládala až vychladla zcela. Přišla jsem domů a teplota v bytě rekordně klesla, ještě že to jistí akumulační kamna. Hbitě zatápím v kotelně pod kotlem, mezitím přes den nadržené akumulačky vyfukují teplý vzduch a vida – je 19.30 a v kuchyni stoupla teplota na 14,7. Kolik je ale v klenuté místnosti dole, kde právě pobývám, raději nezjišťuji, myslím že by mne to negativně ovlivnilo. Dostala jsem chuť na kakao a chlém s máslem a medem.
 • V práci mám napilno, i když se to nezdá, vymýšlím poslední detaily čtvrteční premiérové besedy pro prvňáky. Bude to tajemná výprava už cestou s hledáním dopisů a tak. Rychle se doučují abecedu, neboť budou hledat kartičky s předměty a přiřazovat k nim písmena abecedy a rovnat do dlouhého abecedního hada. měla jsem jisté problémy s některými písmeny a příslušnými věcmi, ale nakonec jsem je vyřešila; a upustila jsem od kyklopa s kyjem na písmeno Y, a nahradila dopravní značkou podobnou tomu písmenu.
 • Nikdy jsme za starého vedení nepořádaly besedy se spisovateli nebo ilustrátory. Ale chystáme se zrovna na dvě. Vynikající vtipálek Adolf Dudek přijede konce února – půjčily jsme si na něho krásné prostory muzea a protože SKANSKA taky něco v březnu poplatí, chceme ještě někoho. Ale už žádná knihovnická klišé. Na prvním místě knihovnických klišé jsou převleky. Bez převleků za čarodějnice, zvířátka a mrtvé spisovatele se dnes obejde málokterá knihovna, nás však ta móda nezasáhla. Naposledy jsme angažovali před 5 lety Andersena, a to bylo poprvé a naposledy. Odpoledne mi bleskl hlavou zajímavý nápad. Co pozvat na besedu Františka Skálu, výtvarníka, tvůrce fotografického komiksu o Cílkovi a Lídě. Ale jak navázat kontakt? Pan Skála je tradicionalista a z moderních civilizačních výdobytků nevlastní nic. Snad jen staré kolo. Ale určitě má nějaké kamarády s telefonem. Napadl mě Aleš Najbrt z Tros Sketos. Tak držte palce. Patří se vnésti čerstvý vzduch i do sametového knihovnictví.
 • Všimla jsem si, jak se mnoho intelektuálů rozhořčeně horlí nad novým pořadem na ČT2 vysílaným každý den po osmé:  Kultura s dvojkou. Stejně jako se dnes každej chytrej naváží do Katky. Je fakt, že jsem pořad viděla asi 3x ani jsem nedodívala a zdá se mi opravdu docela bezkrevný, ale né zas tak, jak jsem četla dnes. Prý je to pořad pro staré opuštěné učitelky co neš…jí. Zase nové klišé. Četla jsem, že se dá žít i bez toho, tak nevím. I když Mnislav Atanapa tvrdí pravý opak. Že na tom stojí svět! Ale vrtme se k tématu. Dobře že tu ten pořad vůbec je. Však ono se to časem rozproudí.
 • Dneska na smutečce povídal hráč na housle o svém kamarádovi, proslulým tím, že se rád chlubí plnou pěněženkou, a jak na to naposledy dojel. Byl uspán a obrán. A v zápětí nám sám předvedl, jak má ledabyle v té své 50 000 na nový plotr. Chtěla jsem si mu sednout na koleno, ale ucuk!
 • Teplota stoupla na 18°C a já si půjdu číst do peřin. Půjčila jsem si dost náročnou knihu Didi-Huberman: Před časem. Raději bych se dívala na dobrou detektivku, ale kde nic tu nic.
 • Také si čistíte zuby šmoulím hovínkem? Je to cool.

 Posted by at 20.13

  4 Responses to “Den, kdy klesla teplota v domě”

 1. Zuzi, palce držíme – úžasný nápad pozvat F. Skálu. Vím, že je to tvůj favorit, mě by stačil vlastně jen ten Aleš, ale ten zatím nic nenapsal. Už se těším, že ti to vyjde.
  Šmoulí hovínko :-)))), to musím ukázat Pejskovi, ten má rád Šmouly i fekální humor. :-))

 2. Snad se pan výtvarník ozve, zatím je však klid :).

 3. Chrast a vzpomínání…zuzi,docela náhodou jsem se dnes přes nějaké tvarohové řezy dostala na Tvůj blog a našla pár fotek z chrasteckého zámku a usoudila jsem,že máš asi vazbu na tuto lokalitu…? Já mám na tento zámek taky vzpomínky, které jsou už, taky jako u Armina, staré bratru čtvrt století ( a přesně ty samé… :-))Úplně mě to pohladilo po duši, trávívala jsem tam čas s kamarády o letních prázdninách, když jsem jezdila k babičce a vyhlášenému panu dentistovi na prázdniny…ale už jsem tam léta nebyla…hezký den

 4. Ahoj arolin, takové náhody mám nejraději, děkuji za vzpomínku. A tvarohové řezy a jablečný koláč … to jsou hity mého blogu 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient