Led 232011
 

Aby bylo jasno

Zpráva tiskové kanceláře: Centrum Brna v prvních dnech října roku 2010 oživilo pět nových soch a artefaktů, které magistrát městu sliboval už několik let. Jejich instalace vyvolala u veřejnosti emoce včetně obdivu, posměchu či kritiky.


Jen málokdo však tehdy tušil, že jedna ze soch vytvoří předvoj nové důchodové reformy.

Jedná se údajně o obří multifunkční hodinový stroj.  Autorem pláště je architekt Oldřich Rujbr a tvůrcem budíku Petr Kameník. Výroba trvala tři roky a stála Brno 12 milionů korun. Orloj z leštěné africké žuly se tyčí do výše šesti metrů, váží čtyřiadvacet tun a jeho součástí je i zvonkohra. Jedná se však o kamufláž. Objekt je více penisem než hodinami a tento oblý, hladký a lesklý monument typického tvaru svou černou barvou evokuje tím více  nadstandardní pyje mužů afrického původu, jak se o nich odpradávna traduje.


Ano, klasické veřejné hodiny sloužící občanům procházejícím kolem objektu k připomenutí nebo zjištění času to skutečně nejsou. Kolik je hodin pozná jen člověk poučený – který si prostudoval návod k použití, k jehož pochopení se předpokládá průměrná inteligence;  pro konkrétní informaci si navíc musí občan dojít až k objektu a vyvinout pro její získání určité úsilí. Kdo o tom bohulibém účelu brněnského pilonu neví, projde však kolem něho s úsměvem, zalíbením a jedinou myšlenkou –  na falos, fallos, falus – mužský pohlavní orgán. A hned má lepší náladu. Jak praví očitá svědkyně Míša:  je nepřehlédnutelný, elegantní a nadčasový. A s tímto tvrzením jednoznačně souhlasím.

Shromažďující se brněnští uctívači falusu – rekrutují se ze všech věkových, sociálních a zdravotních  skupin bez ohledu na národnost a barvu pleti

Říká se, že člověk není takový jaké má sám o sobě mínění, ale je takovým jakým ho vidí druzí, jeho okolí.  Je to pravda. A stejné je to i s tímto strojem. Podle tvůrců má představovat nábojnici odkazující k historickým událostem, kdy se Brno úspěšně ubránilo při obléhání švédskými vojsky. “Třešničkou na dortu” díla je, že z něho padají v 11 hodin skleněné kuličky, které spouštějí speciální zvonkohru. Symbolika skleněné kuličky je v odkazu na pověst, podle níž mohla generála Torstensona velícího Švédům zabít jen skleněná kulka.


– Nevím, jak je to přesně s  kuličkami, ale mé první seznámení s tímto dílem – objektem se odehrálo prostřednictvím televizní obrazovky a  dokumentu Sochy, příšery a medvědi od Kolína.  Fascinovaly mne osoby ženského pohlaví, zcela pochopitelně, které již drahně minut před jedenáctou okupovaly podélné otvory v orloji . Byly k jeho tělu přitisknuty a prsty ruky měly tak zvláštně zastrčené v těch otvorech. Hájily tak svá místa a vzrušeně reportérovi sdělovaly, jak je to napínavé. Vždyť nikdo neví z jakého otvoru ta kulička nakonec vyjede ven . A bude jen jedna. Vrcholem celé produkce se stala později vítězná žena kuličku skutečně třímající! Skleněnka měla v sobě dokonce údajný vánoční motiv, jak se prosléchalo – dvě červené vlnovky. Dotyčná paní vyprávěla s velkým zaujetí o té kuličce a dmula se pýchou, nabyla jsem až dojmu, že se kulička stane uctívaným předmětem na jejím domácím oltáříčku. Založeném pouze pro ten účel.

Ano, ten multifunkční stroj se stal též zábavou pro chudé. Ale nejvíc je tím falickým symbolem. A nejnovější inspirací našich politiků a jejich tajným trumfem! Tak dlouho se důchodová reforma odkládala a tříbila, až konečně dnes mají všichni zainteresovaní jasno. Při společném utajeném rituálním shromáždění u černého pilonu v Brně našli napříč spektrem politických stran shodu a dlouhodobou perspektivu. Peníze do státní kasy  nám zaručí pouze dostatek nových daňových poplatníků. To je jasné, není už kde brát. Na peněžité sociální bonusy nejsou peníze, a tak nám musí přijít na pomoc kouzla a magie. Jinak se noví občané sami nevyrobí, než že musí se zplodit, a k tomu je nutná 🙂 nálada, nikoli blbá, žáno. A tak pro začátek necháme schválit nový zákon: Do každé obce nad 5000 obyvatel falický symbol jako připomínka jeho plodivé síly.

Toto je velmi starý falický symbol, z Izraele

Zabíralo to už ve starověkém Řecku a u některých národů a kultů Afriky, Ameriky a Asie. Říká se tomu návrat ke kořenům, úcta k tradici a uznání nepsaného faktu, že bez sexu život nemá tu správnou šťávu. A obráží se to ve všem.

Zatím slouží brněnský pyjon (termín zuzi) jako zdroj zábavy, ale jak jsme zaznamenali – v řadách brněnské veřejnosti už se zakládají i kluby jeho rituálních uctívačů. Jeden z nich podle nezaručené zprávy údajně organizuje i blogger Kojot.

Těsně před uzávěrkou tohoto textu ke mně prosákla informace o dalším převratném návrhu krizového opatření. V zimě se bude po večerních televizních zprávách centrálně vypínat v domácnostech elektrický proud. A zprávy budou po sportu zakončené erotickou chvilkou životní prózy a poezie.

Ilustrační doprovod:

Na přelomu roku orloj na brněnském náměstí Svobody zakryla nafukovací ochrana, připomínající podvědomě prezervativ nebo tampon Pracovníci technických sítí navlékli na šest metrů vysoký hodinový stroj bílou “kosmickou” pláštěnku. Ta má černý žulový orloj, za který město zaplatilo dvanáct milionů korun, ochránit před silvestrovskými dělobuchy a rachejtlemi. Nafukovací pláštík má dvě vrstvy a aby držel tvar, jsou v něm umístěna žebra.

Silvestrovský obleček navrhl pro brněnský orloj Oldřich Rujbr, který je spolu s Petrem Kameníkem jeho tvůrcem, jak jsem uvedla. “Šlo o to stroj ochránit, ale nějak hezky, zvláštně a přitažlivě,” řekl Rujbr. Výroba speciální pláštěnky, kterou chce vedení města orloj chránit na Silvestra každý rok, stála více než 46 tisíc korun. – Já mám pocit, že oba tvůrci se tímto svým dílem baví a mají v hlavě i další kulišárny:

na obrázku pózují Rujbr s Kameníkem ve své tvůrčí dílně těsně před nasazením posledního modulu “Brněnské rakety”, zatím neopláštěné. Snímek zveřejňuji též proto, že máte jedinečnou možnost vidět otvor na plošce – fazetě závěrečného modulu, jak symbolické. Soudím, že zde je to tajemné místo, kterým proudí kuličky do systému.

Tento falický symbol se nachází v Londýně. je to budova pojišťovny a říká se jí mezi lidmi okurka

Proslýchá se, že “Klub Brňáků za nový penis” bude soše každoročně navlékat 1. prosince, což je Světový den AID, vlastní prezervativ, nikoli ten obecní, nafukovací, znázorněný zde ve versi kolující internetem – zdroj Libor Veselý

Zde vyobrazen modelový vzor veřejného falického symbolu v levnější plastové versi pro obce nad 5000 obyvatel – do 10 000 , který schválila sněmovna. Poslední korektury provedla Rada ČT, která je garantem doporučeného výtvarného návrhu falického symbolu. Na další variantách pro vesnice a větší města se pracuje. Na falický symbol pro Prahu bude vyhlášen v nejbližší době veřejný tendr.

 

 

.

 


 Posted by at 13.14

  9 Responses to “Nová důchodová reforma”

  1. svatyně je umístěna téměř přesně v místě, kde byl ještě nedávno – měřeno historicky na náměstí Svobody kostel – křesťanská svatyně, kostel byl o něco vlevo.Žlutá budova za ním je budova policie,na rohu vpravo je budova etnografického muzea – dříve palác šlechtičen,kde byl výchovný ústav šlechtičen, budova nalevo, která je vidět dobře na snímku s názvem i Brno má své dny, je růžovoučká budova krajského finančního ředitelství, které jak je výše napsáno má na starosti daně,ještě více nalevo je budova banky.Podle některých zpráv všechny tyto instituce přispěly na výrobu, protože všechny provozují činnost,která s ním souvisí. Ten tmavší pán s bílým kelímkem v ruce na prvním snímku stál modelem. Podobný symbol – pyjon je i v Praze na hradě, podobně tam byl umístěn podle hesla, z Poláčkovy knihy bylo nás pět – kdo ho má největšího je šéf,jenže v tomto případě se to nějak špatně pochopilo a uplatnila se varianta a největší pyjon je šéf,protože pyjon umístěný v Praze na hradě je zlomený,je to symbol toho, že patří fyzicky a psychicky neschopnému.Po Brně kdysi pobíhal svéprávnosti zbavený tmavší pán,který svůj pyjon ukazoval ženám a jako závěr svého vystoupení prováděl jeho opalování za pomoci zapalovače. Nejčastěji se vyskytoval na Malinovského náměstí. Jeho biotop byl na trase Malinovského náměstí, Kobližná, náměstí Svobody, Česká.Protože blázni a děti mají vždy pravdu, již tehdy ukazoval co na náměstí chybí.A ono tam chybí, na pyjonu chybí pamětní deska s textem, že první na myšlenku umístění pyjonu na náměstí připadl duševní svéprávnosti zbavený občan XY, který jako první ukazoval brněnským občanům nefunkční model.

  2. LV,děkuji vám jménem svým a čtenářů za doplňující informace, které mi nebyly v době psaní textu známy. Jsem také potešena, že jste přijal za vlastní termín PYJON. Doufejme, že se rozšíří i po Brně. A nejen tam.

  3. Jen poznámka: Když se podíváš na pražský orloj, taky nepoznáš, kolik je hodin, a přece na něj lidi z celého světa čučí. Třeba ty lidi budou jezdit i do Brna a čučet. Když to doma nemaj…

  4. Člověče, Kutile, to mi říkáš novinu, já taky čučím na pražský orloj a kolik je hodin a že to nejde poznat už vůbec nevnímám. Jenže tenhle pyjon se brzy okouká. Když se to nebere mysticky, aby byl z toho uctívač u vytržení.

  5. Muselo by se to propagovat,a také by museli do Brna jezdit lidé i za jinými atrakcemi.Nicméně Brno ten potenciál pro turisty má,jenže ho moc nevyužívá. Samo o sobě ten pyjon nezaujme, protože oproti pražskému orloji na něm zvnějšku nic zajímavého není. Mám dojem, získaný na základě mého několikaletého pobytu v Praze, že nejvíce obdivovatelů má orloj v době kokrhání kohouta, stejně tak Olomoucký orloj. V Brně je dle mého názoru celá hodina atraktivní snad pro toho kdo má možnost získat kuličku. Možná kdyby se mu vždy k nějakému výročí oblékali slušivé oblečky jako ochrana před sprejery, tak možná potom, ale sprejeři si ho asi z vyjímkou Silvestra všímat nebudou, protože je naproti policie. Myslím si, že když se Brnu podaří využít svůj potenciál a napřílad se patřičně zrekonstruje a zpropaguje kostnice poblíž Jakuba, brněnské podzemí a další potom by mohl být pyjon jednou z atrakcí i pro zahraniční turisty. Zatím mám dojem, že v Brně a okolí je zdrojem vtipů jeho tvar,to, že to jsou nepřehledné hodiny lidem ani tak nevadí, spíše jim vzhledem k tomu vadí cena 12 milionů, slyšel jsem i údaj 20 milionů. Cenu neznám, moc jsem se o ni nezajímal.

  6. Co se týká pražského orloje, tak jeden z mých známých, který se zajímá o astronomii pozná kolik je na něm hodin a další údaje.O sobě nemluvím já jsem si musel přečíst někde návod. Myslím si, že Praha dělá chybu, že návod k orloji nezveřejňuje.Pochopit ho není zase tak těžké.Samozřejmě některé údaje mohou být těžké pro běžného občana zjistit ale datum a čas není problém, jen se musí vycházet z toho, že kdysi dávno se čas počítal jinak ( ne od půlnoci ) a platil geocentrismus.

  7. LV, s tím oblékáním to je dobrý nápad, čurajícího chlapečka v Bruselu taky občas oblékají, lidí se tam choděj dívat a přitom je to takový pidižvík (myslím ta socha jako celek)…

  8. LV a KutilPánové děkuji za vyjádření. Pražský orloj neberu jako hodiny, ale jako dílo umělecké, pro lid procházející dekorativní. Nikdo na ně nekouká kvůli zjišťování času a fajnšmekři mají o čem bádat. Má zkrátka své tajemství. Pyjon je zakuklený falus, a bez strojku by se ušetřilo. Nedá se na to koukat s trvalejším zaujetím jako na orloj, zjistit kolik je hodin člověka zdrží. Je to dobrý tak ke vzývání, jak správně píše LV boha plodnosti. Nápad s kuličkami mě nevzal za srdce. Stát u pyjonu půl hodiny před spuštěním kuličky s podobně postiženými občany, mít ruce strčené ve škvíře a nadějí čekat na ZÁZRAK mi přijde podivné. … Snad to tu vyšší porodnost v Brně vyřeší.

  9. cha! překvapivě nadčasové. Bymě zajímalo, kterej politickej überkokot stál k poslední fotce modelem.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient