Led 162011
 

jinak?

Vyznění knihy Škola malého stromu nezůstalo bez následku. Klid té knihy, samozřejmost konání, chápání jeden druhého a absence chaosu a rozervanosti mne přivedla k zamyšlení, jestli něco nedělám špatně. Do not mi nahrála i další věc … nejednotnost výkladu zákona orgány a různými sdruženími včetně rozdílných názorů na moje šance v jisté věci, v níž jsem si dala odklad a nyní jsem se chtěla do ní znovu s vervou obout. A narazila jsem. Právě na ten nesoulad. Jako když je to načasováno. Snad ještě jeden pokus a tentokrát jdu do sebe já. Ano, musím použít stejný citát jako před týdnem … když nejde mohamed k hoře musí hora k mohamedovi. A tak zkusím pohnout sama sebou než udělam další životní škrt. S výsledkem nejistým, však dopadem podobným následku dopadu tunguzského meteoritu.

O víkendu jsem se pokoušela překonat svoje stereotypy, neštěkat, neprudit, nevytáčet a bejt v klidu. Být vstřícnější. A nejvíc brát svůj “těžký život” s humorem – nejen venku, ale i uvnitř, a nadhledem. Nebát se. Žádný sebelitování….  Je neděle večer a já jsem zase sama. Přežili jsme a dávám si první bod. A ten druhý synovi. Bez mých mentorských připomínek najednou šlo i to s čím nešlo pohnout. Já vím, není vyhráno, ale aspoň se už netrápím. “Utopení doktora Mráčka” se odkládá.

 Posted by at 20.17

  4 Responses to “Což to zkusit”

  1. Zuzi,máš velký talent dívat se kolem sebe a dělit se s námi o svoje vidění světa.Proto tak ráda chodím na tvůj blog.A když se dokážeš podívat i do svého nitra a něco změnit k prospěchu tvému i tvého okolí – to je ohromné.Užívej si radost z toho ….

  2. Použiji citát jednoho státního úředníka z 19. století : Já tomu sice vůbec nerozumím, ale vím, že je to tak správné.
    upřesňují já –
    Tj. jak to děláte

  3. ivy, ano dá se na to tak pohlédnout, ale tady v praxi je to nejspíš život senzitivního zoufalce vedený stylem ode zdi ke zdi případně pokus omyl. Děkuji za povzbuzení

  4. LV, dělám to jak umím, hlavně to ustát se ctí a nezbláznit se.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient