Pro 292010
 

Vděčné téma

Ano, dlouho jsem se nezmínila. Na letní prázdniny jsem se zrušila, ale v září mi to nedalo a už jsem tam zase. Je to asi návyk tam … existovat. Profil jsem si záměrně vytvořila intelektuálský a oblíbenou intimní rubriku jsem zcela ignorovala. Nehledám totiž žádný loudily ani mazlíky, těch je všude kolem plno, jdu v prvním plánu po duši – s tím už je to horší. A důsledek se brzy dostavil. Po první vlně zájmu potřebných o nové maso jakéhokoli druhu a jakosti se seznamování zcela zastavilo. A mám co jsem chtěla. Klid od otrapů a také, jsou li tam tací – intelektuálů. Jsem asi nenapravitelná idealistka, která se nedokázala vtělit do dnešní zcela otevřené intimity. Nedávno mě v Lidovkách zaujal text  Mnislava zeleného – Atanapy. Něco na tom asi bude …

úryvky:

Lidé chtějí být bohatí. Ale proč? Potěšení je jen vnější atribut. V něm je skryt důležitější fakt, který si mnozí nechtějí připustit: pozornost žen.

Být úspěšný, slavný, být chytrý – to je to, oč tu běží. Aby byl muž viděn, aby se o něm vědělo, aby získal větší prestiž. A hlavně aby získal větší teritorium pro svoji pohlavní aktivitu; aby mohl šířit své geny. Vše ostatní je pomíjivé.

Mít své geny uvnitř budoucích potomků je nezpochybnitelným samčím instinktem. Cílem muže je proto mít co nejvíce žen a potomků. Jakkoli se nás kultura snaží přesvědčit o opaku, myslí a cítí muž stále polygynně.

Věrnost si vymyslela naše civilizace. A to především s ohledem na shromážděný majetek. Kde nikdo nic nemá a nikdo nic nechce, jen ty vaginy – jako u amazonských indiánů – nevěra se neřeší. Naopak čím víc dětí od kohokoliv, tím lépe. Kmen musí přežít. To je hlavní zákon.

Falus na centrálním náměstí Po celém světě je ve všech původních kulturách penis oslavován jako kult plodnosti. Když jsem v mayském městě Uxmal na Yucatánu před čtyřiceti lety uviděl povalenou a rozlomenou kamennou sochu asi třímetrového penisu, konečně mi to doklaplo. Stál na ústředním náměstí, jako hlavní symbol aktivity nutné k přežití, zatímco v našich civilizacích na obdobném místě stává třeba jezdecká socha slavného muže – zakladatele státu či válečníka.

Není tedy divu, že muži ve všech kulturách touží po velkém penisu a vědomě i nevědomky si jej stále poměřují s ostatními. Například amazonští Bororové si na penis nasazují jakýsi jehlan ze zkrouceného lýka, Papuánci zase jakési pouzdro. Velikost obojího má nést jasný vzkaz.

Na tomto místě nelze opomenout historku cestovatele a etnografa Alberto Vojtěcha Friče, který si u Bororů stěžoval, že indiánský krejčí mu střihl malé pouzdro. Však také Frič u Chamakoků zanechal dobře patrnou stopu: jeho indiánská žena přivedla na svět osm dětí hrdě nesoucích jméno Fric.

Celý text:  Milujte se a množte se

 Posted by at 17.48

  5 Responses to “Na seznamce”

  1. Zuzi, kdybych byla chlap, tak už jsem zamilovaná. Máš všechny kvality, které preferuji. :-)) Jenže kdybych byla chlap, asi bych preferovala zcela něco jiného. 🙂 Tvoje otrapka Evina

  2. Evi, na to se dá řici jediné: Škoda, že nejsi chlap. Se všemi svými atributy.

  3. Ahoj Zuzi, zdravím Tě po dlouhé době a přeju vše nej nej do roku 2011 😉

  4. Ahoj Ještěrko, dík že ses stavila a díky za přání, přeju také hezký nový rok!

  5. kmenNojo, ale pak se musí starat celý kmen o křížem krážem napráskané potomky, jinak by to nefungovalo, zůstaly by sedřené ženy s houfem hladových dětí. V našich podmínkách by to alespoň takto často končilo, proto to nelze zavádět. Ani u Hippies komunit to nefungovalo dlouho/bezchybně.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient