Pro 212010
 

Knihy na poslední chvíli a podle mého gusta

Dům a bydlení (Slovart)

Pozor, tato kniha je doporučena i pro analfabety! Potřebujete inspiraci jak bydlet a kde? Mezinárodní tým pro vás připravil obrázkovou knížku 60 realizací bydlení z celého světa a bez dlouhých řečí můžete zkoumat inspiraci z fotografií bytových celků i detailů, půdorysných náčrtů a podobně.

 

Robert Walser: Procházka (Opus)

Krása každodennosti a obyčejnosti!  Piják svobody, který se většinu života pohyboval jako tulák a vagabund na kraji společnosti, platí za odmítnutí jít s davem ještě dnes davovým nezájmem. Ani já o něm nic nevím, ale chci si tuto knihu určitě přečíst – má jen 56 stran  – tento text je považován za jeden z nejkrásnějších Walserových textů, povídka Der Spaziergang byla poprvé otištěna roku 1917. a očekávejte záznam jednoho odpoledne, kdy se vypravěč vydává na zdánlivě bezcílnou pochůzku okolím. Z textu složeného z nejvšednějších epizod se postupně stává neokázalý manifest potřeby osobní svobody a osobního štěstí, bez čehož stojí život za starou belu!

John Irving: Poslední noc na Klikaté řece

Žádná selanka, autor který nezklame! Děj se začíná odvíjet v polovině 50. let ve vývařovně dřevorubecké osady v severním New Hampshiru, kde si úzkostný dvanáctiletý chlapec splete přítelkyni místního konstábla s medvědem. Chlapec a jeho otec jsou nuceni z okresu Coos uprchnout

J. H. Krchovský: Dvojité dno

Čerstvá dávka cynické dekadencéééééé! Básník, který své pappenheimské nikdy nezklame!

A něco krásného, nejkrásnějšího: Já vím, nejsou to žádné novinky, ale rozhodně neprohloupíte, počtete si všichni a knihy jsou k sehnání!

Petr Malec: Šmalcova abeceda

Kniha pro všechny hledače! Krásy světa v abecedním pořádku na důmyslných vyobrazeních a (nikoliv na posledním místě) hádanka na každém listě! Děti se formou zábavné a nikdy nekončící hry naučí nová slova i nové situace.

Pavel Čech: Tajemství ostrova za prkennou ohradou

Kdo to ještě nemá? Milovníci dobrodružství, tajemna a chlapeckých ideálů zpozorněte. Malíř a spisovatel Pavel Čech je podivuhodný člověk. Je autodiktantem a sám se po letech vykreslil do krásy. Jeho poetika je ve všech směrech velmi silná, a dojemná, ale tak nějak chlapsky. Kniha byla nedávno oceněna a stala se nejlepším původním českým komiksem za uplynulý rok.

Jean Giona: Muž, který sázel stromy

Neokázalá kniha o neokázalém muži, který našel své štěstí tam, kde by ho málokdo hledal.

A na závěr BOMBA!

Igor Nosov: Neználek v kamenném městě

Po dlouhé odmlce znovu přichází neposedný Neználek i všichni jeho kamarádi – Šroubek s Vroubkem, Čiperka, Všeználek, doktor Pilulkin i malenka Knoflenka. Tentokrát se vydávají na dobrodružnou výpravu na vorech po Okurkové řece. Po dlouhé plavbě se před nimi ve vyprahlé pustině objeví Kamenné město. Jejich obyvatelé návštěvníky zprvu považují za mimozemšťany, ale když se ukáže, že to jsou prachobyčejní malíčkové, přátelsky je přivítají a pozvou je, aby strávili nějaký čas u nich.

 Posted by at 16.48

  7 Responses to “Tipy na dárky k vánocům”

 1. Jako astronom jsem považoval Neználka na Měsíci za povinnou dětskou literaturu.Postupnějsem přečetl Neználkovy příhody,Neználek ve Slunečním městě a zmiňovaného Neználka na Měsíci,Neználek v Kamenném městě neznám.Velice se tomu divím, že něco neznám ale je to tak. Prosím o sdělení většího množství informací o této knize,i když ji číst nebudu,rád bych o ní hodně věděl.

 2. Ano, vyhovím vám.Po mnoha letech se rozhodl vnuk slavného Nikolaje Nosova, Igor, napsat pokračování Neználkových příhod, slavný ilustrátor Jaromír Zápal mezitím zemřel, ale nebojte, nějaký mně dosud neznámý epigon nakreslil ilustrace v jeho duchu. Výchovné působení je tentokrát zaměřeno na ochranu životního prostředí před výstřelky civilizace.
  Autor se rovněž neopomene kriticky otřít o užvaněné a bezobsažné mediální zpravodajství a o pitomě bezduché, nabubřelé reklamní slogany. Z textu rovněž vyplyne, že vnuk Igor nemá rád moderní umění a je spíše zpátečníkem než pokrokářem. Informace jsem čerpala z časopisu Plav, kde knihu přibližuje čtenáři sám překladatel Milan Dvořák.

 3. Já měla nejraději Neználka ve Slunečním městě. Obdivovala jsem tehdy důmyslnou architekturu toho města,a vůbec, Zápalovy ilustrace tvořily silně nadpoloviční úspěch knížek. Ještě máme leporelo s jeho ilustracemi, tam účinkuje trpaslík zahradníček.
  Musím Neználka koupit do knihovny, jestli si knihu zatím nepřečtete sám, dodám recenzi.

 4. "chlapec si spletl přítelkyni místního konstábla s medvědem" – to vypadá na mimořádně zajímavý děj!

 5. lední brtníku, z tvého upřímného zájmu o románovou zápletku soudím, že kdyby byl děj románu autorem situován za polární kruh, jistě bys s koupí knihy neváhal ani vteřinu 🙂

 6. Dům a bydleníDíky za tip,knihu už vlastním a kochám
  se než ji přinese Ježíšek těm pro koho
  je určena.

 7. hannah,to jsi mi udělala vážně radost. A dík, žes podala zprávu 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient