Pro 202010
 

BOHEMILK  sušené mléko

Tak tohle se povedlo! Obal sušeného mléka v retro stylu vyčnívá v regálech obchodu svou povedenou prvorepublikovou patinou navozující dojem dobré kvality a tradiční solidnosti. Hledala jsem, který šikula tu krabici vymyslel a nic. Musela jsem se zeptat, stálo mi to zato.

Autorem je Vilém Heinz a jeho agentura Heinz design.
Vidět tenhle obal bylo pro mne obdobným požitkem jako nedávno spatřený obraz Jakuba Schikanedera (1855 - 1924) nazvaný Kontemplace (byl vydražen za 8 milionů)
Přeneste se do jeho mystického světa...
 Posted by at 20.43

  10 Responses to “Design, který nepřehlédneš!”

 1. fakt pěkné, asi začnu kupovat:-)

 2. Mléko mě (bohužel?)neoslovilo,zato Schikanederova Kontemplace velmi!!!
  To bych si přála vidět na vlastní oči.Díky alespoň za tuto krásnou podívanou 🙂

 3. Marto, mohu doporučit, udělala jsem z něho kokosové koule. Jsou velmi lahodné. Obal s červenou kombinací má mléko plnotučné, nalezneš však i modrý a zelený obal, podobně jako u tekutého mléka.

 4. ivy, text je trochu nadsázka, víme; ale také víme, že všechno co je kolem na nás působí, a tak je obal od mléka stejně důležitý jako obraz. Obraz jsem neznala, nikdy jsem neviděla ani reprodukci. Je velmi krásný. Dočetla jsem se, že dvoumetrový obraz se po mnoho desetiletí považoval za nezvěstný, nicméně záhy po objevení byl vystaven jako umělecká senzace v pražské Národní galerii a pak i v brněnské Moravské galerii. Vůbec jsem tu informaci dříve nezaznamenala.

 5. To sušený mlíko mě dostalo – myslel sem, že to je obal z první republiky, který si vyhrabala někde na půdě.

 6. No vida! Já na to taky koukala jak blázen a otáčela ze všech stran :). To je vintage jak prase!

 7. No a já teď začala chodit do mlékomatu pro čerstvé, to je také retro zážitek:-)

 8. Tak tohle u nás nemáme..

 9. Zuzi,musím se přiznat k úchylce.Profesionální,bohužel.Na obalu hledám výrobce,datum použitelnosti a další nesmysly a vůbec ho nevnímám z hlediska estetického.Tak a je to venku,jsem úchyl :-)) Výtvarné umění ale vnímám,proto mám tak ráda tvůj blog.

  A ještě hlášení:dnes 3 vánočky,5 kusů miništoly a kakaové cukroví !!!Jsem na sebe hrdá.Na pusinky mám spoustu materiálu ale odvaha zatím chybí.

 10. ivy, potřebovala bych kus tvého zájmu o tyhle věci, já před dvěma dny vybírala mléko a líbila se mi ta lahev do hranata, tak jsem dvě koupila. Včera večer, když jsem si lila mléko do kafe jsem zjistila, že v tom dni kdy jsem je kupovala uplynula jejich trvanlivost. Musím si zvyknout tyhle věci hledat a kontrolovat, neboť se prodavači začínají chovat tržně a tím pádem vychytrale. Na hraně. V našem malém městě 5000 obyvatel i s okolními vesnicemi máme 8 samoobsluh ( ani jeden nadnárodní řetězec a 3 obchody jsou "vietnamské"), tak zuří velký boj o zákazníka. Kupodivu se to neobráží na cenách. Všichni je mají tak nějak docela vysoké – si podobné, vypadá to tu na "nadnárodní kartel" 🙂
  Vánočku upéct jsem se nikdy nepokusila, vzdávám ti čest a slávu!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient