Pro 162010
 

pokus

Nejlepší skladbou roku 2010 podle webového magazínu Spinner je stala skladba Stylo od skupiny Gorillaz, na Pitchforku zvítězila skladba Round and Round od Ariel Pink’s Haunted Graffiti.

Vyslechla jsem, obě si jsou trochu podobné, nemyslíte? Není to žádná divočina, ale pěkně se to line kupředu, základní rytmus líně tepe, jako když se táhne med (myslím spíše  Round and Round) nedovedu odborně rozebrat, ale skladby se mi na první poslech jeví celistvě, více mne zaujala Stylo, je rozmanitější, dravější, ten kompilát zvuků je fascinující. Hezký je jak se zezačátku v prostoru auťáku objeví postupně všechny figurky Gorillaz a policajt má v krabici kokosový suky.

Převzato z blogu A2TV

…A mimochodem Gorillaz dají na internet nové album z cest. Na Štědrý den vyjde videoklip k nové písni, o den později bude volně ke stažení celé album.

 Posted by at 9.16

  14 Responses to “Skladba roku 2010”

 1. Hudba báječná, pokus úspěšný. Na další výzkum ti jistě poskytnou grant. :-)))

 2. hahaha, mám takový soupis rad Jak na to od Jirky TS, ale tohle se mu asi zdálo na mě složité, moc mi nevěřil, jistě je nyní na mě hrdý, co už všechno umím!

 3. No jasne, ze Gorillaz, kdo je vic? Ale jako skladbu roku bych od nich dala asi Melancholy Hill, ta je nadherna.Ale je fakt, ze Stylo je pecka. Nevim, nemuzu se rozhodnout:-)))

 4. Nejsou to suky, ale koblihy;-)
  Mě to zas tak neuchvátilo, illustraci k hornímu nechápu, dole zase neberu náznak glorifikace násilí apod. Prostě nevím, o čem to je a jen tak bych si to nepustila.

 5. Souhlasím s Martou, Stylo je pecka :), z alba vyčnívá….

 6. Bos, ilustraci nerozumím, nerozumím totiž textu, Gorillaz… pro ty hajzlíky mám nějakou slabost nebo co a přestože násilí nefandím a nevyhledávám ho, tenhle klip si užívám, BW je k nakousnutí, nemohu si pomoct, ty jeho výrazy jsou kultovního charakteru.

 7. na gorillaz nemá smysl klikat, tak jsem zkusil to druhé. vydržel jsem to 20 vteřin.
  ok; máme na disku hafo různých hudeb a posloucháme je v hafo různých obdobích. ale musí být důvod si to pustit podruhé – jinak to jen zabírá místo ve výpisu adresářů.
  poslední měsíc používám jako budík "massive attack". no, budík… dobře se mi u toho dál chrápe.

 8. Brtníku, já už hudbu moc neposlouchám, potřebuji k tomu samotu a klid, soustředění a mám čím dál méně času právě na tohle. Raději jsem venku. Já nemám v současné době vůbec přehled a hudbu poslouchám více méně náhodně, jsem ráda, když mě na něco upozorní syn. Obě skladby se mi poslouchají dobře a zrovna tahle G. se povedla. Safra, tobě se fakt nelíbí, jak je to možný? Nezříkej se. Zkus to.

 9. [2] skvělá práce 🙂

 10. Dík!

 11. 6co je BW?

 12. Bruce Willis

 13. Jo tak ten je dobrej.

 14. ano, to líp zahrát nejde… cejtí to zcela přesně.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient