Pro 122010
 

a internetová televize ARTYČOK

Na televizním webu Artyčok fungující pod záštitou Akademie výtvarných umění v Praze je zveřejněm záznam přednášky skupiny WWW, která na akademii přednášela. Je tam povídání, hudba, obrazy, aktéři Ondřej Anděra a Lubomír Typlt. Délka je 77 minut, ale stojí to zato.  Velmi výjímečný záznam, velmi výjímečná skupina.  Anatomie, podle mě to nejlepší z jejich poslední desky Tanec sekyr.

Skupina WWW obdržela v roce 2009 Prestižní Cenu Revolver Revue. Dle názoru redakce RR v současnosti patří k nejzajímavějším seskupením na české umělecké scéně. Obsáhlým portrétním blokem představena v Revolver Revue č. 74/2009, jehož součastí bylo i CD s novými skladbami skupiny.

WWW vznikli v Praze na počátku 90. let, kdy se stali jednou z prvních rapovych kapel u nás. Spoluvytvářeli též základy místního graffiti a breakdancové a turntablistické scény. V pozdějších letech začali pracovat s živymi nástroji a pozvolna se odklonili od klasické rapové produkce. Na konci 90. let se kapela rozpadla. Na scénu se vrátila v roce 2006 prostřednictvím debutového alba Neurobeat, které bylo především dílem hudebníka a rapera Ondřeje Anděry a textaře a výtvarníka Lubomíra Typlta. Neurobeat byl vydán jako v pořadí druhý český duální disk, který mimo audio stopy obsahuje i autorskou klipovou tvorbu. Klipy WWW byly mimo jiné prezentovány i v uměleckych galeriích. Druhé album s názvem Tanec sekyr vydali WWW vloni.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/letosni-cenu-revolver-revue-ziskaji-experimentujici-hiphoperi-www-11x-/hudba.asp?c=A100220_143423_hudba_ob

 

 Posted by at 19.28

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient