Pro 122010
 

na dvojí způsob

Letos jsem se z důvodů důležitějších záležitostí nezúčastnila žádného ze dvou vánočních večírků, na něž pracovně “spadám”. Jsem radši, existují mnohem smysluplnější setkání s lidmi, s nimiž se vzájemně zajímáme. A abych se přiznala mám raději setkání při jiných příležitostech než při těch s alkoholickým podtextem. Třeba jedeme-li vodu. Tam pravda nějaký ten kalíšek také nechybí, ale na vodě se to zkrátka patří, a basta.

V pátek jsem tedy po společném pracovním obědě v širokém – tom nejširším – kolektivu zamířila prodávat knihy na vánoční trh v jedné ze dvou místních základních škol. Ráda prodávám na takových akcích, ale je opravdu nevyzpytatelné, jestli lidé budou kupovat knížky nebo ne. Nejsem typem tradičního trhovce, který vehementně prodává, ale také nesedím v koutku a pročítám knihu. Tak něco mezi.

Celé přízemí školy včetně zasněženého dvora bylo plné vánočních dekorací a stánků  a ukázek prací dětí. A ty mne zaujaly moc. Bylo na ta dílka hezké podívání, a tak vám kromě pohledu na tu vánoční atmosféru nabídnu pro inspiraci i ty umělecké výtvory dětí.

Prodala jsem hodně knih, nečekala jsem v té nabídce všeho takový zájem o literaturu. Potěšilo mne, že některé děti se knih dožadovaly a mnozí rodiče dali dětem vybrat a hned knihu předali, nečekali s ní na svátky.

Přítomnost hovádek božích potěší

Společná práce, barevné, veselé, práce s perspektivou , barevné odstínění

černobílé tón v tónu, mozaika znázorněných přísloví

Tyhle “falešné instalace” mi připomínají nahé muže v rakouských horách (víme)

Práce s perspektivou – bludiště v krajině. Nevím to přesně, ale jsem si jista, že všechny tyto zajímavé výtvarné práce inicioval pan učitel výtvarky a češtiny-literatury Doležal, s kterým spolupracujeme

A ještě jedno zátiší objevené v koutě …

A knihy …

Nabízíme knihy pro menší děti z nakladatelství Thovt, za ceny lepší než v internetovém knihkupectví. Knihy z Thovtu doporučuji, hlavně naučnou edici určenou pro prvňáky a druháky.

 Posted by at 7.42

  9 Responses to “Předvánočně”

 1. jsem nadšená!Tak tohle je podle mého gusta. Smekám před panem učitelem, který s dětmi dokáže malovat taková díla! Jméno v krajině- úžasný nápad a ty labyrinty…no nádhera!Ihned přeposílám link Majdě. Nápad prodávat na takové akci je skvělý! Nakl. THOVT je moje oblíbené, knihy mají překrásné a Majda jich přečetla celou řadu. Naše knihovna je dobře zásobená ;-)Mají moc pěkné grafické provedení a ty detektivky opravdu hltala.
  Pochvala všem organizátorům!!!;-)

 2. Pěkné! Říkáš lidem o těch cenách lepších internetu? To je určitě důležitý argument;-)

 3. Wlčice, ve všem máš pravdu, už jsem myslela na to je veřejně pochválit, to potěší a povzbudí.

 4. Bos, všude se s tím oháním, dokonce se nám stalo že si přes nás udělala jedna rodinka velký nákup knížek.

 5. … myslím přes internet, posílali jsme poštou balík.

 6. Jména v krajině jsou bezva nápad, ale jnom dokud ho někdo nezačne realizovat…

 7. Ve velkým co?! Hlavně jestli jsi právě někomu nedal návod 🙂

 8. Zuzi díky za zprostředkování krásné předvánoční výstavy a atmosféry.Nejrůznější dětské výtvarné počiny mám schované a modrá zimní krajina od mojí vnučky právě teď zdobí náš byt.
  Vydavatelství THOVT si musím zapamatovat,budeme mít prvňáka.Teď zrovna mu pletu hlavu Příběhem stračí entropie…

 9. Rádo se stalo, ivy. Děti toho dokáží velmi mnoho a připravujeme-li pro ně akci, nebojíme se náročnosti. Když se do toho opřou, jsme překvapeni čeho všeho jsou schopné.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient