Pro 092010
 

v obrazech

 • Z Lidovek: Vize výtvarníka Maxima Velčovského “Praha po čtyřech letech vlády “ODS a ČSSD s podporou developerů”

Nadsázka, ale podvědomě cítím, že ti tatíci jdou jen po tom jednom a mají na to pouze 4 roky.

 • Ve Zlíně bude úderem 1. ledna Nového roku otevřeno nové kongresové centrum

Kongresové centrum Zlín tvoří společný komplex s Univerzitním centrem a je umístěno v centru krajského města. Moderní budova, kterou navrhla známá architektka a zlínská rodačka Prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, je určena pro pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Poskytne odpovídající zázemí pro nové sídlo zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

Protože nejen pan Veselý (LV) si není jist, ale i já tápu, dostala jsem od kamarádky ze Zlína vysvětlení, které publikuji:

Specielně toto centrum, tj. okolí Obchodního domu, Tržnice a pod. je celá léta bez jakýchkoliv změn. Ani metr zeleně, natož parku, v tomto místě Zlína není odstraněn.


Jsem z toho stejně jelen, a tak jsem si našla na webu historii baťových škol a příležitostně (?) mrknu. Vůbec si na ten objekt nepamatuji, přestože jsem chodila nahoře na stráni na kožařskou průmysluvku a bydlela o něco níže vlevo na internátu. Jako by tam ten na staré fotce uvedený “prostor” neexistoval, vůbec si ho nevybavuji…, podivné.


 

 • Vzpomínka z léta : Ředitel ČT Jiří Janeček na výletě.

Při jízdě na motorce sbírám inspiraci, tvrdí. A nyní se mu ta inspirace zúročila!  – Málokdy se poslední dobou stane, aby toho chlapíka někdo pochválil, a co se nestalo, dnes tak učinily se vší vážností Britské listy, a to je nějaký plátek, ti praví ntelektuálové vědí!!!   Píší Blisty: Ředitel České televize Janeček navrhuje zveřejňovat na webu výrobní náklady pořadů včetně honorářů umělců. A tu nastalo mediální zděšení. Janeček brilantně ovládá timing.

 • Já dnes po 5 dnech domácí samoléčby v práci a hned od šesti do šesti! Ale zvládla jsem to. A zapomněla jsem se včera pochlubit, že mám napečeno 5 druhů cukroví. Za včerejšek odpoledne. Jde to rychle, když je k dispozici horkovzdušná trouba. Pečení vánočního cukroví je moje vášeň, je to silnější než já. Stromek bude falešnej, ale cukroví pravé. Letos chystám drobné experimenty. Kokosové suky,  kokosová srdíčka a ořechové rohlíčky. To bude novinka. Zítra také dvanáctka. Od oběda do večera budu prodávat dětské knihy nakladatelství Thovt na vánočním trhu v ZŠ Smetanova Skuteč. Tak si přijďte něco koupit ať utržím. Nabídka je vyvěšena na webu knihovny.
 Posted by at 18.56

  12 Responses to “Svodka”

 1. na motorce?jenže na té fotografii je tříkolka … a pana ředitele rozpoznat nejde 😉

 2. zdroj!http://www.blesk.cz…-motorce.html

 3. Ve Zlíně původně v tom místě byla zeleň jako připomínka toho, že zeleň byla ve Zlíně jako prvek architektury. Ta zelená plocha byla pro Zlín typická,jinak je tam dnes v centru jen rozptýlená zeleň. Tu kongresovou halu měli postavit jinde. Vize Prahy je příliš střízlivá, existují plányp rovést s Prahou totéž co se stalo s Paříží koncem 19. století – úzké ulice se zrušily a udělali se široké bulváry. Jenže tehdy se to nahradilo secesí, dnes bez legrace a nadsázky se objevují takové plány i na vybudování širokých bulvárů v oblasti Starého města, Malé strany atd. Když jsem nějak dobu v Praze působil,Klub za starou Prahu takové plány odmítal a kritizoval zcela běžně.

 4. Ve Zlíně jsem studovala, pamatuji si to místo:
  http://www.kc-zlin.cz…10_xx_1.jpg
  Podívala jsem se na tu situaci až nyní, máte pravdu, je škoda té zeleně, navíc mám pocit, že ta oválná budova vedle tam také vyrostla na místě původního parku. Těžko si to už vybavuji, ale přece … Prahu moc neznám, abych se přiznala, k jinému městu než k tomu svému si vybuduji vztah až časem, až to město poznám a projdu si ho křížem krážem, zdomácním tam. Praha je pro mne cizí, vždy jen na skok. Mám bližší vztah k intimnějším místům než jsou velkoměsta, když neznám jejich utajená zákoutí.

 5. Zuzi,kdybys viděla co provedli v Liberci !!! Centrum je úplě zabetonované,hrůza!!!Mám z toho depku.

 6. KC ZlínKongresové centrum ve Zlíně vyrostlo na místě zbouraných Masarykových škol. To jen pro informaci.

 7. zuzi,musím říct, že Kongresové centrum ve Zlíně jsem navštívila bohužel jen letmo, ale velký sál na mě udělal obrovský dojem. Psala jsem o tom v příspěvku Za posledním puchýřem – jako jeden z bodů programu té akce nám umožnili prohlídku dosud pro veřejnost neotevřeného centra, ale ráda bych tam jako posluchačka pak zažila nějaký koncert, asi to bude paráda.
  Zdravím, Míša

 8. Ve Zlíně jsem naposled byl před dvěma lety,letos v lednu jsem jím projížděl. Takže si nejsem přesně jist ale podle sochy na fotografii bych řekl, že je to socha Bati. V tom případě i když může být centrum pěkné a užitečné, nelíbí se mi jeho umístění.Já a řada mých známých jsme považovali tu zelenou plochu v centru Zlína za něco co připomíná původní filosofii výstavby města. Pravda je ta, že v té době to vypadalo jinak. Jenže tím, že tam ta plocha byla a jinde zeleň ubyla mi připadal Zlín oproti jiným městům odlišný.

 9. LVNašla jsem v textu o školách datum sbourání Masarykových škol, bylo to v roce 1988, zvláštní je, že se mi tenhle komplex z hlavy zcela vykouřil – jezdila jsem do Zlína i později, pravidelně nepravidelně, ale nepamatuji se, ještě že jsou důkazy na fotkách, jinak bych ho zapřela. citace z webu: http://www.zlin.estranky.cz…line-

  Budovy mají svá léta a tak počínaje rokem 1978 dochází k přístavbám školních pavilonů k původním budovám, které svojí kapacitou i vybavením nedostačují současným požadavkům. Už dříve zmizelo koupaliště i školní zahrada, přibyla nová jídelna a Stadion mládeže v blízkém sousedství. Citelnou ranou do původní koncepce školní čtvrti stalo se zbourání bývalých Masarykových škol v lednu roku 1988. Nebylo ale zbytí – havarijní stav hlavních konstrukcí ohrožoval životy školáků. Nicméně považujme smutek nad ztrátou těchto budov za pochopitelný i pro jejich historické a architektonické hodnoty v kontextu celé zlínské i české architektury. A tak nám nezbývá nežli doufat, že připravovaná výstavba nových škol na tomto místě bude jejich důstojnou náhradou.

  {Nové školy nikdy nevznikly, určený prostor sežral megalomanský projekt zlínské radnice (polokompetentní primátoři Úlehla a Ondrová) a University Tomáše Bati (nic proti rektorátu, ale ve Zlíně není třeba stavět na zelené louce – pak ubývá zelených ploch a chátrají nevyužité objekty). Vzhledem ke známé šikovnosti radničního bratrstva rozlišovat mezi penězi veřejnými a svými + zručnému pořádání výběrových řízení se můžeme těšit na několikaleté soužití s t.zv. Kongresovým torsem nebo na neskutečné zadlužení města, které se v životě jeho obyvatel nijak kladně neprojeví. Pozn C.}

 10. Nová stavba se mi líbí, i když musím přiznat, že celé centrum vypadalo velmi příjemně, byl to zkrátka takový skanzen starého Zlína. Těžko zabránit průniku nového, nových myšlenek, nových staveb. Je to v každém případě osvěžení "staré vlny". Ta ručička vah se u mne mírně převažuje k misce KC. Ono se mi totiž líbí.

 11. Do Zlína jezdím již od předškolních let,v podstatě několik desetiletí a na tu zelenou plochu jsem si tak zvykl,že přestože vím,že tam byly školy, nějak jsem si je podvědomě lokalizoval více vpravo na místo té budovy jak je kino.S tím umístěním budovy to není tak strašné, nějaká zeleň tam zbyla. Vzpomínám si, že na té zeleni, kde je teď Kongresové centrum jsem při návštěvách Zlína často viděl fotit se svatby.Budou se asi muset přesunout níže.

 12. LV, já mám prostě normální vokno. Kino, obchoďák, hotel, "mrakoš", to všechno ano, ale na ty školy si nevzpomínám. Je mi to divné. Jezdila jsem tam poslední roky v zaměstnání na čtvrtletní rozpisy výroby, to byla ale AKCE, odehrávalo se to v hotelu MOSKVA …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient