Pro 072010
 

co dělám

Ještě zítra zamarodím a ve čtvrtek, dá-li zdraví, vyrazím do práce. Vzala jsem si na to marodění dovolenou. Ale že bych si bezstarostně marodila říci nemohu. Protože se nemá o mne kdo postarat, dojdu si ráno nakoupit a musím zatopit, nanosit uhlí a během dne se starat. Naštěstí ty velké mrazy opadly a dnes celý den taje. Čtu knihy, objevila jsem jednoho velmi interesantního autora, kterého budu číst poprvé! A docela jsem si o něm původně myslela, že je to nějaký dovedný grafik, co udělá rydlem do linolea fik fik a pár čarami naznačí podstatné. Poznala jsem to jméno v knize Františka Štorma, jen taková zmínka.  Ano, je to ten, co má v knize malou grafiku houbaře – Josef Kroutvor. Ano, taková jsem. Vím toho hodně, ale ještě více toho nevím, někdy i zásadního. A tak jsem si vypůjčila v jiné než naší knihovně jeho knihu Klobouk, kniha a hůl — studie “kráčející postavy” v krajině. Přečtu a pak povím, kniha je to vcelku útlá.

Mám jednu velkou radost. Včera jsem dostala do schránky skutečské noviny a bylo tam v těch novinách poděkování ze základní školy pro mne za vstřícnou a obětavou péči, kterou jsem svým přístupem dětem věnovala. Před měsícem jsem totiž měla v jednom týdnu pět besed o poezii, pro děti od 1. do 5. třídy a měla jsem tehdy fakt dobrý pocit, že děti i učitelky to bavilo. Tak se mi to potvrdilo. Není to vůbec běžné,  takový veřejný dík. Je to pro mne znamení, čemu se mám věnovat, v čem je moje parketa. A mohu prodat a propojit mnoho těch mých fragmentálních znalostí z mnoha oborů  :). A tak to také dělám.

 Posted by at 18.49

  4 Responses to “Jak se mám”

  1. Je to tak měsíc,kdy jsem o Vašem díle informoval jednoho člověka z mého okolí a zadal jsem na Googlu Vaše jméno ( adresa odesílatele – fotografie pradleny ) a objevilo se několik odkazů na Vaši práci – besedy v knihovně i s fotografiemi, normálně se vyhýbám lichocení atd. ale na některých fotkách vypadáte mladší než na fotografii, která je součástí emailů.

  2. zuzi,gratuluji k poděkování v novinách! Raduj se a užij si to!
    A taky držím palce pro zdraví.

  3. LVto je zajímavá informace, děkuji, rozhodně fotku v e-mailu vyměním

  4. MíšaMíšo dík, už jsem si radosti užila dost, žádný kochání a zase hups do práce. Od zítřka, vždycky přes noc se o kus vyzdravím, myslím že zítra už mi bude tak akorát pracovně.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient