Lis 292010
 

Tak se ze mne stává vypravěčka … povedená beseda o podivuhodném životě mudrce Ezopa, kterou v pátek dvakrát vyslechli osmáci a musím přiznat, že ke konci už na mě viseli očima a ten pradávný příběh jeho života, který je možná vybájený a možná je na něm zrnko pravdy, je  zaujal. K mému údivu se mi to podvedlo dvakrát po sobě. Mám z toho dobrý pocit a posiluje mne, že dokážu upoutat dětskou pozornost. Děti jsou nesmlouvavé a když je něco nebaví, nepářou se s tím.

Dnes přišel na doporučení paní učitelky, která tu tuplovanou besedu vyslechla, se objednat i pan učitel se svými šesťáky. Takže Ezop táhne vítězně dál. A já dostala nápad s ním potěšit i ty nejstarší! Uvidíme co z toho vzejde! Jdu cvičit. zuzi

 Posted by at 17.50

  7 Responses to “Vypravěčka”

 1. Sláva Ezopovi i tobě, Zuzi. Kdysi dávno jsem viděla nějakou TV inscenaci o Ezopovi s L. Mrkvičkou v hlavní roli, moc se mi to líbilo, i když bajky vlastně nemusím. Ezop byl otrok, myslím, podle té inscenace. Je to pravda?

 2. Sláva! Ezop se narodil jako otrok a byl terčem posměchu. Jednak byl neforemný a měl i hrb a pak také koktal a huhňal. Ale byl spravedlivý a dobrosrdečný. Jeho život byl plný zvratů, a také se traduje jeden zázrak. Z otroka se stal nakonec svobodným společníkem králů a mudrců. Jeho konec však vůbec nebyl slavný, díky zradě byl nakonec popraven. Ale na boží mlýny nakonec došlo. Je to pohádkový příběh, ale klidně se mohl stát, tak jak se píše v té knize … vyprávím ten příběh ráda. Vždycky se dostanu ke konci do do takového ajfru, že asi dost přehrávám ale ještě se snažím komunikovat a zároveń i trochu mravně působit. Je tam několik míst, kdy to jde :).

 3. Dík, zajímavé informace. Taková beseda mi určitě prospěla. :-)) I když si nedovedu představit, jak se u toho dostáváš do ajfru. :-)) Ale je fakt, že mne tehdy ten Mrkvička také dostal a i to je nepochopitelné. :-))

 4. Ezopje prima téma! Pamatuju si, jak to Majda hltala. A z knihovny jsme si půjčili krásně vázané vydání jeho bajek. Zuzi,provádíš záslužnou činnost. Obě moje děti výlety do knihovny milují a knihovnice přímo hltají! Tak jen tak dál! 🙂

 5. Evi, Wlčice,Pěkné jsou i bajky od Macourka: Živočichopis. Napsal je před 40 lety, ale jsou jak nové. Když je čtu, naskakuje mi sám od sebe přednes Nárožného, celý text se line bez teček. zde žirafa, ptakopysk, zebu a housenka:
  http://www.sharkan.net…s-macourek
  koupila jsem si 1. vydání na dovolené v jižních Čechách před pár lety za 5 Kč, vyřazené v nějaké obecní knihovně. Nyní se hodí, zase je ta kniha v kurzu!

 6. Zuzi, :-)))
  Ohledně Nárožného zajímavý postřeh, a já pořád nevěděla v čem je problém, že Verča nerozumí Machovi a Šebestové a Žofce, a mě to přijde tak vtipné. Ale asi to závisí i na čteném textu.

 7. To záleží, já jsem si nedávno všimla, jak napodobuji spisovatelku Braunovou s jejím dramatickým naléhavým přednesem. Už jsem její besedu viděla potřetí a asi jsem podvědomě něco okoukala. Ale to je jedině dobře 🙂 dokud se nestřetneme na jednom pódiu 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient