Lis 162010
 

nemohu spát

Všechno souvisí se vším. Jen chvíli člověk ztratí kontrolu nad svým teritoriem a šlápne do hovna! Protože chodím za tmy do práce a obrazně za tmy z práce, nechávám obvykle zatemněná okna a ani se neobtěžuji je ráno rozjasnit. Zkrátka, nějak jsem poslední dobou začala zanedbávat nejen úklidem ale i pophledem  malou otevřenou předzahrádku před svým domem – nepatří mi ten malý zatravněný kousek veřejného prostoru, ale obhospodařuji ho a mám tam také těsně u domu zasazen živý plot, opticky mi úspěšně cloní soukromí před veřejnou zónou. Poslední týdny však zaznamenávám periférním zrakem, když přecházím ten prostor, psí hovínka. Zatím jsem to brala jako výjímku a neřešila tu věc. Nacházela jsem  exkrementy i v trávě u branky. No, tak jsem to uklidila a byl klid. Jenže včera TO bylo na betonu těsně u branky a protože v tu chvíli věnuji pozornost obsahu poštovní schránky a nikoli tomu co mám pod nohou, pěkně jsem si do toho šlápla a všimla si toho nadělení až o mnoho později. Takže budu jednat. Včera jsem náhodou na tom plácku objevila novou pejskařku, kterou znám z knihovny. Zapředly jsme vzrušený rozhovor, ale nebyla jsem s jeho vyzněním spokojena. Doma jsem si tu situaci přehrála a objevila chyby v mém postoji. Ta baba má u domu zahradu a trávu, to jsem si neuvědomila a také poněkud hloupě argumentovala tím, že ten pes čůrá a že také sama nesnáší neuklizené psí exkrementy. Ano, proto chodí před jiný dům, zřejmě. A nepochybně ten její pes jen nečůrá! Rozhodla jsem se ten prostor oficiálně adoptovat, doufám, že mi to bude obcí umožněno a s tou babou si to ještě vyřídím. Doufám, že ji ještě načapu, jsem si jistá, že ty psí hovna má na svědomí. Lidé toho dneska na svou obranu uvedou a ani se neostýchají do očí zalhat. A to je dost blbý. Takovýho člověka musíte nějak šikovně přebalamutit a hlavně mu jaksi ty exkrementy dokázat. Ach jo … nechápu tyhle omezený lidi, co chtějí mít doma naklizeno, a tak to metou o kus dál. Což se týká i vyhazování odpadu do lesů. Ale to je stará písnička. Narazili jsme na ten případ i na vycházce do lomů. Chatař na samotě vyměnil evidentně starou střechu za novou střechu a o 50 metrů dál, za rohem u cesty, což z oken nevidí, “uklidil” odpad. Ono to časem zaroste.

 Posted by at 5.29

  7 Responses to “Dnes jsem si přivstala”

 1. Máme stejný problém.Manžel navrhuje vyfotogafovat doličný exkrement a poslat majiteli.Nebo zhotovit vlaječky,jako žerď pěkně ostrou špejli a do těch roztomilých hovínek to zapíchnout.Nebylo by to krásné?
  Zdraví ivy

 2. Na tu vlaječku bych dala jméno páníčka 😉

 3. Ivy, to jsou dobré nápady, hlavně ty vlaječky, něco mi říká, že to kdysi někdo už skutečně použil ve velkém – jestli v Praze v rámci nějakého happeningu???
  Já jsem po tom dnes šla jako ohař a o ten kus pozemku zažádala na Městě do pronájmu. Je to 18 m2. A když to klapne, mohu si ho oplotit za 100 ročně!
  Uvidíme kdo s koho!

 4. Bos, jestli tam nějaké hovno najdu, slibuju, že to ozdobím a něco veselého na tu vlajku napíšu.
  Dnes tam ovšem žádné nepřibylo. Zdá se, že jsem včera napadla tu paní právem!

 5. Vymýšlením textu na vlaječku jsme se dobře bavili,nikdy ale neuskutečnili.I pouhé DĚKUJEME nám připadalo veselé.A hlavně aby vlaječka byla hezky barevná 🙂
  Jsem zvědavá na další vývoj v KAUZE H…..

 6. ivy, zatím je klid, pachatelku jsem od té doby neviděla, začala jsem odtahovat závěsy. A hovna (s dovolení) náhle NIKDE! A jak bych hrdě zapíchla vlaječk – kór na 17. listopad se státním symbolem!

 7. :_))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient