Lis 142010
 

fotky

Několik fotografií z okruhu kolem Skutče. Krajinou zatopených lomů, trasou zrušené lomové vlečky a polní cestou ze Žďárce zpět domů.

Kaňon; kdo ze nebyl na čundru jakoby nebyl! Zdá se, že se tu něco začíná dít. Lom byl prodán, několik let nepřístupný aniž se cokoli stalo, nyní se začalo citlivě mýtit. Ale prý lom změnil majitele – byl totiž nedávno znovu na prodej, se proslýchá. Toto jsou neověřené informace.

Cesta trasou lomové vlečky z Kaňon do vlakové zastávky Žďárec, jsme nad viaduktem silnice na Prosetín

Pohled zpět k viaduktu

Bukové lesy jsou na podzim krásně pusté, vyniknou terénní nerovnosti a člověk má pocit, že prochází krajinou mýtického starověkého hradiště

Poslední zůstavší milník / nebo jak se takovému železničnímu návěstí říká

Podzimní krajina

Stmívá se

Míjíme trať

Nebo je tenhle výřez lepší než předchozí?

A míjíme dům, který je na prodej

 Posted by at 8.33

  5 Responses to “Z toulky kolem města”

  1. Děláte toho hodně,napadlo mě ale,že máte celkem dost fotografií zajímavých a pěkných míst ze svého kraje.Takže třeba by měli obyvatelé Skutče zájem o výstavu Vašich fotek.Většinou se začíná v malých prostorách jako knihovny atd.

  2. Děkuji, nejsem ve svém městě v kdovíjaké přízni a doby, kdy jsem nabízela fotografie nebo Výlety z knihovnického webu k nějakému zhodnocení na Městě, už je za mnou. Neumím se prodávat. Také se ví o moji zálibě v historii, znalosti okolní krajiny a přesto nikdy jsem nebyla přizvána k žádné podstatnější spolupráci, ani jako hlas poradní. To beru jako fakt a příliš se tím už nezabývám. Nafoceno mám hodně, to je fakt, ale na přípravu výstavy nemám vůbec čas, myslím, že by mě spíš bavilo pořádat vlastivědné vycházky s výkladem a všímáním si krajiny. Jsem však roztříštěná a nejsem sto se soustředit na jednu věc. V současné době mě naplňuje práce v knihovně a příprava akcí a besed pro děti. Fotografii beru jako doplněk, i když se snažím o dobrou fotku, beru to opravdu spíše jako dokument, není to pro mne tak živé a bezprostřední umění, řekla bych. Děkuji za vaše podotknutí.

  3. Zuzi, to snad není možné. Ty jsi v neděli fotila lom. Já totiž taky. Chystám se vložit fotky, škoda, že jsem to nestihla včera – to by byl náš bod lomu. :-)) Tak mne to rozradostnilo, že mi teprve během psaní dochází, žes ho možná nefotila včera. 🙂 Ale to neva. Máš krásný lom.

  4. Evi,to je ale náhoda! Bod lomu… to je fakt vtipné, je to však už náš druhý bod. První byla ta socha! na výletě jsem byla v sobotu a jdu se podívat k tobě.

  5. Zuzi, teď teprve. 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient