Lis 092010
 

zkouška rozhlasu

Dobrý večer, toto je zkouška jak daleko doletí můj hlas a moje prosba.

Urputně jsem se zakousla do jedné věci a ne každý je tak ze mne na větvi, aby mi pomohl! Když po něčem pasu, oslovím více lidí, u kterých předpokládám, že by mi mohli pomoci radou, fotografií, a je to taková zkouška, zda dotyčný je hodný, ochotný či mne odkáže do patřičných mezí. Zatím je to tak napůl.

Obrátila jsem se zatím na 5 nejmenovaných osob. A vězte, že se opravdu potvrdilo to, co už tuším dlouho. Ozvali se mi ti, u kterých jsem to tajně předpokládala.Ti s uměleckým rozhledem a nadhledem.

Protože z města Olomouce jsem zatím spojence nezískala, odbyl mne, zkusím zda ten můj blog má nějaký smysl a když potřebuji, někdo mi pomůže.

Jde o takovou věc. V Olomouci stojí neorenesanční Šrotova vila a na té na rohu má být dle historika architektury Zdeňka Lukeše portrét architekta této vily Ladislava Skřivánka – ano je to ten, která navrhl Matulovu vilu v Hlinsku. A ta Šrotova vila, jak uvádí výše jmenovaný ZL, je jejím dvojčetem.

A tak zkouším, zda by byl nějaký Olomoučák ochoten tu podobiznu vyhledat a vyfotografovat ji pro mne. /řípadně nějaký detail stavby. Chystám totiž na blog článek o tomto architektu, ale nebojte, žádné moje subjektivní bláboly to nebudou. Bude to na vyšší úrovni a nebojím se říci – té nejvyšší!  A to se počítá. zuzi

Matulova vila v Hlinsku

 Posted by at 19.27

  12 Responses to “Haló, haló?????”

 1. Zuzi, tak v tom ti nepomohu. Ale v Domažlicích ti vyfotím nač si vzpomeneš. 🙂

 2. Evi, škoda, že ten dům nestojí v Domažlicích. Snad abych si v sobotu udělala výlet pendolinem. V Olomouci jsem byla pouze jednou na školním výletě. A pamatuji si jen orloj.

 3. Můžu vyfotit palírnu, moštárnu nebo pobočku likérky Stock Plzeň – Božkov, kde se macerují byliny na fernet:-) Ale významnýho architekta či výrazný architektonický počin bych v tom nehledal:-)

 4. Sýre,ty už jsi pro nás nafotil spoustu zajímavých objektů, se mi zdá 😉

 5. Přátelé,pěkně jste se tu sešli! Máte šanci! Totiž architekt Skřivánek má "svoje" stavby také v Domažlicích, Plzni a Klatovech. Tak mi můžete svými fotografiemi projevit svou přízeň.
  Plzeň:
  1905-bobchodní a živnostenská komora (dnes VŠSE)
  1906-průmyslová škola stavební na Chodském náměstí
  1906-dům U matky boží ve Veleslavínově ul. čp. 56
  Domažlice: budova státních úřadů v Domažlicích – asi budova okresního úřadu?

 6. Zuzi, tak jo. :-))

 7. Těším se!

 8. BosÚplně nevím, kam tím míříš:-))

 9. Tu střední školu stavební znám, vypadá divně – prostě jako škola. Nedávno jí měnili okna, dostala krásná bílá plastová:-(

 10. On ten Skřivánek 2 roky v Plzni učil na stavební průmce 😉

 11. aha!Byl plodný, v Hlinsku vystavěl kromě záložny i školy, jen v Olomouci mu neschválili neorenesanční kostel, chtěli něco modernějšího 🙁
  http://www.farnost-olomouc-hejcin.cz

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient