Lis 042010
 

uděláš si hezkej večer

a šoupla do tašky 8 čerstvě obalených komiksů, které ještě nikdo nečetl. Po perném dni plném práce se těším, jak si v posteli počtu. A že ten akt nebudu odkládat, to si pište! Všeobecně se soudí, u těch “všeobecně odsuzujících”, něco, co ještě skoro ani neviděli, že komiks je o měco méně než román, a mnozí se na tento žánr dívají skrz prsty, ale dnes už je všechno jinak. Samozřejmě vznikají šunty (třeba fotoromány v Brávíčku), ale tak je to se vším. Jsou věci dobré i špatné. Pekelným tempem se komiks vypracoval na příčky nejvyšší a kreativitou se tento žán na pomezí filmu a výtvarna  neoddiskutovatelně zařadil do škatule výtvarného umění.

Já si nesu domů Tintina a Tintin mezi kvalitní komiksy patří. Zdá se na první pohled tradiční, že, jakoby zpátečnický, žádné vylomeniny. To však je velmi povrchní pohled. Tintin je skvělý. Ztvárnění dobrodružného příběhu, barvy, humor. Je to prostě velmi kvalitní klasika, prosím žádná staroba. Ale hovořila bych zatím do větru a vařila z vody, musím si ty komiksy nejdříve přečíst. Ještě jsem přihodila dva fantasy – Thorgal.

K tomu pernému dni … dopoledne dvě besedy s pátými třídami, pak úprk na smutečku do jiného města a odpoledne jsem balila knihy a zkrátka se neflákala, tedy pracovala mechanicky, abych nemusela příliš namáhat mozek. měla jsem těch vzruchů za celý den už moc.

Vrátila jsem se a měla tu schovanou růži! Donesly mi ji děti z 5. A, zatímco jsem se loučila s mrtvým … Komu by to neudělalo radost. Letos mám těch kytek od dětí za besedy nějak moc. Je to velmi neobvyklé a pro mne mimořádné. Říkám si …  asi cítí, že mne to s nimi baví a besedy nejsou suchopárné.

Pak tu mám jednu fotku ptáka. Přiletěla mi do knihovny sýkorka koňadra a zase odletěla.

A zítra bude také co dělat od rána do večera. Večer pořádáme 2. podvečerní čtení.  Budu číst orientální pohádky z knihy Karavana. A pokud to stihnu, připravím nějaký plakátek ve formě jarmarečních písní. Chce to dostat se do ajfru a pak už takové věci jdou samy.

To je ta kytka a na množství nepořádku kolem nehleďte. To zelený s bílým není moje boa, ale vánoční dekorace. Níže pták v prostředí, které mu nebylo příliš vlastní.

Jak jste si všimli, posledních několik dnů tady plkám zbytečnosti, které vás příliš neobohacují ani nepobaví. Smiřte se s tím. Takový je život. Kulturní obzor jsem vám tedy dnes opět nerozšířila, ale také na to dojde. Mám zkrátka tvůrčí krizi! zuzi

 Posted by at 19.16

  6 Responses to “Řekla jsem si Zuzi,”

  1. sýkorka: to byly doby kdy ještě šlo na monitor odložit kalendář, figurky nebo svačinu. ale co dnes s elcédéčkem? 🙁

  2. Zuzi,není vždycky posvícení. Krásné odpočinkové chvíle. MSF

  3. Zuzi, Tintin je klasika. Včera večer byl dokonce v Simpsonových. Netrap se tvůrčí krizí, někdy je třeba jen tak "být".

  4. Co na těch besedách páťákům říkáte? Že je kniha pořád ještě prima? To je dobře, to je dobře…

  5. Díky přátelé za reakce, To muselo být legrační Tintin u Simpsonových. Docela si to dovedu představit, jak ho tam dusili, toho "Mirka Dušína"… Páťáky jsem zasvěcovala do knihovnického systému a celosvětového propojení knihoven, ohromila mládež několika profesními informacemi a pak se soutěžilo hledáním v katalogu a následném donesení konkrétního svazku a jeho opětovném vrácení do regálu. Vyhrála holčička s 13 trefami. Dostala knihu.

  6. LBPředstav si, že to je fakt snímek ze středy. My máme na veřejném internetu ještě stále tyhle "buchty"!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient