Říj 152010
 

a omáčka se nespálí!

Tak jsem se odpoledne vyfikla jako na bóží hod do kostela a šla odvolit. Stranu jsem nevolila, poněvadž mně žádná nebyla dost dobrá, ale 19 statečných jsem hrdinně zaškrtala, ke konci přiznávám už jsem mlela z posledního a slevovala čím dál víc.  Nevím jak u vás, ale na našich kandidátkách převažují rodinné klany, rodina Ptáčků dokonce obsadila 4 posty v jedné straně, dříve zelení, nyní ČSSD! A že jsou na  volební listině hojné manželské páry nebo dvojkombinace matka-syn apod. mně už ani nezaráží. Aby to nebylo tak okaté jsou tyhle spřízněnci kamuflováni vzájemnou vzdálenou polohou; opravdu ani v jednom případě spolu nesousedí! Sdílí lože, sdílí stranu, ale jakoby na sebe jinak ani nešli! Nejmarkantnější rozdíl jsem zpozorovala u ODS. Manžel Hetfleiš kandiduje na místě prvním, jeho choť zástup komunálních politiků této strany uzavírá. Možná si mysleli, že to lidem ujde, ale zuzi to přece objevila!

Po příchodu domů jsem vařila omáčku, kterou jsem jedla včera u Milady. Zaboha si nemohu vzpomenout, jak ji jmenovala, ale to nevadí. Je velmi jednoduchá a jedlá, tak nebudu dělat okolky a podělím se s vámi o recept.

Potřebujete asi 10 větších brambor, oloupaných nakrájených na kostičky, jedno halali, jednu sladkou smetanu, a třeba 2 nohy mého oblíbeného trampského cigára nebo něco jiného podobného, třeba uzené maso, inst. jíška

Ve vodě povaříte chvíli nakrájené brambory, vložíte nakrájené cigáro a vhodíte celé halali. Nesolíte ani jinak nekořeníte. Za chvíli jsou brambory měkké, tedy zahustíte jíškou a pak vlijete sladkou smetanu. Podle chuti můžete dosladit, halali je dost aromatické, kyselé, a je hotovo. Bílá omáčka s jemnou barvou mrkve. Podává se s chlebem.

No a já končím, jdu si číst. zuzi, fotku jídla nezveřejňuji, nevím kdo by mě k tomuto kroku přemluvil, jsem nějaká líná a ještě krapet vykolejená ze včerejška. ale už se to blíží normálu.

 Posted by at 20.23

  4 Responses to “Když kuchyní zní halali”

  1. Zuzi, uvažovala jsem nad těmi rodinnými klany. U nás je to spíše majitel firmy – zaměstnavatel, a na dalších místech kandidátky jeho zaměstnanci, také zajímavé a ne tak nápadné.
    Recept se jeví lákavě, jdu si také něco ukuchtit. Ale to cigáro tam nenakrájím, raději si jej zapalím.

  2. pořád přemejšlim, jaxe hází do hrnce to halali. http://www.priroda.cz…?detail=163 Možná zatroubit do hrnce, to by šlo!

  3. Evi, ano, tohle by se u nás dalo aplikovat na starostu a jeho ředitele. Na kandidátce KDU ČSL – jsme lidovecká bašta – figurují všichni ředitelé a vedoucí podřízených org. tedy ředitelé obou ZŠ, školy speciální, vedoucí knihovny, bývalá vedoucí knihovny, ředitel ZUŠky Brňák, který si kvůli kandidatuře změnil trvalé bydliště, kdo z vedoucích má trvalé bydliště jinde, na letáku alespoň přizvukuje.

  4. TS, vy vzdělanci to holt máte těžký!!!
    http://www.hame.cz…productId=7975

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient