Srp 142010
 

a odpolední útlum

Kdo mne čte,  ví, že poslední dobou poletuju životem jako vítr. Co vítr, vichřice. Ale škodu nedělám!!! Hlavně se věnuji fyzické práci. Tento týden jsme se jí věnovaly též, s mimořádně šikovnou brigádnicí Fančou, výtvarně nadanou. Připravovaly jsme akci, kterou jsem už dlouho měla v plánu, ale pro pramalou podporu nešla uskutečnit. Holt hlavou zeď neprorazíš! Ale s Fančou je to něco jiného. Hrajeme si do noty.

Takže jsme vyráběli reklamní poutače,  třídily knihy na žánry, psaly a kreslily cedule na banánovky a zdobily trička,  a dávaly o naší účasti vědět kam to šlo! Ještě v noci z pátku na sobotu u nás šíleně pršelo, ale ráno už bylo jen zamračeno s nejistou perspektivou, že to jakžtakž vydrží. A vydrželo! Zakrývací 12metrovou plachtu jsme ani nemusely vytahovat z pytlíku a naopak jsme se jistou dobu i stačily opalovat. Ale to jen tak mezi  prací, protože jsme zaznamenaly s naším knižním bazarem fenomenální úspěch! Dveře se u našeho stánku netrhly a nestačily jsme radit, vyhledávat, i jen tak komunikovat a tržit! To vše za mohutné podpory Lenky z kultury, která na naše knižní království opakovaně upozorňovala. Největší bomba byla, když hoši, co nám pomáhali po jarmarku odnášet bedny s knihami, museli je trhat lidem zpod ruky. Ale to je jen taková perlička … prostě přestože jsme měly vyložíno přímo před kulturním stanem, návštěvníci mnohdy k našemu nadšení dávali přednost hrabání se v bednách a hledání literárních pokladů. Někteří ctitelé literatury se k nám celé dopoledne opakovaně vraceli a nakupovali a nakupovali a nemohli se toho nabažit! Lepší než sledovat epigona Karla Hynka Gotta a jeho gottovská gesta a manýry! 

Prodali jsme zboží za cca 2300 Kč, to znamená asi 500 knížek.  Takže nám ještě zůstalo nějaké literární zboží  na podzimní jarmark. A tam to opět rozjedeme ve velkém stylu, jakém, ještě nevíme. Budeme prostě předvádět tu svou šou, jak praví enfant terrible naší populární hudby marie pojkarová.

Po akci jsem unavena dvě tři hodinky zdřímla.

V pátek jsme si udělali radost a  hledali houby na Vysočině u Pusté Kamenice. O odpoledne jsme mohli jásat, za dvě hodiny každý z nás měl plný košík kvalitních tržních hub! 

 

 
 
 
 
 
na zahradě pozoruji mladé kosáky při jejich dovádění, ale málokdy stačím jejich hrátky nafotit, obvykle tak činí totiž není-lií dopoledne nikdo doma, náhodně na ně padnu a foťák zrovna není po ruce. Henry Psanec bude mít radost z albína, který se tu občas objevuje. Je výjímečně plachý, plašší než ostatní jeho mladí kumpání. Věřím ale že přesto někdy se mi poštěstí a zdokumentuji jeho činnost na zahradě.
K jarmarku se vrátím po obdržení fotek. Já jsem nefotila, ale my jsme foceny byly, mnohdy požádány o možnost vyfotografovat si detail na našich tričkách
 
 
 
Dokumentární fotografie před akcí, u dveří knihovny
 

 

 Posted by at 21.00

  8 Responses to “Dopolední nasazení”

  1. Nemůžu si pomoct, ten nápis měl bejt níž:-)

  2. Mod….:)))))

  3. perfektníjá bych zvýšil taxu na jedna za 18,- druhá bez dvou za 20,- 🙂

  4. I vy šibalové … terčem zájmu jsme byly jen poránu, v tom následujícím chaosu se lidi jen zajímali o literaturu, nějaký tričko jim bylo volný a ani to nechápali, protože se stále ptali zakolik je co. Horší situace nastala když jsem se vzdálila od svého zázemí. To bylo podivných a pohoršených pohledů!

  5. 3Taky mě to napadlo:-)
    Houby super.

  6. maloměsto má své kouzlo i úskalí 🙂

  7. A 3 za patnáct. :-))) Škoda, že to mám tak z ruky.

  8. Vím, že bys nakoupila, Evi, pro bloggery jen to nejlepší bych zasunula před akcí pod pult!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient